Skocz do zawartości

3 stopnie


Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z monoblockiem 3 st. ale z dwoma niezależnymi wyjściami?

Można dostać taki z wbudowanym diceqc ale to eliminuje wykorzystanie następnych konwerterów.

Jeszcze mógłbym spróbować użyć cienkich konwerterów Alps ale nie wiem czy jest sens, czy można je wykorzystać na 90 cm?

Może ktos przerabiał temat satelitów oddalonych o 3 st.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblock to dwa konwertery + przełącznik w jednym. Nie ma czegoś takiego, że w monoblocku będzie jeszcze jeden, dodatkowy przełącznik.

Jeśli chcesz pokombinować z pojedynczymi konwerterami to te wspomniane Alps będą dobre, ewentualnie Inverto - są bardzo małych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mr. Orbita mógłbyś zmierzyć wymiary promiennika tego konwertera i tych "rurek" pod spodem? :D

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=389

Tak sobie pomyślałem jakby spiłować promienniki dwóch konwerterów i je skleić to powstał by domowym sposobem monoblock na 3 st. :D W podobny sposób powstał ww.

Wg. SMWLink odległość dla anteny 90 cm powinna wynosić ok 3 cm pomiędzy konwerterami. Ale to chyba jakiś błąd.

Mam akurat zbędne konwertery to sie pobawię w Słodowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwym zbadaniu tematu wyszło mi że ni ch... :D Nie da się. Tak mniej więcej zachodziły by promienniki

 

th_95959_01_123_945lo.jpg

 

Za dużo, za bardzo trzebaby je "uszkodzić". Możnaby je przyciąć na równo ale chyba pojawiłyby zbyt duże zakłócenia.

Liczyłem że góra tak to będzie wyglądało. Wtedy wystarczyłoby wyrzeźbić jeden promiennik i ustawiać ten konwerter na silniejszego satelitę.

 

th_95962_02_123_1102lo.jpg

 

Gdyby ktoś nie widział gołego konwertera parę zdjątek :D

 

th_95964_03_123_219lo.jpgth_95972_04_123_1130lo.jpg th_95978_05_123_456lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby były za grube, szybciej wściekniesz się na uchwyty konwerterów (bo nie pozwolą bardziej zbliżyć konwerterów) :lol:

Tak poważnie, nie wiem jak to w praktyce wyjdzie :)

 

Nie wiem jakie ma szumy, znalazłem tez wartość 0,3. Nie warto się tym przejmować.

Wzmocnienie ma 55 dB, czyli standard, pobór prądu: 120 mA (też w normie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...