Skocz do zawartości

Telewizor 50-55" do 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem zarejestrować się i zaczerpnąć rady przy zakupie TV. Nigdy nie miałem okazji samemu kupować telewizora, więc niewiele o nich wiem.

Konkretnego modelu nie mam wybranego, bo wszystko co mi wpadło w oko okazało się po głębszym szukaniu, że mają matryce 50 Hz. Sporo fajnych modeli znalazłem w tym zestawieniu https://forum.satkurier.pl/topic/15145-tv-wyb%C3%B3r-lista-hd-panel-matryca/, ale niestety spora część tych TV jest niedostępna albo do kupienia z wystawy.

 

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3-3,5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, ale również też pod kątem.
6.Jak słońce świeci w pokoju? TV będzie wisiał na zachodniej ścianie - po prawej i lewej stronie są okna, ale to nie problem bo są również rolety zewnętrezne
7.Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFI, Smart
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Prawdopodobnie kablówka, ale głównie filmy z nośników zewnętrznych
10.Jakie urządzenia?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej mat, ale błyszczącej nie wykluczam
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale czasami sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
15.Czy zamierzasz grać w gry? - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki? LG, Samsung, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, ale częściej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D?- jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Niekoniecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 7101 też ma matrycę 100 Hz. Obejrzyj go w sklepie.

Problem jest taki, że nie ma go dostępnego w sklepach, które mam na miejscu w mieście. 55" to już jednak cena ponad 4k

 

 

Witam.

Telewizorów Full HD z panelem 120 Hz nie ma zbyt wiele. Dobre recenzje ma Panasonic TX-50DS630E.To wybór optymalny.

 

http://www.tvtest.pl/panasonic-50ds630e-test/

Szkoda, że nie ma w opcji 55" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na temat nowych modeli tak mało wiadomo, że nie można powiedzieć, czy na cokolwiek warto czekać, czy niekoniecznie. Jeśli nie spieszy Ci się z zakupem TV to ja mogę Ci zaproponować faktycznie odczekanie tych kilku miesięcy, bo jak nie znajdziesz wśród nowości nic dla siebie to weźmiesz jednoroczną sztukę po lepszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...