Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w CP maja niestety balagan. ostatnio zrezygnowalem z pakietu Super Film w CP a on nadal byl u mnie dostepny to do nich zadzwonilem i co mi powiedziala konsultantka, to ze nie wysylalem takiego do nich pisma i ze jest jedynie pismo w ktorym prosze o rozwiazanie umowy o swiadczenie uslug z dniem 14.11.09, ja jej mowie ze przeciez wiem co wysylalem i to nadodatek w jednej kopercie, wiec jak dotarlo to i tamto tez a ona mi swoje. w koncu nie wytrzymalem i jej powiedzialem zeby ktos unich poszukal to pismo ktos kto przyjmuje te wszystkie pisma i wprowadza do systemu, bo zapewne zatrzymuja oryginaly. kazala mi chwilke poczekac no i po 5 minutach wraca ze jest pismo i ze bedzie wylaczone gdyz zostalo zachowane 1-miesieczne wypowiedzenie umowy.

 

a teraz troche z innej beczki, a mianowicie widnieje u mnie na kocie w iCOK 107zl nastepnej wplaty ale ta sama konsultantka sprawdzala cala historie umowy i mi mowi ze nie mam zadych zaleglosci wobec CP i ponoc mogl sie trafic jakis blad na moim koncie w iCOK, wiec uwazajcie przypadkiem kiedy pokaze sie wam wieksza kwota do zaplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek76

 

W takim razie koniecznie trzeba wyjaśnić co mają na myśli wystosowując do Ciebie takie wezwanie do zapłaty. Z tym sądem to na Twoim miejscu też bym się tak nie palił. Jeśli jesteś pewny, że nie masz zaległości w stosunku do operatora to czekaj spokojnie na dalszy bieg wydarzeń, zwłaszcza że 350 złotych nie jest przecież małą kwotą. Ja na Twoim miejscu zacząłbym korespondować z nimi w tej sprawie, nic na telefon (jak wysyłasz korespondencję to listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Jeśli chcą to niech oni wystąpią do sądu z powództwem o zapłatę.

 

Jednakże w kontekście tego co napisałeś uprzednio wydaje mi się że cała ta sytuacja z zaległością to jakaś pomyłka i niedopatrzenie ze strony operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dzwonilem. Konsultantka prosila, zeby napisac odwolanie, bo ona ma w systemie pismo z 7 stycznia o rozwiazaniu i braku zaleglych oplat.

Ale to granda, zeby takie pisma wysylac. Mnie nie interesuje ich balagan, ja mam na glowie kredyty i nie mam zamiaru stracic wiarygodnosci kredytowej przez CP. Bo znajac zycie beda to wyjasniali latami,a w miedzyczasie mnie gdzies wpisza. I zwykle przepraszam mi nie wystarczy. Ja reguluje wszystko w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz okazalo sie ze sa podobno jakies zaleglosci wynikle z okresu wypowiedzenia umowy... Bo mimo ze pismo o rezygnacji bylo wyslane w czerwcu 2008 to oni rozwiazali ją w .. grudniu. I chca opalty za 5 mieisecy. Zeby bylo smieszniej NIGDY nic nie przyslali, ze cokolwiek zalegam. Z takich [beep]TWEM jeszcze sie nie spotkalem. Konsultant twierdzi ze oni sobie w lipcu wyslali sms-ka ze zalegam z platnosciami i to wystaczy... Bo oni nie sa od tego zeby przypominac... To nawet nie jest smieszne, to tragiczne... Buraki do kwardatu. To ja mam wiedziec ze zalegam im z platnosciami...

Szczerze odradzam jakikolwiek kontakt z ta platforma. Po prostu rece opadaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już naprawdę nie wiadomo o co chodzi. Ważne jest to na jaki okres minimalny miałeś zawartą umowę (łącznie na ile miesiący) i czy złożyłeś wypowiedzenie w terminie, który skutkował rozwiązaniem umowy z upływem minimalnego okresu, na który ona została zawarta (chyba, że miałeś zawartą umowę na czas nieokreślony, to wtedy standardowo okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące). Poza tym raz piszesz, że pismo wysłałeś w sierpniu 2008 r., a następnie w czerwcu 2008 r. Jedyne co się może zgadzać to to, że skoro w grudniu 2008 r. została rozwiązana umowa to w styczniu 2009 r. otrzymałeś pismo potwierdzające tę okoliczność. Dziwna jest natomiast informacja, którą otrzymałeś w tym piśmie, że nie zalegasz z płatnościami. Myślę, że dużo kwestii jest w tej sprawie do wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ja nic nie moge wyjasnic. 3 razy dzwonilem : raz powiedziano mi ze to pomylka i ze nic nie zalegam... Drugi raz ze zalegam, bo pismo wyslalem w czerwcu ale wedlug nich wplynelo w sierpniu i za 5 miesiecy musze zaplacic... Totalny bajzel maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak do Ciebie ktoś zadzwoni z BOK to zażądaj tylko i wyłącznie pisemnej formy kontaktu.

Jeśli wysłałeś przesyłkę listem poleconym w czerwcu, a do nich dotarła w sierpniu (co i tak wydaje się kuriozalne) to wiążąca jest data nadania korespondencji, a nie odebrania jej przez operatora. Życzę dużo wytrwałości i mocnych nerwów..... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsini

 

Nie za bardzo kumam co masz na myśli.

Niemniej jednak chciałbym zasygnalizować, że zarówno odstąpienie od umowy, jak również jej wypowiedzenie jest określoną czynnością prawną, która skutkuje wygaśnięciem w danym momencie określonych zobowiązań, wynikających z tej umowy. Nie wiem jak CP konstruuje zapisy w treści umów, które następnie przedkłada abonentom do podpisania (nie jestem bowiem "szczęśliwym" posiadaczem tej platformy), ale upraszczając należy wskazać, iż dla skuteczności dokonania określonej czynności prawnej konieczne jest zachowanie terminu, w którym odstępujesz (lub wypowiadasz) umowę. To czy operator zapozna się z Twoim pismem w sprawie odstąpienia (lub wypowiedzenia) od umowy jest rzeczą drugorzędną i de facto nie interesującą abonenta. Dla abonenta istotne jest wyłącznie dotrzymanie terminu, w którym złożenie takiego wypowiedzenia (bądź pisma informującego o odstąpieniu od umowy) będzie skutkować wygaśnięciem zobowiązań w stosunku do operatora od danego momentu. Dlatego też tak ważne jest wysyłanie listów poleconych ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, a najlepiej kierowanie pism za pośrednictwem APS-ów oraz żądanie od pracowników takich punktów przybijania prezentaty na kopii pisma kierowanego do operatora.

 

Nie wiem, na który Kodeks Cywilny się powołujesz, natomiast chciałbym zaznaczyć, że stosunki cywilnoprawne pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi jak do tej pory reguluje ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks Cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.). Nie wiem również jakie reklamówki z porozumieniami masz na myśli, ale takie materiały zwykle nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtrącić swoje 3 grosze do dyskusji, celem sprostowania:

 

Przy odstąpieniu od umowy liczy się data NADANIA na poczcie. Od daty np. zakupu do momentu kiedy na poczcie przybijają stempel nie może minąć więcej jak 10 dni. Do CP takie pismo może wpłynąć nawet i po 2 tygodniach i dalej będzie uznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co :shock: Przecież porozumienie na Super Film będzie trwało przynajmniej przez okres 12 miesięcy i w ich trakcie nie bedziesz mógł wypowiedzieć umowy, ponieważ żeby korzystać z pakietu Super Film trzeba zachować aktywny pakiet Familijny - a co za tym idzie, przez 12 miesięcy trwania umowy na pakiet Super Film nie zrezygnujesz z Familijnego (a więc i całej umowy) :!: Najwyżej w listopadzie podpiszesz drugą umowę z CP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę wyhamować i co nieco sprostować:

 

Faktycznie w z treści umowy zawartej z Cyfrą + wynika, że oświadczenie o wypowiedzeniu umowy wywiera skutek na koniec miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym oświadczenie doszło do drugiej strony w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. W związku z powyższym zwracam honor, co nie zmienia, że takie zapisy muszą wynikać z jakiś uregulowań szczególnych (do których jak na razie nie dotarłem, a jeśli Wy dotarliście to podzielcie się tymi spostrzeżeniami tutaj na forum).

 

Kwestia ulotki +umowy/porozumienia.

Nie za bardzo zrozumiałem o co Ci chodziło w poprzednim poscie w tej kwestii, teraz już wiem ;-) Po prostu jestem stosunkowo młodym stażem abonentem telewizji cyfrowej, stąd moja niewiedza o takich formach oferty.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam umowę na czas nieokreślony z wypowiedzeniem 3m na pakiet podstawowy: familijny podpisaną w październiku 2008 + jednocześnie podpisałem porozumienie na RM na 12m z okresem wypowiedzenia 1m, po analizie dekoderów HD od CP doszłem do wniosku, że nie warto ich brać, chce kupić Opticum HD 9500 + moduł CP za 199 zł i po 4 miesiacach w cenie podpisać umowę.

 

Obecną chce wypowiedziec, musze wysłać wypowiedzenie na umowe na fam i porozumienie przed lipcem, żeby od 10 2009 na obecny dekoder nie obowiązywała umowa?

 

Oddzielne pismo wypowiedzenia sformułować dla umowy oraz porozumienia? czy wszystko razem sformować w jednym piśmie i podpisać?

 

jakieś dopiski na kopercie zamieścić? priorytetem wysłać czy poleconym?

 

Proszę Was o informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz wszystko na jednej stronie. Wystarczy wypowiedzieć pakiet Familijny, ALE na wszelki wypadek napisz na tej samej stronie wypowiedzenie na pakiet Relax Mix.

 

Według regulaminu paragraf 3 pkt. 2

Oświadczenie klienta w przedmiocie wypowiedzenia Umowy w zakresie obowiązku zachowania Pakietu Podstawowego (Familijnego) skutkuje wypowiedzeniem umowy w zakresie obowiązku zachowania wszystkich Pakietów Programów objętych Umową.

 

Jak wyślesz - Twoja sprawa - warto dodać do tego potwierdzenie odbioru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje

 

wymienił bym może na dekoder HD od CP, ale tylko na Samsunga DSB-370G, ale niestety zamawiając przez infolinie podobno losują, szkoda że wybrać nie można bo podobno w Echostarze HD nie ma możliści tak ułożyć listy jak w tym i ogólnie jest mniej znany.

 

Jeszcze się zapytam: jeśli bym się zdecydował na dekoder HD od CP(bo tylko o wymiane dekodera Mini na HD) to czy Waszym zdaniem lepiej jest zapłacić 399 zł dopóki umowa w okresie podstawowym i mieć warunki umowy takie jakie mam(po 10 2009 umowa po okresie podstawowym) czy poczekać i po okresie podstawowym 199 zł zapłacić, ale podpisać umowę aż na 24m?

 

Jest dodatkowa opłata za przesyłkę kurierską?

 

Czy oba te dekodery są warte tych cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy opcji 399zł - do końca umowy masz załóżmy 4mc - wymieniasz dziś i masz stare warunki, ale za 4mc kończy się umowa i co dalej ? - masz taką samą sytuację jak teraz :)

przy opcji 199zł - umowa 24mc, w tym 3 miesiące gratisu tylko kanałów HD

 

Lepiej wypowiedzieć umowę i wziąć samsunga w dzierżawę za 99zł :) Do wyboru umowa 13/29mc, lub zadzwonić na infolinię po umowie i zapytać co ciekawego mają :)

 

Co do kuriera nie jestem zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :smile:

 

Mam pytanie:

czy jeśli chciałbym zrezygnować z CP (mam do końca umowy jeszcze 14 miesięcy) to czy musiałbym płacić jakaś karę, czy od tak odrazu można zrezygnować bez konsekwencji? Bo chciałbym zmienić CP na C+, ponieważ wg mnie jest ona o wiele lepsza od CP. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie czy można przepisać CP na inną osobę :?: . Chodzi o to, że umowa na CP kończy mi się w listopadzie 2009 i dekoder wraz z kartą chciałbym przepisać na inną osobę, aby mogła sobie z niego korzystać odbierając kanału z Pakietu Familijnego. Jak to techicznie wygląda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...