Skocz do zawartości

Ranking komentatorów sportowych


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. M. Borek "dziękuję pięknie" to jego znak rozpoznawczy ;) nie wyobrażam sobie kogoś innego do komentowania tegorocznego finału ME

2. J. Laskowski , świetny w piłce nożnej, jeszcze lepszy w siatkówce, szkoda, że tak rzadko ma okazie do komentowania naszych reprezentacji

3. T. Jaroński i K. Wyrzykowski, sprawią, że nawet najnudniejszy wyścig kolarski nie jest nudny, a już "rach ciach, ciach" ze strzelnicy to klasyka :!:

4. K. Stopa, W. Domański, L. Sidor, Tomaszewski senior i junior, żeby komentować tenis należy mieć to coś w głosie, Ci panowie wszyscy to mają....specjalne wyróżnienie dla Kasi Nowak, za ....czarujący głos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldek

Mam CP. Co tu jest do udowodnienia. Chciałem porównac komentatorów. Wczora oglądałem mecz ze Smokowskim. Czytałem jaki on nie jest, a tymczasem Borek jest lepszy. Laskowskiego słyszałem przy okazji siatkówki. On wspaniale komentuje udane akcje. Dużo emocji. Gdyby Borek tak krzyczał to byłby mistrzem świata. Jeszcze jedno, nie piszcie mi, że Szpak jest dobry. To bardziej filozof niz komentator. Kiedyś był dużo lepszy. Nie słyszałem jeszcze Twarowskiego. kto wie kiedy bedzie komentował PNA :?:

Moj aktualny ranking:

1. Borek - zdecydowanie najlepszy. Co tu dużo mówić miło się mecze ogląda.

2. Laskowski- również dobry.

3. Iwanow i Smokowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może kto wczoraj z Borkiem komentował mecz Angola-Senegal :?:

Gościu zupełnie nie istniał ,a jeśli chodzi już o emocje to Borek przewyższał go o kilka klas.Tamten tylko gadał ,chwilami zupełnie bez emocji.Nie podobają mi się tacy komentatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hm Ciszewski. Żaden wielki komentator. Jego wykreowały sukcesy medale piłkarzy na IO i MŚ. Gdyby nie to tak naprawdę nikt by go nie znał i nie pamietał a nie był to jakis wielki mówca i merytorycznie nie miałby szans z dzisiejszymi ludzmi z branży. Ciszewskiego coenia się po przez jego emocje i pryzamt wyników piłkarzy a nie jego wykładnie komentatorskie.

Jeśli chodzi o tamte czasy to Wojtek Zieliński był dla mnie owiele lepszy niż Ciszewski. Tylko on był zwiazany z innymi dyscyplinami.

Napewno ekipa C+ w szczegolności wychowankowie Basałaja do których zalicza się też Borek czy nawet Kołtoń wtedy też tam był. Jak jesteśmy przy CP to można Pełke dodac. Na Nsporcie poniżej krytyki aczkowiek kiedyś PP czy LM komentował jakis inny koles co naziwska nie pamietam i było to na nieżłym poziomie. TVP na w miare poziomie ale nic rewelacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi komentatorzy to zdecydowanie Jaroński i Wyrzykowski. Nie raz tylko dzięki nim oglądałem jakiś wyścig kolarski. Tak jak już ktoś napisał w zawodach biathlonowych słynne jest ich "rach ciach ciach". :wink:

Z piłkarskich to chyba Borek, nie lubię jak Kołtoń komentuje coś sam, bo można usnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaroński i Wyrzykowski to rzeźnicy, można się nieźle ulać, jak walną jakąś bombę i wszystkich pozdrawiają.

 

Kołtonia nie znoszę za jego Eee i Yyy. Uważa się za wielkiego eksperta, a jest takim ekspertem jak i Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się podobają komentatorzy w PS którzy są komentatorami w siatkówce.

A Szaranowicza oraz Szpakowskiego bym rzucił na stos. Jak słucham jego ględzenia w trakcie finału LM o histori klubów czy piłkarzy, a nic nie powie co się dzieje na boisku to już wolę sobie przełączyć na jakąś telenowele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To moze teraz ja dodam swój ranking, pozwólcie, że podziele to na dyscypliny sportu zalicze do tego jedynie stacje sportowe, które mogę oglądac czyli Polsat Sport, Polsat Sport Extra, TVP Sport, oraz Eurosport.

 

Zacznę może od mojej ulubionej dyscypliny, czyli siatkówki:

1. Pierwsze miejsce to zdecydowanie Tomasz Swędrowski (POLSAT SPORT), były siatkarz znakomicie zna sie na siatkówce, ma dobry kontakt z naszymi reprezentantami, latał z nimi w jednym samolocie na LŚ. Niektórzy zarzucają mu brak emocji, ale przypomnijcie sobie mecz Polska - Rosja na MŚ 2006, gdy już pod koniec meczu stracił głos, krzyczał, budził w sobie emocje. Dla mnie jest on rewelacyjny. Wyraża emocje w odpowiednich momentach.

2. Drugie miejsce to dla mnie Jerzy MIelewski (POLSAT SPORT EXTRA), jest troche niedoceniany, rzadko ma okazję komentować, ale jesli już komentuje to robi to znakomicie. Znajomośc siatkówki jest u niego na wysokim poziomie. Jest troche spokojny, ale potrafi równiez wzruszyć się sie i podnieśc głos.

3. Tutaj mam pewna trudnośc, bo bardzo cenie Przemysława Iwańczyka, Marka Magierę z Polsatu Sport, Piotra Dębowskiego z TVP Sport i Jacka Laskowskiego z Eurosportu. Przemek na poczatku pracy w Polsacie Sport odstawał troche od pozostałych, ale już wyrównał poziom i bardzo przyjemnie się go słucha, dobra znajomośc siatkówki, rzadko unosi sie emocjami. Marek Magiera przemawia za nim dobra znajomośc siatkówki, no i przede wszystkim emocje. Piotr Dębowski on to odpiero sie emocjonuje i za to go cenię, noi oczywiście znajomośc siatkówki nie jest zła, choć do Swędrowskeigo mu dużo brakuje. CO do Jacka Laskowskiego, przypomnijmy sobie turnieje kwalifikacyjne w Izmirze i Lipsku, gdy Eurosport transmitował to wydarzenie. Te emocje, ten krzyk "czapa" przy bloku naszej drużyny, aż milo sie oglądało :)

 

PIłka nożna:

1.Mateusz Borek (Polsat Sport/Eurosport) - klasa, klasa i jeszcze raz klasa, nienaganna znajomość przepisów, znakomite czytanie gry, dużo widzi na boisku, potrafi wprowadzić motyw satyryczny. JUż teraz na wielkich imprezach typu MŚ, ME mecze Polaków oraz najważniejsze mecze kojarzą mi się z Matim, a mecze eliminacyjne ze Szpakowskim. POtrafi się emocjonować :)

2. Przemysław Pełka (Polsat Sport) - nie rozumiem, dlaczego na tym forum nie pojawił sie nikt ceniący i lubiący tego komentatora, wymienialiści Kołtonia co jest dla mnie wielkim nie porozumieniem, a nikt nie wymienił tego znakomitego według mnie komentatora. Przypomnijcie sobie mecze MŚ 2006 i Euro 2008, mecze komentowane przez Pana Przemka, aż chciało sie oglądać chociaż nei było jakiegos wielkiego widowiska (Szwajcaria-Turcja mecz na wodzie). W zamieszaniu dobrze oceniał kto jest przy piłce, dobrze czytał grę, a ten krzyk "gool" w jego wykonaniu to już klasa sama w sobie:) Proponuje oglądnąć mecz Holandia - Francja :)

3. Dariusz Szpakowski(TVP) te emocje, ma pewne powiedzonka typu "wyłuskał", mi sie to podoba, nie jest to szablonowy komentarz, ma swój wałsny styl, lapsusy, to sie zdarza nawet najlepszym :) Rewelacyjne warunki głosowe. Choć denerwuje mnie szczególnie sytuacja, gdy jest sytuacja na pograniczu spalonego nie popatrzy na arbitra bocznego tylko juz mówi, ze nie ma spalonego, bo patrzy na piłke i zawodnika, a potem, ze ejst spalony, to jest jednak mały mankament.

4. Michal Zawacki (TVP) - przede wszystkim przynosił szczeście Lechowi Poznań w Pucharze UEFA, emocje - jego mocna strona, znajomośc przepisów, dobrze czyta grę.

5. Na piatym miejscu sklasyfikuje Tomasza Włodarczyka i Bożydara Iwanowa (Obaj Polsat Sport). Tomek Włodarczyk - brak emocji, ale znakomicie czyta grę, duzo wie o zaownikach, i ma bardzo dobra wymowę. Bożydar Iwanow - dużo emocji, dobrze czyta grę:)

 

Piłka ręczna:

1. Pierwsze miejsce to nie kto inny jak Tomasz Włodarczyk(Polsat Sport), bardzo brakowało mi jego głosu na MŚ w Chorwacji. Duża znajomość piłki ręcznej, potrafi wzbudzić sobie emocje, potrafi zainteresowac telewidza swoim komentarzem i meczem.

2. Miejsce Maciej Starowicz i Grzegorz Chodkowski (TVP) są n a równym poziomie, choć Grzegorz Chodkowski bardziej żyje widowiskiem, choc często sie myli. Maciej Starowicz to przede wszystkim nienaganna wymowa i rzadko popełnia błedy.

 

Skoki Narciarskie:

Tutaj nie mam jakiegos ulubionego komentatora, ale wedłuug mnei najlepsi są Włodzimierz Szaranowicz (TVP) i Sebastian Szczęsny (TVP), oraz Marek Rudziński (Eurosport), bardzo nie pasuje mi Bogdan Chruścki, po prostu nei moge go "zdzierżyc"

 

Biathlon:

1. Duet Wyrzykowski & Jaroński (Eurosport) - mozna się trochę pośmiac z ich dyskusji, na przykład przez caly jeden wyścig na MŚ mówili na Bjørndalen - prezydent federacji:P Ogólnie dobrze sie ich słucha, duża wiedza o biathlonie. Przede wszystkim Rach ciach ciach to jest piekne gdy któras z naszych zawodniczek lub zawodników nei zalicza pudła. Albo podziwianie widoków i ocenianie urody zawodniczek:P

2. Krzysztof Miklas (TVP) - Dobra zanojomośc biathlonu

3. Piotr Soczyński i Dominik JAbłecki (TVP) musza się dużo nauczyc :)

 

reszte dyscyplin przedstawie w charakterze ranikngu :)(bez opisu)

Koszykówka:

1. Adam Romański (Polsat Sport)

2. Piotr Sobczyński (TVP)

3. Marcin Muras (Polsat Sport)

4. Ryszard Łabędź (TVP)

 

Biegi Narciarskie:

1. Marek Rudziński (Eurosport)

2. Marek Jóźwik (TVP)

3. Włodzimierz Szaranowicz (TVP)

 

Lekkaatletyka:

1. Włodzimierz Szaranowicz (TVP)

2. Przemysław Babiarz (TVP)

3. Marek Jóźwik (TVP)

 

Pływanie:

1. Przemysław Babiarz (TVP)

2. Jarosław Idzi (Polskie Radio/ TVP)

3. Sylwester Sikora (Eurosport)

 

Hokej na lodzie:

1. Przemysław Pełka (Polsat Sport) - Najlepszy Polski komentator hokeja

2. Stanisław Snopek (TVP)

3. Jarosław Krzoska (TVP)

4. Grzegorz Michalewski (Polsat Sport)

 

Tenis:

Karol Stopa (Eurosport, Polsat Sport), Lech Sidor(Eurosport), Katarzyna Nowak(Polsat Sport), Bohdan Tomaszewski(Polsat Sport), Tomasz Tomaszewski(polsat Sport), Jacek Jońca (TVP), Jarosław Marendziak(TVP)

 

Sporty motorowe, samochodowe, żużel:

Paweł Wójcik (Polsat Sport), Rafał Darżynkiewicz ( TVP), Tomasz Lorek (Polsat Sport), Andrzej Borowczyk (Polsat Sport)

 

Kolarstwo:

1. Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński (Eurosport)

2. Piotr Sobczyński i Jarosław Krzoska (TVP)

 

Boks:

1. Janusz Pindera (TVP / Polsat Sport)

2. Andrzej Kostyra (Polsat Sport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...