Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pakiet newsowy-wszyscy wygrają i dobrze.

Pakiet magazynu ligowego?Szczerze to jestem zaskoczony brakiem oferty TVN-u,ale chciałbym jakiś zmian i aby inna TV przeprowadziła relacje z niego.TVP?Skoro jedyna złożyła oferte to ok.

4 mecze ligowe?TVN 100 tys. złotych?NIE!Mało!Niech wygra Polsat-fajnie pokazuje mecze,sądze że lepiej od TVNU-u to zrobi a TVP nie startuje.

Pakiet główny?Ciekawo ile dał Polsat?A może wymagane minimum?Mam nadzieję,że dalej uczestnicza w przetargu i w żaden sposób ich nie wykluczą.Liczę,że właśnie Polsat da radę wygrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać nie wszyscy posiedli umiejętność czytania ze zrozumieniem.

 

tylko C+ i CP złożyły ofertę na ligę... tyle, że Polsat się spóźnił i jego koperty nie otwarto, natomiast kopertę C+ tak (proponowali 100mln) ... ja się pytam gdzie tu mądrość Polsatu? nie spełnili procedur i prawnie została tylko jedna oferta, która jednak nie doszusowała do oczekiwanej przez ESA kwoty... teraz już nic nie można zmienić - Polsat nie może podmienić koperty i dać więcej, bo wszystkim zajmuje się owiany legendą notariusz.

 

najważniejsze pytanie to takie - co teraz zrobi ESA? czy zacznie negocjacje TYLKO z C+, który złożył ofertę w terminie, czy rozpocznie się nowy przetarg, przy czym od razu wiadomo, że C+ nie da więcej niż 100mln, bo mówił o tym pan Okińczyc, więc wystarczy zaoferować troszeczkę więcej i już się wygrało, zwłaszcza, że pewnie ESA odpuści oczekiwany pułap 150mln za sezon... tak czy inaczej każda decyzja będzie szeroko komentowana - albo obrazi się C+ (i słusznie) w związku z nowym przetargiem (ujawniona tajemnica handlowa tylko tego jednego podmiotu obnaża ich przed konkurencją), a jeśli nie będzie nowego przetargu i ESA zacznie negocjować kasę tylko z C+ to Polsat zrobi wojenke, że ich wykluczyli z przetargu, który jest prawnie nieważny (decyzja ESA) ... tak czy inaczej skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle zamieszania o taką słabą lige

No no polacy to umieja zrobić z igły widły ...

@koles może liga słaba, ale nie obrażaj nas i pisz o nas z wielkiej litery :!:

 

Mi w zasadzie wszystko jedno, kto ligę wygra , ale nie wszystko jedno, kto ją pokaże. Już trzeba niebu dziękować, ze nie będzie w TVN bo oni się zupełnie do tego nie nadają, ale nie wierzę , zeby Polsat zrobił cokolwiek, zeby poprawić transmisję z mezców piłki nożnej.

Liga grać będzie i kogo stać , ten ją obejrzy , ale ważne jest teraz w jakiej oprawie :roll: A jak Posat wstawi reklamy co 30 minut (a połowa meczu trwa 45 :wink: ) to nie będzie nam do śmiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to Canal+tak płacił 55 mln zł co roku za OE więc wystarczy tylko zwiększyć wydatki o jakieś 15- 20 mln zł i może mięć OE. A CP musi zdeponować 100 proc. wydatków na OE bo ją nie miał. Więc trudniej będzie chyba CP niż Canal+ znależć dodatkowe pieniądze. Ale to są tylko Moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet newsowy-wszyscy wygrają i dobrze.

Pakiet magazynu ligowego?Szczerze to jestem zaskoczony brakiem oferty TVN-u,ale chciałbym jakiś zmian i aby inna TV przeprowadziła relacje z niego.TVP?Skoro jedyna złożyła oferte to ok.

.

Ja nie jestem zaskoczony. Skoro nie będzie wyłaczności na pokazywanie bramek to jaki jest sens tworzenia magazynu pod nazwą "Orange Ekstraklasa". Płacić ekstra frycowe za nazwę? Po co. Każdy kanał z prawami do bramek zrobi własny magazyn ligowy. Każdy pod inną nazwą a i tak wiadomo będzie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Canal Plus, która w ostatnich sezonach pokazywała mecze pierwszej ligi może wycofać się z przetargu o prawa transmisyjne na następne trzy lata - informuje "Przegląd Sportowy".

 

Wszystko przez to, że po pierwszym, unieważnionym (ze względu na zbyt niskie kwoty proponowane przez stację) przetargu Ekstraklasa SA ujawniła ofertę tej stacji, podczas gdy propozycja głównego konkurenta Canal Plus - Polsatu - pozostała owiana tajemnicą.

 

Szef sportu w Canal Plus Jacek Okieńczyc zapowiada na łamach "Przeglądu Sportowego", że będzie domagał się od władz ligi wyjaśnienia takiego stanu rzeczy. Dodaje również, że nie jest wykluczone, że stacja nie weźmie udziału w kolejnym przetargu.

 

Canal Plus zaproponował za prawa transmisyjne 100 milionów złotych - dwa razy więcej niż ostatnim razem, kiedy stacja wygrała przetarg.

 

źródło

Przegląd Sportowy/INTERIA.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to C+ idzie na całość. postraszy ESA wycofaniem i wtedy kluby staną przed faktem dokonanym - albo Polsat (nie wiadomo ile dał, nie wiadomo, czy rzeczywiście chciał ligę i nie wiadomo, że dałby radę spełnić oczekiwania klubów) albo indywidualne negocjacje z C+, bo nowy przetarg odpada (w nim C+ nie wystartuje). robi się ciekawie, choć z prawnego punktu widzenia to w dalszym ciągu jest to skandal... pan Rusko mógł tego nie nazywać szumnie przetargiem tylko sondowaniem rynku, bo niby były jakieś ramy prawne, a teraz się okazuje, że generalnie chodziło o sprawdzenie graczy - i z tego sprawdzania wyszło wielkie zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nić ująć Rusko to chłop Solorza i gra nie feer oby nie skończył jak FRYZJER :!:
Czy w Polskiej ośmiornicy stadionowej kiedykolwiek coś było "feer"? Ona jest jak hydra, jeden łeb jej utną to odrasta w innym zupełnie niespodziewanym miejscu. Mimo że od dłuższego czasu nie jestem już abonentem Cyfry to uważam że to co zroiono Canal+ jest to zwykłe świństwo jeżeli nie nazwać tego dosadniej: oszustwo. Cyfra fakt jest droga, ale to chyba jeszcze nie zbrodnia? Lepiej być uczciwym zdziercą niż tanim oszustem. Pan S. spóźniając się niby "przez przypadek" 2 godziny ze złożeniem oferty chyba wiedział w jakiej drużynie gra. Jak takie były również początki słonecznej stacji, co wielu sugeruje, to ja bym temu panu już podziękował i nie odpuszał zbadania sprawy tak jak PiS za pozbycie się jednego dziennikarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat prawnie jest wszystko w porządku. Określono cenę minimalną i było to jednym z warunków przetargu. Nie wpłynęły oferty na taką kwotę- przetarg unieważniono. Z Polsatem też dobrze postąpiono - jeśli są takimi idiotami, że się spóźniają 2 godziny to ich strata. Podczas transmisji też się będą 2 h spoźniać?! Co innego, że cena minimalna to cena zaporowa i nierealna, ale prawda jest taka, że dysponentem praw jest Ekstraklasa SA i może z nim robić co chce. Akurat ten krok Canal+ uważam, podobnie jak cały przetarg, za szantaż. Canal+ oczywiście to nie na rękę, bo tak czy siak będzie musiał zwiększyć kwotę wydaną na OE. Sam Okieńczyk mówił - i słusznie - że ogromnej kwoty na ligę nie wydadzą, bo abonamentu do niebotycznych rozmiarów nie będą powiększać. A teraz muszą przecież zaoferować conajmniej 120-130 milionów (Muszą liczyc się z tym, że konkurencyjna oferta będzie oscylować w okolicach 110 milionów, a więc by ją przebić muszą zaoferować przynajmniej kilka milionów więcej). Lepiej postraszyć, że się wycofują, że tak dużo nie zapłacą i w ten sposób trochę zbić cenę, co dla nas abonentów przecież jest dobrym wyjściem, bo zawsze niższy abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusko: koperta Polsatu może być otwarta

 

Prezes Ekstraklasy SA o nieudanym przetargu na prawa do pokazywania ligi piłkarskiej w najbliższych trzech sezonach - pisze "Rzeczpospolita".

 

Polsat poznał ofertę Cyfry Plus, a koperta z jego propozycją pozostała zamknięta, bo przesłał ją 2,5 godziny po terminie przyjmowania ofert i uznaliście, że nie można jej już dopuścić do przetargu.

 

Przedstawiciele SportFive powiedzieli, że w takiej sytuacji zwracamy tej stacji koperty i wadium, ale ja na wszelki wypadek kazałem je przekazać notariuszowi i zamówiłem dodatkowa opinię prawną. Byłem trochę zdziwiony, gdy podczas narady z prezesami klubów Andrzej Placzyński zabrał głos i powiedział, że jeśli unieważnimy przetarg, to jednak będziemy mogli otworzyć kopertę. Wcześniej SportFive doradzała co innego. Stąd mój pomysł z dodatkową ekspertyzą.

 

Czyli może się jeszcze zdarzyć, że koperta z sumą proponowaną przez Polsat zostanie otwarta?

 

- Tak, ale tym razem wolałbym to zrobić w węższym gronie, np. rady nadzorczej, żeby znów, tak jak teraz, wszystkie informacje nie wyciekły do prasy.

 

Akurat w radzie nadzorczej Ekstraklasy SA jeszcze żadna tajemnica się nie utrzymała.

 

- Więc niektórzy z kolegów po lekturze czwartkowych gazet muszą się zastanowić, czy chodzi im o to, żeby kluby dostały od telewizji jak najwięcej pieniędzy, czy o to, żeby była zabawa. Na przykład Zbigniew Koźmiński, przedstawiciel PZPN, który do naszej rady nadzorczej wprowadził swoje standardy

 

źr.

Rzeczpospolita/wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja, która przez ostatnie lata pokazywała rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy może się wycofać z przetargu o prawa telewizyjne na kolejne trzy sezony. Wszystko przez to, że koperta z ofertą Canal Plus została już otworzona, podczas gdy propozycja największego rywala, a więc Polsatu, pozostała tajemnicą - informuje "Przegląd Sportowy".

Wysłali protest Szef sportu w Canal Plus Jacek Okieńczyc nie ukrywa, że jest poirytowany całą sytuacją.

 

– Po doniesieniach prasowych, m.in. "Przeglądu Sportowego" wysłaliśmy do Ekstraklasy SA ostry protest. Żądamy wyjaśnienia sytuacji, do której doszło podczas spotkania przedstawicieli klubów. Chcemy wiedzieć, z jakich przyczyn jedynie koperta z naszą ofertą została otwarta. Przecież to jest kuriozalne – opowiada Okieńczyc.

Czytaj dalej

REKLAMA

Okieńczyc twierdzi, że jego stacja wyszła naprzeciw oczekiwaniu klubów. Zaproponowała dwa razy więcej, niż ostatnim razem, gdy wygrała przetarg. A więc ok. 100 mln złotych. Nie jest to jednak ostateczna kwota.

 

– Kluby muszą spojrzeć trzeźwo na rynek. Nie ma na transmisje z polskiej ligi wielu chętnych. Nie mamy pięknych stadionów i po 50 tysięcy widzów na każdym spotkaniu. Ale podczas rozmów można dojść do porozumienia. Po to one właśnie są. Oczekuję, że dzisiaj otrzymam odpowiedź z Ekstraklasy. Wtedy zastanowimy się, co dalej. Liczę, że usiądziemy wspólnie do rozmów.

 

Jeśli do tego nie dojdzie, Canal może zrezygnować z udziału w przetargu. Na razie jednak nikt nie chce o tym głośno powiedzieć.

 

– Rezerwujemy sobie wszystkie możliwości. Oczekujemy na wyjaśnienia – dodaje Okieńczyc.

 

źródło:Onet.pl

 

Czyli OE może być w Polsacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro C+ był karany za nieuczciwa konkurencje na podstawie klauzuli do ostatniej oferty to taka kara należy się Polsatowi w tej chwili. Ba powinni zostać wykluczeni z przetargu a Rusko odwołany z trybem natychmiastowym.

Tutaj szansa także dla ITI które jako strona w tym przetargu może zaszkodzić trochę Polsatowi i naruszyć jego kondycje finansową.

Kolejny przetarg jak i jakiekolwiek negocjacje z Polsatem będą kpina.

Skoro oferta żadna nie zadowala klubów to jak to pisano powinny być negocjacje ale z podmiotami które złożyły na czas ofertę czyli z wykluczeniem Polsatu.

 

Zaczynaliśmy od korupcji, potem afera z licencjami a teraz znajomości Solorz - Rusko. Kiedyś pisałem, że wcale się nie zdziwię, że Rusko odegra ważna rolę i się nie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stworzenie ESA miało na celu odciążenie PZPNu od zarządzania rozgrywkami i miało służyć promocji ligi, szukaniu sponsorów itd. tymczasem ESA stała się najważniejszą stroną w całym sporze... postawiła zaporową cenę za rozgrywki, następnie z dwóch podmiotów jeden wykluczyła, a ofertę drugiego ujawniła - gdzie tu jakikolwiek profesjonalizm?

 

wszystkich polsatowców chciałbym uspokoić - jeżeli jakimś cudem OE trafi do CP to nie dlatego, że CP było stać na ligę, ale dlatego, że wszystkimi środkami pozbawiono C+ szansy na wygranie tego przetargu... co zrobi teraz stacja z ul. Kawalerii jest sprawą drugorzędną - czy się wycofa z ponownego przetargu i sama zrezygnuje z OE, czy będzie starać się o prawa dalej (ciekawe na jakich zasadach tym razem i co z ujawnieniem ich oferty) to tak w ESA muszą nastąpić zmiany, bo już się powoli zaczyna zrzucanie odpowiedzialności na innych, a wyników przetargu, ani tym bardziej wiadomości co dalej, jak nie było tak nie ma. najśmieszniejsze, że ESA (czyli kluby) połasiły się na kasę, a może się skończyć na tym, że pieniędzy będzie mniej, a liga trafi w niepowołane ręce... no ale teraz nikt o tym nie myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...