Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie działające gniazdo do internetu w dekoderze to wystarczający powód do wymiany ?

Na razie nie potrzebne ale kiedyś może się przydać np. do HBO GO, a po podłączeniu przewodu nie zapala się dioda w środku dekodera.

U mnie też się pali a mimo to działa. Jeśli u ciebie działa to raczej nie wymienią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak podłączony to nie działa, na ekranie coś w stylu: aby korzystać podłącz.. Inny dekoder na tym samym przewodzie działa. Na razie nie potrzebuję spieszyć się z wymianą ponieważ korzystam w innym pokoju, zaskoczyło mnie tylko że dekoder ma 2 miesiące od podpisania umowy i chyba z niesprawnym gniazdem został wydany klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całkowity brak?

 

Brak lub uszkodzona klapka nie dyskwalifikuje pilota do bezpłatnej jego wymiany. Tak samo nie dyskwalifikuje wymiany brak gumek. Ale już złamany, otwarty siłowo pilot już nie zostanie bezpłatnie wymieniony. 

 

Nawet jak podłączony to nie działa, na ekranie coś w stylu: aby korzystać podłącz.. inny dekoder na tym samym przewodzie działa. Na razie nie potrzebuję spieszyć się z wymianą ponieważ korzystam w innym pokoju, zaskoczyło mnie tylko że dekoder ma 2 miesiące od podpisania umowy i chyba z niesprawnym gniazdem został wydany klientowi.

 

Wymień i ciesz się mrugającymi diodami i HBO GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga

Dzięki za odpowiedź z wymianą nie spieszyłem się ponieważ do tej pory był pakiet techniczny i miałem nadzieję na dłuższy czas szerszej oferty. Podejrzewam że przy wymianie wcześniej by był wykryty błąd i nadanie właściwego pakietu stosownie do umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie działające gniazdo do internetu w dekoderze to wystarczający powód do wymiany ?

Na razie nie potrzebne ale kiedyś może się przydać np. do HBO GO, a po podłączeniu przewodu nie zapala się dioda w środku dekodera.

A kabel masz sprawny? Sprawdzałeś na innym sprzęcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OlafS

Jak wyżej pisałem, inny dekoder na tym samym przewodzie działa, więc jestem pewien, że to wina dekodera. Jednak w APS poproszę o sprawdzenie, żeby być pewnym usterki.

 

Edit:

Już miałem pakować dekoder iść wymienić, jednak coś mnie skusiło, skoro w nowym i tak będę musiał wyszukać kanały których nie ma na liście, zrobiłem ustawienia fabryczne. Podłączyłem przewód od internetu i działa. Wcześniej sprawdzałem różne kable i nic, teraz pierwszy z brzegu i jest Ok. Czyżby reset do ustawień fabrycznych ożywił gniazdo w dekoderze ?

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc samego pilota nie mogę wymienić na nowy. Żeby został wymieniony muszę zdać z dekoderem. Na dekoderze mam masę nagrań i sprzęt się nie wiesza. Więc nie będę wymieniał. W zamian oferują mi używany pilot bardzo zajechany gdzie nie działa więcej przycisków;) nie skorzystam. Szok.

Edytowane przez ramzi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę do drugiego punktu, ale między czasie dzwoniłem 2 raz do Bok i usłyszałem że najlepiej wziąść dekoder celu weryfikacji czy to nie wina czytnika, że jeden przycisk nie działa, więc mówię, że z dekoderem wszystko ok bo mam drugi pilot od multiroom i działa, więc kolega stwierdził, że nie wie jak mi pomóc. Śmiech. W dugim punkcie wysłali mnie do pierwszego bo oni nie wymieniają. Jeszcze większy śmiech.

Edytowane przez ramzi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro inaczej nie można, to będziemy pracowników APS-ów i BOK szkolić tutaj:

 

(...)W przypadku gdy Klient zgłasza w Punkcie Sprzedaży uszkodzenie pilota zdalnego sterowania, anteny internetowej, konwertera bądź zasilacza, Pracownik PS przeprowadza diagnostykę sprzętu: weryfikuje czy sprzęt nie nosi śladów uszkodzenia mechanicznego powstałego z winy użytkownika lub niewłaściwego użytkowania. (...)

 

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia mechanicznego wynikającego z winy Klienta, sprzęt nienumerowany nie podlega wymianie. Klient może jedynie zakupić w PS nowy sprzęt wolny od wad w cenie detalicznej, określonej w obowiązującym cenniku zamieszczonym na stronie www.cyfrowypolsat.pl. (...)


W przypadku stwierdzenia wady kwalifikującej sprzęt do wymiany i potwierdzenia odpowiedzialności gwaranta Pracownik PS dokonuje następujących czynności:

a) Pracownik PS wypełnia dokument Oświadczenie wymiany sprzętu nienumerowanego, na którym podpisuje się Klient oraz Pracownik PS. Jeden egzemplarz należy wydać Klientowi, a drugi przekazać do Archiwum zgodnie z obowiązującą procedurą archiwizacji.(...)
c) W przypadku pilota zdalnego sterowania, zasilacza bądź konwertera, jeśli PS posiada dostarczony przez Cyfrowy Polsat S.A. sprzęt nienumerowany, Pracownik PS powinien w pierwszej kolejności dokonać wymiany uszkodzonego sprzętu na wolny od wad korzystając z dostępnego buforu. W przypadku braku buforu konwertera PS powinien niezwłocznie dokonać zamówienia w CP.
d) W przypadku braku buforu pilota zdalnego sterowania bądź zasilacza Pracownik PS powinien dokonać wymiany sprzętu na sprawny korzystając z zestawu przeznaczonego do sprzedaży.(...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka nie ma wpływu na działalność pilota, jeśli nie działa to powinni wymienić bo przecież tego nikt nie naprawia, stare i tak idą na przemiał,ale gdyby co to CP cię paroma złotymi obciąży- ewentualnie tym z APS zostawisz całkiem nową klapkę ;):mrgreen:

piloty nie idą na przemiał są wydawane kolejnym klientom. Kobieta sprawdzała przy mnie, które przyciski nie działają i pytała czy mi to pasuje:) Edytowane przez ramzi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby? Powyżej masz procedurę opisującą zasady wymiany pilotów, zasilaczy i konwerterów z zestawu CP. 

Jeśli tylko się chce, to wymianę klapki też można zrobić bez najmniejszego problemu. Dekoderów ze zwrotów i wymian jest całe mnóstwo i zawsze się tam znajdzie jedna sprawna klapka. 

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piloty nie idą na przemiał są wydawane kolejnym klientom. Kobieta sprawdzała przy mnie, które przyciski nie działają i pytała czy mi to pasuje:)

 

 

Bzdura, pilot zawsze powinien zostać zwrócony do CP, w celu diagnostyki. Takie zachowanie to złamanie procedur CP.

Używany pilot przynajmniej ze względów higieny oraz techniki diagnostycznej bez sprawdzenia i odkażenia w serwisie, nie może trafić formalnie do wtórnego obiegu.

BTW

APS jest zobowiązany do pełnej diagnostyki sprzętu niezależnie od tego, co twierdzi użytkownik.

Użytkownik nie zawsze dysponuje wiedza techniczną na poziomie, który umożliwia właściwe zdiagnozowanie problemu ze sprzętem. Po diagnostyce w APS użytkownik może, ale nie musi zgodzić się na zaproponowane rozwiązanie problemu, jeśli uważa, że jest dla niego niekorzystne np. wymiana jest na inny model dekoder itp.

To, że akurat na forum są użytkownicy, którzy maja trochę wiedzy praktycznej, nie oznacza, że jest to reprezentatywny przykład umiejętności wszystkich użytkowników sprzętu elektronicznego.

Podsumowując, do APS zawsze zabiera się komplet czyli dekoder i wszystkie akcesoria otrzymany od operatora.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pani w APS sprawdzała je na sprzęcie który ma podłączony w salonie.

Jest to tak logiczne że nawet nie ma czego komentować, nie wiem co tym w CP odbiło bo już kiedyś zdażało mi się piloty zmieniać,ale nikt nie wołał bym targał cały zestaw nie wspominając o antenie ;) jak wyżej wspomniał @ramzi84 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wróciłem ze starym pilotem w kieszni. Tak więc lipa. Oczywiście, że logiczna jest wymiana samego pilota ale zostałem poinformowany, że dekoder z pilotem tworzy całość i całość trzeba wymienić. Gdy powiedziałem, że nie chcę wymieniac dekodera bo jest sprawdzony i mam nagrania to rzekła, że muszę kupić w takim razie nowy pilot.

Edytowane przez ramzi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież logicznym jest ( przynajmniej dla szarego "Kowalskiego" ) że wymiana pilota to 5 minut roboty.

To samo dotyczy zasilacza do dekodera.

 

Wystarczyło by mieć na stanie w APS pulę kilkunastu sztuk pilotów - zasilaczy na takie wymiany.

 

No ale czasami tak przyziemne sprawy są za trudne dla tych co siedzą po drugiej stronie stołu.

 

Najlepiej przerzucić to na abonenta niech się męczy.

 

Zamiast kazać ludziom pisać skargi - reklamację to tym co pracują w Polsacie ( także obecnym na forum ) proponuję samemu wyjść z inicjatywą zmian.

Niech sami pracownicy piszą - składają reklamację na panujące procedury itp.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...