Skocz do zawartości

Panasonic TX-43EXW754


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy  i  chyba  jedyny  model Panasonica   4K  w tym rozmiarze, który posiada  panel  VA   120hz.  

 

Cena jeszcze nie znana . Jak ktoś pozna to tutaj rzucajcie.  TV  bez  3D . Tak więc jeśli ktoś nie  chce dużego i z 3D  to jest.

 

https://www.panasonic.com/de/consumer/flachbildfernseher/4k-pro-ultra-hd-tv/exw754-serie/tx-43exw754.html

 

 

Powinna być znana gdzieś w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Lepiej późno , niż wcale. Ten model Panasonica pojawił się dopiero teraz na jednym z naszych portali aukcyjnych. Było wystawionych 5 nowych sztuk. Zapewne tv przywiezione z Niemiec.Cena nieco ponad 4500 zł.  W sumie dobra. Nie wiem, czy to okres przedświąteczny, ale jeszcze rano była oferta sprzedaży.Teraz gdy piszę tego posta oferta zniknęła.

 Od siebie jeszcze dodam, że ten telewizor miałem okazję obejrzeć (lato 2017) w niemieckich sieciach elektromarketów MM, SATURN i MEDIMAX. Cena stała 1099 euro. Mimo wysokiej nawet jak na Niemcy ceny, model bardzo dobrze się sprzedawał. Obecnie ciężko już go dostać. Stąd zaskoczenie jak zobaczyłem go na naszym portalu aukcyjnym w minioną niedzielę. Będą za Odrą miałem okazję trochę  się nim pobawić w ichniejszym sklepie. Tv posiada polskie menu. pilot tradycyjny jak to w Panasach. Szybkie przełączanie kanałów, Bardzo łatwa i intuicyjna obsługa. Dźwięk dobry. Podobnie z obrazem. Skupiłem się na oglądaniu kanałów satelitarnych w Astry. Tuner DVB-S2 w telewizorach na ich rynku to prawie standard. Wiadomo Niemcy. Kolory bardzo ładne i naturalne.Oczywiście jest HDR, oraz duża możliwość regulacji ustawień osobistych, dźwięku, koloru i narzędzi systemowych. Ten model posiada także gniazda USB 2.0 i 3.0.  Dwa sloty CI+, gniazdo słuchawkowe , smarta itp.Zapytałem sprzedawcę o rabat przy zakupie. Odpowiedział mi , że w przypadku tego modelu PANASONIC narzucił im bardzo sztywnę cenę (jest tego warty). Jedynie ostatnia demo może być minimalnie przeceniony. Ale to też nie warunek. Ogólnie PANASONIC cieszy się na niemieckim rynku bardzo dużym powodzeniem. Jest dużą konkurencja dla Samsunga i LG. 

Tuż obok na półce stały podobne modele tyle, że już 40 calowe TX-40 EXW 734 i TX- 40 EXW 735. Ten drugi posiada ciekawą, może nieco już zapomnianą podstawę z możliwościa jej obrotowej regulacji poziomej. Cena modelu 734 od 799 euro, oraz modelu 735 od 899 euro. Oba modele mają także po dwa sloty CI+. 

Wielka szkoda, że te modele nie trafiają na polski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHD i 43" to mija się z celem ...

Poza tym, kupno na polskim portalu TV z Niemiec, który nie był dedykowany na polski rynek oznacza problemy z gwarancją - no i po co gniazda USB 2.0 skoro 3.0 jest kompatybilne wstecz ?

VA odejdą do muzeum, ktoś pisał wcześniej, że Panasonic porzuca tę technologię na rzecz OLED. 

 

No i w danych technicznych piszą 4x HDMI 4k 60/50p - jesteście pewni, że matryca ma natywnie 120 Hz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro jest taki model Sony, 49" za około 4.500,  z polskiej dystrybucji :

 

"Nie ulega żadnych wątpliwości, że Sony 49XE9005 jest telewizorem wyjątkowym:

  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma wysokokontrastową matrycę VA,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma panel klasy 120Hz,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma dobrej klasy podświetlenie centralne,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma HDR o ponadprzeciętnej jasności."

 

to ten Panasonic 43" nie jest jakąś szczególną okazją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro jest taki model Sony, 49" za około 4.500,  z polskiej dystrybucji :

 

"Nie ulega żadnych wątpliwości, że Sony 49XE9005 jest telewizorem wyjątkowym:

  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma wysokokontrastową matrycę VA,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma panel klasy 120Hz,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma dobrej klasy podświetlenie centralne,
  • jako jedyny 49-calowy model w gamie Sony 2017 ma HDR o ponadprzeciętnej jasności."

 

to ten Panasonic 43" nie jest jakąś szczególną okazją

 

Myślę że to byłby dobry wybór w tej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie wszyscy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Wypowiadamy się  na forum Satkuriera w wątku o modelu UHD 43 cale firmy Panasonic. Porównajmy konstruktywnie inne modele tej samej wielkości i konkurencyjnych firm z opisanym Panasem. Dodam, że nie wszyscy mają wystarczająco dużo miejsca, aby móc postawić, bądź powiesić telewizor o większych gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie wszyscy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. ...

 

Akurat bardzo dobrze czytam "ze zrozumieniem" i stanowczo podtrzymuję opinię, że 43" do oglądania 4k jest zupełnym odlotem, i to odlotem w niewłaściwą stronę, a rozmiary ściany w pokoju nie mają tu nic do rzeczy.

:mrgreen:

 

Poza tym - jak już wcześniej było pisane - Panasonic porzuca technologię VA na rzecz OLED, więc pewno ten model nie jest szczytowym osiągnięciem, tylko końcem pewnej epoki. Ktoś pisał także, że modele różnych firm z matrycami VA mają sztucznie zaniżany kontrast bo coś tak się wypala. W dodatku konstruktorzy wcisnęli mu porty USB 2.0, choć standard 3.0 jest kompatybilny wstecz - co nie najlepiej świadczy o ich umiejętności konstruowania "ze zrozumieniem".

:mrgreen:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...