Skocz do zawartości

Jaka wybrać konsolę do gier?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój wujaszek ma zamiar swojemu 7 letniemu synowi sprezentować konsole do gier. Do wydania równe 2 tys. i tak sie zastanawiamy jaką wybrać z trójki: Xbox 360 , PlayStation 3 , Nintendo Wii . Ponoć z Xbox 360 są jakieś problemy tzn strasznie sie grzeją i często się zawiesza natomiast PS3 jest droga i jest mało tytułów gier a Nintendo Wii wszyscy zachwalają. I bądź tu mądry a urodziny tuż tuż. Może coś doradzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam PS3, nie bierz Xboxa, to prawie że syf... :P:evil: Jeśli masz w tym wszystkim do wyboru między innymi PS3 i X360, to bez zastanowienia bym wybrał PS3! Osobiście posiadam PS2 i nie narzekam! ale jedyną wadą PS3 jest to, że na PS3 jest mniej gier, ale to logiczne, bo ta konsola jest nowa i dopiero na nią gry wychodzą więc nie ma co przez to podejmować pochopnych decyzji, których można za 2 lata żałować albo i za rok. Poza tym super jest to, że PS3 bez problemowo odpala gry z PS2 więc możesz kupić załóżmy gierke na PS2 a odpalisz ją na PS3 bez problemu.. Więcej informacji, dlaczego kupić PS3 znajdziesz gdzieś w sieci, od strony technicznej konsoli polecam opis tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/PS3 Tutaj znajdziesz informacje, które popieram i dzięki którym polecam Ci PS3...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Microsoft dał (przedłużył) wszystkim Xboxom gwarancję na 3 lata. Jest jakiś problem, bo coś się tam psuje. Dobrze, że chociaż stać ich na taki gest. http://gielda.onet.pl/0,1567791,wiadomosci.html

Ale to nie zmienia stanu rzeczy, że taka wysyłka w celu ewentualnych napraw choć darmowa, jest dość kłopotliwa.

 

Pozostaje chyba PS3. Poza tym sama nazwa elektryzuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 zawsze można wykorzystać jako odtwarzać Blu-ray (A na Xbox-a myślę że już niedługo wyjdą gry na 2-3 czy 5 płytach DVD jakoś żaglowanie płytami mnie nie pociąga) No i filmy w 1080p :D . Jest też bardziej zaawansowane. Można nawet na nim zainstalować linuxa i traktować jak komputer taki normalny. A wydajnościowo przewyższa Xbox-a. Sony ocenia wsparcie dla tej konsoli na 10 lat (tak jak z PS2 ma ponad 7 lat a dalej jest w sprzedaży i dopiero teraz pokazują się gry wykorzystujące PS2 prawie w 100%)

 

Don_Mag

 

Ps. a co do tego artykułu to czytałem że z początku pierwsza seria Xbox-ów w 50% wróciła do serwisu w pierwszych 6 miesiącach potem wskaźnik spadł do około 35%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Jovik, dlatego też napisałem w poprzednim poście ten fragment:

 

 

...ale jedyną wadą PS3 jest to, że na PS3 jest mniej gier, ale to logiczne, bo ta konsola jest nowa i dopiero na nią gry wychodzą więc nie ma co przez to podejmować pochopnych decyzji, których można za 2 lata żałować albo i za rok. Poza tym super jest to, że PS3 bez problemowo odpala gry z PS2 więc możesz kupić załóżmy gierke na PS2 a odpalisz ją na PS3 bez problemu..

 

wnioskując, chodziło mi o to, co napisał Jovik :wink: Tak, co Sony to Sony, poza tym za rok będzie już full gier na PS3, a dobre to, bo odpala też bezproblemowo gry z PS2 a nawet z PSX. Osobiście posiadam PS2 (slim) i jestem bardzo zadowolony, bo gdyby nie PS2 slim, które ma wbudowany Network adaptor, to by nie dało rady odpalić najnowszego Medala of Honor Airborne, który jest w produkcji :D Polecam Play Station!

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie można chyba polecić tak bez żadnych wątpliwości żadnego z next-genów. PS3 jest drogie (za równiutkie 2tys. odłożone przez twojego wujka nie kupi się nowej "trójki" ale pojawiło się info, że nie długo ma być tańsze), X360 to PC w konsolowym opakowaniu w dodatku jest bardziej awaryjny niż reszta, a Wii odstaje możliwościami technicznymi od konkurencji (ale trzeba przyznać, że sterowanie WiiMotem jest dość oryginalne i sprawia wiele przyjemności - sprawdza się zwłaszcza w "zabawach grupowych" :D ). Z tej całej trójki najlepiej spisuje się jednak PS3 i to tę konsolę bym polecił (ale nie zdecydowanie). Jak już ktoś wcześniej wspominał można na niej grać w gry z PS2 a tych jest...dużo 8) No i w tym roku ma wyjść Tekken 6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie yoozeck, również bym polecił PS3, ale nie mów, za odłożone pieniądze, które przeznaczył jego wujek, da rade kupić nowe PS3, tylko trzeba wiedzieć gdzie :) O tak, ma wyjść Tekken 6, to będzie dopiero wypas, ale czy on będzie na PS2 (slim - ponieważ ma wbudowany Network adaptor) również?? Coś mi się kojarzy, że jednak ma na PS2 (slim) również wyjść ale nie jestem pewien. Może tak się stanie jak w przypadku najnowszego MOHa - Medal of Honor Airborne - miał być tylko na PS3 i X360 a jednak wyjdzie również na PS2 (slim) !! Ale będzie super.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don_Mag to prawda ale nie każdy ma takie potrzeby. Konsole co raz bardziej przypominają PC'ty a moim zdaniem nie powinno tak być. Ja osobiście gdybym miał kupować PS3 to praktycznie tylko do grania, mało obchodzi mnie, że można zainstalować Linuxa czy też zrobić sobie serwer sieciowy. mh_misiek napisał, że konsola ma być dla 7 latka więc wydaje mi się, że on też używał by jej tylko do grania. Napisałem, że jest za droga bo jak na sprzęt służący głównie do tego celu to naprawde taka jest. Takie jest moje zdanie, nikt nie musi się z tym zgadzać, mnie po prostu nie stać :wink: . Swoją drogą powinni zrobić jakąś wersję pozbawioną tych bajerów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą powinni zrobić jakąś wersję pozbawioną tych bajerów 8)

 

 

Nie da rady, technika idzie na przód. Konkurencje chcą wyścignąć. Wszystkim konkurentom zależy na tym, by jak najwięcej bajerów dać i jak największe zaawansowanie techniczne, to taka strategia rynkowa :)

Od razu za tym idzie cena, a wiadomo, Sony się ceni - i wcale nie mam o to pretensji, bo ma bardzo dobre produkty, niektóre wręcz najlepsze, a poza tym nic nie ma za darmo, im większy postęp techniczny i im więcej bajerów, tym cena rośnie, ale też po jakimś czasie trochę maleje, ale to różnie z tym bywa. Normalka :wink::)

I trzeba przyznać - konsolka Sony PS3 się jak za taką kasę opłaca. Bardzo dobra konsola. Jak i również popularne PS2 głównie (slim). Sony to Sony, porządne produkty, a przede wszystkim chodzi mi teraz o konsole. :wink::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoozeck - była uboższa wersja konsoli z 20GB dyskiem twardym i bez czegoś tam jeszcze ale się nie sprzedawała więc już jej nie ma w sprzedaży. A co do BD to niedługo na tym gry będą więc wtedy Ci co mają bez BD nie mogli by w nie grac..... Co do podobieństwa do PC to jednak architektura jest inna bo oparta na 8 rdzeniowym procesorze Power PC (dlatego np. windowsa się nie da ale Linux są wersje pod PowerPC) tak samo karta graficzna jest wydajności takiej że do kompa musiał byś włożyć 2 wypasione. No i gry na konsole programuje się pod konkretny sprzęt więc można więcej wydusić a nie pod DirectX-ia czy OpenGL-a. Wiec powiedział bym że to inna bajka a podstawową zaletą konsoli jest to że kupujesz gre i nie przejmujesz się czy sprzęt Ci uciągnie tak jak na PC.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh kończą mi się argumenty :wink: Musze przyznać wam rację, że pod względem tego co dostajemy, cena nie jest tak wygórowana ale i tak bym jej nie kupił bo jak już napisałem jest "droga" hehe :twisted: zwłaszcza na tle innych konsol ale z drugiej strony dostajemy więcej i tak w kółko... nie znajdzie się chyba jakiegoś złotego środka :)

podstawową zaletą konsoli jest to że kupujesz gre i nie przejmujesz się czy sprzęt Ci uciągnie tak jak na PC.

I tu się z Tobą zgadzam w 100% 8) Jest to ogromna zaleta, a nawet powiem, że wyższość (rozptarująć kwestię grania) konsol nad PC'tami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nintendo Wii - sam ją posiadam. Od razu dokup sobie do konsoli jeszcze jedną grę (dołączają za darmo Wii Sports). Ja kupiłem Legend of Zelda: Twilight Princess :wink: Kup też gamepada i kartę pamięci do konsoli GameCube - na Wii też można grać w gry z tej konsoli (sam gram w Super Smash Bros. Melee) :wink:

A może tak nintendo albo pegasus?

Jeśli masz na myśli stare konsole, to serwis Virtual Console w Wii (jeśli konsola jest podłączona do internetu) albo emulacja na pececie załatwi sprawę. Ze starych gier na początek polecam Super Mario 64 i Legend of Zelda: Ocarina of Time :)

Amigę CDTV lub Amigę CD32.

Amiga - nie polecam - za stare.

PS3 - nie polecam - za drogie.

Xbox 360 - nie polecam - zbyt awaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie odnośnie konsol jest takie:

 

Ps3 nie warto teraz kupić, gdyż już za rok cena będzie znacznei dogodniejsza dla kupujących. Ponad to Ps3 jest najgorzej sprzedającą się konsolą nexgenów.

 

W gre więc wchodzi xbox360 i Nintendo Wii.

 

Na xboxa powstaje wiele gier, okreslanym mianem hitow. Wyjdzie takie gta i zagrasz w nie na xboxie. Wiec mysle ze jezeli jestes typem osoby, ktora lubi grac w coraz to nowa, bardziej reklamowana gre konsola jets dla ciebie.

 

Wii coz na nie nie wyjdzie wiele gier typu gta ... Ale jak ktos lubi pograc od czasu do czasu w super gierke, doskonale sie przy tym bawiac to konsoal jest dla niego. Znajdziecie tu piekne gry od Nintendo - Metroid,

Mario, Zelda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps3 nie warto teraz kupić, gdyż już za rok cena będzie znacznei dogodniejsza dla kupujących. Ponad to Ps3 jest najgorzej sprzedającą się konsolą nexgenów.

 

Podaj mi źródła tych informacji... Pozatym PS3 jest najmłodszą konsolą...

 

A co do ceny ile może spaść o 200-400zł?? TO cena gry a już mam przez ten rok radochę z grania. Patrząc w ten sposób to po co telefony, po co komputery, TV LCD przecież będą za rok tańsze.

 

No i z PS3 można zrobić odtwarzacz muzyki, czy składować zdjęcia z aparatu (robić też bardzo ciekawe sliteshow w 3D), surfować po internecie z poziomu konsoli (Ciekawie się ogląda wp.pl na 52 calowym LCD :D).

 

A mi najbardziej brakuje myszy do grania na PS3 w porównaniu do PC

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że takie poruszenie wywoła mój temat :wink: ale widocznie był potrzebny. Co do kupna to po wielu debatach wujaszek kupił dziś Xbox 360 Core (pad z kablem) za 1200 zł + dwie gry z tego względu, że PS3 jest zdecydowanie za drogie prawie 2500 a dzieciak skończył dopiero 7 lat i głownie będzie grał. Jutro jadę przetestować ten sprzęcik i zobaczę co on jest wart. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę BD która jest mielona od 2 miesięcy 12h 7 dni w tygodniu (jest też przekładana z napędu do napędu też PS3) po starciu opalcowania ani jednej ryski (jak chcesz umieszczę fotkę) wiec nie zgodzę się definitywnie a żeby głowica w PS3 dotknęła płytę to musiał byś chyba tak pociągnąć żeby zaczęła latać i przywaliła w coś. Uwielbiam ludzi którzy gdzieś coś usłyszą a potem piszą innym. Po drugie PS3 ma pada na BT i co ciekawe ten pad ma czujnik położenia (więc można sterować obracając padem w prawo albo w lewo niektóre gry wymagają potrząśnięcia padem)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...