Jump to content
sobol

Formuler

Recommended Posts

Co to za zwierz, ten Formuler? Niemiecki Octagon chwali się Formulerem F1 http://www.octagon-germany.eu/produkte/digital-receiver/hdtv-receiver/satellit-dvb-s2/Formulerf1c/, Ukraińcy przyznają się do F3, a na panelu przednim F4 widnieje napis Openbox http://www.openbox.ua/stb/f4/. Oficjalna strona produktu nadaje z Tuvalu w Polinezji. http://www.formuler.tv/

Wsparcie teamów wydaje się dobre, a chłopaki z PKT bardzo pozytywnie wypowiadają się o tunerach. Spotkałem się tam nawet ze stwierdzeniem, że w swojej klasie „Formuler wymiata”.

Zastanawia mnie fakt, że cena młodszego i lepiej wyposażonego F4, jest równa F3. Może wynika to stąd, iż F4 (Openbox) jest sprowadzany z Ukrainy? A wiadomo, jaka dziś jest moc hrywny.

Może są wśród nas użytkownicy tego sprzętu i wniosą cenne uwagi?

Też mnie ten temat interesuje. Podpinam do tematu kolegi.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Ja czekam na F4 Turbo. Pytanie, czy cena też będzie atrakcyjna, jak w przypadku F4?

Openbox wkrótce ma wydać coś nowego. Co to będzie, nie wiadomo jeszcze.

Cena taka sama, jak F3 i F4 – 125€. Np. na Słowacji.

Wróć! Na Słowacji F3 kosztuje 100€, a F4 109€. To u nas kosztują po 128€. :smile:

Edited by sobol

Posiadam 3 tygodnie formuler f1, świetny obraz, dźwięk i szybkość działania. Z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu pracuje w trybie LEGACY, który najpierw trzeba wybrać w menu modułu, a potem włożyć moduł, w innym przypadku funkcja auto nie zadziała. Wgrany OpenATV 6.0. Nie znam enigmy2 i to dopiero początek z tym tunerem.

Odnoszę wrażenie, że chyba koniec ery sprzętu z więcej niż 1 czytnikiem kart, jeśli chodzi o sprzęt 4K.

Tylko SOLO 4K w przyzwoitej cenie został. No i Ultimo 4K. 

Czytnik to nie problem - wystarczy podpiąć czytnik Phoenix na USB - FTDI albo PCSC i działa.

W dobie parowania kart z modułami to by się przydało w przyzwoitej cenie mieć możliwość kupna dekodera 4K z minimum dwoma wejściami na moduł CI/CI+.

Owszem nie problem można huba i nawet  8 czytników.   Phoenix odpada ma tylko 2 rodzaje freq. Wole Smargo  lub Triple reader ale ten drugi nie działa idealnie.

Z tym drugim to jest  także  tok   produkcji do tyłu. Czyli robią tylko 1x CI+  i tyle.  Czyli że albo NC+  albo Polsat.  Można tylko poklaskać  tym co wprowadzili  plusik w CI.

ATV ma wsparcie już chyba na każdym boxie.  Ja sam rozważam   między SOLO 4k a Octagonem. Tyle że 1GB ram z czego 75% leci   nie wiem jak to się ma gdy mam image na penie a na flashu zwykłe podstawowe łyse image jak najmniej zainstalowanych pluginów. A na penie chce miec image z KODI.