Jump to content

Recommended Posts

20 godzin temu, poznan napisał:

Chcę zrezygnować ale chcą mi naliczyć ponad 8000 złotych kary i poczekam aż kolejny kanał zejdzie z oferty. Wówczas wypowiem umowę z powodu zmiany w ofercie i kary nie będą mogli naliczać.

Wraz z nową ofertą Asta wprowadziła wykaz kanałów gwarantowanych i niegwarantowanych. W przypadku usunięcia z oferty kanału niegwarantowanego abonent nie ma możliwości złożenia wypowiedzenia bez kary. 

Wykaz jest na stronie: link:

https://asta-net.pl/media/cms_page/files/40/2411/Wykaz kanałów - obowiązuje od 1 grudnia.pdf?ts=1576673932

Edited by Piotr85 Piła

Coraz więcej jest tych kanałów niegwarantowanych. A wszystkie promocje są tak sprytnie robione, ze wcześniej, czy później trzeba będzie przejść na nową ofertę albo zrezygnować z usług.

Zrobiłem małe porównanie cen pakietów premium w  Asta-Net  na tle konkurecji. Uważam,że cennik za HBO z HBO GO oraz Canal+ Prestige powinien być jednakowy dla różnych operatorów. Tak jednak nie jest i trudno zrozumieć dlaczego Asta zawyża ceny za pakiety, które powinny być dużo tańsze jak u konkurencji. Ceny chyba jedne z najwyższych w Polsce jeśli nie najwyższe...

Ceny za HBO z HBO GO przy umowie na czas określony, zakładając ,że korzysta się z internetu i pakietu podstawowego TV u danego operatora:

Vectra: 19,99 zł (Oferta noworoczna)

Netia : 25 zł

Orange: 25 zł

UPC : 25 zł

Asta-Net 28.90 zł

Ceny za pakiet Canal+ Prestige przy umowie na czas określony, zakładając ,że korzysta się z internetu i pakietu podstawowego TV u danego operatora:

Vectra: 39,99 zł (Oferta noworoczna)

Netia: 45 zł

Orange: 49,99 zł

UPC: 49,99 zł

Asta-Net: 54,90 zł

Edited by Piotr-Piła

Można powiedzieć sobie szczerze, że Asta-Net obecnie nie ma żadnych ciekawych pakietów w normalnych cenach. Wszystko jest zawyżone - chyba w miastach nie mają żadnej konkurencji, że tak ceny podnoszą. Swoją drogą za Canal+ 40 zł to i tak jest drogo - cały pakiet jest wart 30 złotych i tyle można zapłacić.

Teraz jeszcze ta [beep]a sieć wchodzi na rynek w Wągrowcu. Mam nadzieję, że mieszkańcy Wągrowca mają oczy i widzą, że to jest jedna z najdroższych sieci kablowych. W dodatku w pakiecie TV brakuje kilku podstawowych kanałów. Tymczasem w wykazie kanałów dostępnych na ich stronie www wykryłem błąd. Chodzi o wykaz kanałów radiowych. Mój prawnik zastanawia się, czy z tego powodu można wypowiedzieć umowę. Sprawę bada już drugi tydzień, więc podejrzewam, że będzie ciężko, ale zobaczymy.

Nowa promoca od 1-go Lutego:

Podwojona prędkośc internetu na rok + Paczka TV Filmowa i Dziecięca na 2 miesiące gratis.

Warunek: Przejście na nowy pakiet TV i podpisanie umowy na 2 lata

https://asta-net.pl/aktualnosci/722,podwajamy-nowa-podwojna-promocja

Od momentu wprowadzenia nowej pakietyzacji TV wszystkie nowe promocje wiążą się z warunkiem zmiany starego pakietu na nowy. Bez tego nie można korzystać z żadnych promocji.

Zakodowanie kanału AXN HD w nowych pakietach i odkodowanie go tylko dla abonentów starej oferty to przesada.To podstawowy kanał w pakietach kablówek i powinien być szerzej dostępny.

ale analogiczna sytuacje mamy z kanalem GAMETOON,ktory w nowej ofercie odkowany a w starej zakodowany.Dobrze,ze jest WP PILOT bo przynajmniej tam ten kanal jest niekodowany

Przedłużyłem umowę z Astą:

-Pakiet Jedyny

-Pakiet extra/prestiż hd

-HBO z HBO GO 

-Multiroom (moduł CAM)

-Internet 200 mb/s

Łączna cena za wszystko 119,73 zł.

Umowa na HBO na rok, reszta na 2 lata.

Nowa umowa po złożeniu wypowiedzenia.

Wcześniej miałem w łącznej cenie 142,91 zł:

-Super HD

-HBO z HBO GO

-Multiroom (moduł CAM)

-Internet 150 mb/s

Edited by Piotr-Piła

Godzinę temu, informatyk2017 napisał:

tylko jedno pytanie czy wypowiedzenie ze wszystkich uslug bylo czy tylko z jednego pakietu

Wypowiedzenie umowy złożyłem na wszystkie usługi.

19 minut temu, informatyk2017 napisał:

niestety jest to pakiet jedyny czyli wiadomo brak AXN,kanalow FILMBOX

Po zamianie pakietu Super HD na Jedyny 7 kanałów zostało zakodowanych:

AXN HD,

Boomerang HD,

Disney XD

FilmBox Premium HD

FilmBox Extra HD

FilmBox Family

FilmBox Action.

Co ciekawe FilmBoxy są dalej dostępne w Asta GO, więc przy chromecaście można by było zobaczyć je w tv, ale sporadycznie je oglądałem, ale brak AXN szkoda.

Nowa promocja od 18.02. na paczki z pakietami premium HBO/Canal+

https://asta-net.pl/aktualnosci/727,promocja-wymarzony-zestaw-premium

Edited by Piotr-Piła