Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam mam pyt czy termin wypowiedzenia umowy liczy się od daty wpłynięcia do operatora czy od daty wysłania czyli stempla pocztowego w/g mnie w świetle prawa w/g wysłania ale POLSAT tłumaczy że od dnia otrzymania terin cyklu rozliczeniowega mam zawsze 23go każdego miesiąca wypowiedzenie wysłałem 20go listem poleconym za potwierdzeniem odbioru a oni twierdzą że dostali 26go oczywiście poczta jeszcze nie strajkowała i niby o miesiąc będę musiał dłużej płacić. Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pyt czy termin wypowiedzenia umowy liczy się od daty wpłynięcia do operatora czy od daty wysłania czyli stempla pocztowego w/g mnie w świetle prawa w/g wysłania ale POLSAT tłumaczy że od dnia otrzymania terin cyklu rozliczeniowega mam zawsze 23go każdego miesiąca wypowiedzenie wysłałem 20go listem poleconym za potwierdzeniem odbioru a oni twierdzą że dostali 26go oczywiście poczta jeszcze nie strajkowała i niby o miesiąc będę musiał dłużej płacić. Dziękuję za odp.

Niestety - Polsat ma tu rację. Zawszę liczy się od daty doręczenia pisma adresatowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - Polsat ma tu rację. Zawszę liczy się od daty doręczenia pisma adresatowi.

 

Nie zawsze - to zalezy od regulaminu, umowy itd. ale w CP owszem tak jest.

Dlatego najpewniejsze jest wysyłanie takich pism ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru - wtedy mamy papier z datą dotarcia korespondencji do adresata. Bez tego mogą wszsytko zwalać na pocztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a raczej mój sąsiad odnośnie rozwiązania umowy. 5 maja kupił Echostara 717 i był zawiedziony sprzętem jak i jakością niektórych kanałów. 8 maja napisał wypowiedzenie umowy (10 dni na rozwiązanie) i wysłał listem poleconym. Dziś mamy 17 czerwca i jak do tej pory żadnego odzewu ze strony CP. I pytanie ile trzeba czekać na reakcje z ich strony i czy ktoś z forum byl w podobnej sytuacji a jak tak to niech napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a raczej mój sąsiad odnośnie rozwiązania umowy. 5 maja kupił Echostara 717 i był zawiedziony sprzętem jak i jakością niektórych kanałów. 8 maja napisał wypowiedzenie umowy (10 dni na rozwiązanie) i wysłał listem poleconym. Dziś mamy 17 czerwca i jak do tej pory żadnego odzewu ze strony CP. I pytanie ile trzeba czekać na reakcje z ich strony i czy ktoś z forum byl w podobnej sytuacji a jak tak to niech napisze.

Ciekaw jestem, czy międzyczasie, coś się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ludzie ile można wyczymać jestem z polsatem od 2002 roku i mam starego THOMSONA DSI50PO który się ciągle wiesza.Chcę zrezygnować z polsatu w umowie mam napisane z miesięcznym wypowiedzeniem na koniec miesiąca kalendarzowego.Czy mogę wypow2iedzieć umowę od 01-10 -2008 czy inaczej bo okres rozliczeniowy mam zawsze do 07 miesiąca i gdzie wysłać wypowiedzenie i dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 historie z życia sprzedawcy CP

 

1) przychodzi klient i mówi, że wypowiedział umowę ale przez telefon. ja na niego oczy i mówię, że tak się nie da i trzeba wypowiedzieć pisemnie. on po 10sekundach zwiechy mówi, że chyba jednak wysłał. patrzę na niego, ale zadzwoniłem na info-dla-sprzed z zapytaniem, czy taki list wpłynął. odpowiedź: "nie, nie mamy takiego listu". Klient poszedł do domu i przyniósl mi potwierdzenie nadania listu (poleconego ofkoz. z potwierdzeniem odbioru, to strata czasu, bo zwrotka na pewno nie dojdzie do nadawcy). Dzwonię ponownie, inny osobnik odbiera, ja mu przedstawiam sytuację, że mam potwierdzenie klienta itp itd. no i ten ofkoz mówi, że wpłynęło, ale z dniem rozpoczęcia okresu rozliczeniowego, czyli wypowiedzenie jest skuteczne dopiero od następnego okresu, po tym rozpoczętym = klient musi być z CP dodatkowy miesiąc i bulić za to.

Konkluzje zostawiam dla was

 

2) przychodzi klient i mówi, że w ciągu 10 dni podjął decyzję o rezygnacji z CP i >>wysłał dekoder do CP na łubinową z pisemkiem w środku<<. Pomijając fakt, że najpierw śle się pismo, potem dekoder na pismo zwrotne z CP, okazało się, że nikt nic nie wie, dekoder zalega w magazynie itp itd. na mojego mejla w tej sprawie polsat ofkoz milczy, więc poleciłem klientowi ponownie wysłać pismo i przypomnieć, że zrobił to wcześniej, tylko błędnie, żeby odszukali jego dekoder w magazynie itp itd.

Na chwilę obecną nie wiem co się dzieje z umową tego klienta

 

3) @grzesiek1243

na koniec okresu rozliczeniowego oznacza tyle, że jeśli wyślesz pismo poleconym i wpłynie one najpóźniej 1 dzień przed terminem twojej wpłaty, czyli u ciebie przed 7 każdego kolejnego miesiąca, to ten miesiac wypowiedzenia będzie rozpoczęty od najbliższego 7ego, czyli dzień po otrzymaniu przez polsat tego listu. Jeśli wpłynie 7,8,9 itp itd, to miesiąc wypowiedzenia rozpocznie się dopiero od siódmego kolejnego miesiąca. Jeśli dekoder masz oddać, to polsat powinien wystosować do ciebie pisemko z informacją, gdzie masz ten dekoder dostarczyć, ale dopiero po zakończeniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Cp posiadam od 18 grudnia 2006 kod oferty to B2J6, chcę zrezygnować i wypowiedzieć umowę, tylko mam jeden problem... Nie mogę nigdzie odnalezć daty obowiązywania umowy...Na mojej jednostronnej umowie tego nie ma nigdzie także w Regulaminie Świadczenia Usług tego nie widzę (więcej "papierów" nie mam, chyba , że zapodziałem) Z tego co pamiętam to był okres 17 miesięcy, który minął w maju, teraz jak mniemam umowa przeszła na umowę na czas nieokreślony... Mam pytanie w takim przypadku ile trwa okres wypowiedzenia?? 1 miesiąc czy 3 m-ce? Proszę o odpowiedz kogoś bardziej zorientowanego ode mnie, z góry dziękuje za pomoc.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...