Skocz do zawartości

dvb-t - jakie kanaly, antena, sprzet


Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

jestem zainteresowany kupnem dekodera do DVB-T, dokładniej Ferguson CF-2000 AT (http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=55&id=422). czy może ktoś coś o nim powiedzieć? czy jest dobry itd.

moje drugie pytanie to: jakie kanały nadają na tę chwilę cyfrowo naziemnie? jedni mowią że tylko paczka TVP, inni, że wszystkie i już nie wiem kogo słuchać.

trzecie, i ostatnie, pytanie to: czy zwykła antena siatkowa, której używam do analogowej naziemnej, będzie dobra do odbioru DVB-T w Polsce na tym dekoderze? jeśli nie, to czy możecie jakąś polecić? najlepiej taką pokojową, lecz by działała tak jak zewnętrzna, czyli bardzo dobrze :D

 

PS: zapomnialem spytać się jeszcze czy będą nadawać w MPG2 czy MPG4? czy ten dekoder będzie obsługiwać te dwa systemy, jeśli obydwa wejdą w życie?

 

bardzo przepraszam za tak laickie pytania ale w tym temacie jestem nowy, a szukarka nie za dużo mi znalazła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Do odbiornika z MPEG2 można wsadzić moduł dostępu, który umożliwi odbiór MPEG4.

Moja rada: wstrzymaj się z zakupem. DVB-T w Polsce nie istnieje. To wszystko to są tylko testy, mogą w każdej chwili wyłączyć, a kanał przeznaczyć pod emisję analogową. Nawet do końca nie wiadomo jaki system będzie obowiązywał. Wiem, normalnie paranoja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hollexie z CI nic nie mamy, do Allegro i innych sklepów linków nie podam, bo zabrania tego regulamin forum - jeśli ma ktoś co najwyżej jakieś marki dostępne w Polsce - można wrzucić, ale bez linków do sklepów, bo wywalę.

 

Najczęściej CI mają odbiorniki DVB-T wbudowane w telewizory (mamy takiego Humaxa z DVB-T + CI, ale model zerknę jutro). W każdym razie nie jest to rozwiązanie, bo szkoda kasy na wymianę całego TV. Z tego co zdążyłem szybko przejrzeć Allegro, nie trafiłem na DVB-T z CI, ale może jakiś jest dostępny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podobno jest jeszcze na Suchej Górze blisko Krosna. Ale tylko teoretycznie - wyczytałem gdzieś (ale już nie pamiętam dokładnie gdzie), że był tam tylko czarny ekran. Czy coś się zmieniło to tej pory (kanał ostatecznie się pojawił lub go zdjęli) - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w zasięgu nadajnika z Suchej Góry koło Krosna i niestety odbieram tylko TVP1, TVP2 i TVP3-Rzeszów. Dzwoniąc do obsługi tego nadajnika otrzymałem informację, że są gotowi do emisji TVP Sport lecz nie mają na nią zgody. Potwierdziła mi to też konsultantka z TVP informując, że "cyfrówka" naziemna nadaje testowo i ma zgodę KRRiT jedynie na 3 programy TVP.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Prawdopodobnie już niedługo trafi także do sklepów chyba najnowszy odbiornik DVB-T dla wymagających.

Topfield TF 7710HTCI bo o nim piszę jest przeznaczony do odbioru standartowych programów nadawanych w DVB-T i programów HDTV wysokiej rozdzielczości 1280x720p, 1920x1080i, 720x576p, 720x576i. Wyposażony jest w dwa CI sloty na dekodujące moduły, 2x Scart (TV,VCR), 2x Cinch audio L/P, cyfrowe wyjście HDMI, komponent YPbPr, wspiera MPEG-2/ MPEG-4 H.264/AVC. Posiada optyczne cyfrowe wyjście audio AC3 Dolby Digital. Aktualizacja firmware przez RS232 albo USB. Przełączanie obrazu w formatach 4:3, 16:9, letterbox.

Cena: około 850 zł.

 

tf7710htci.jpg

 

Features

Fully DVB-T (H.264) HD compliant

2 Common Interfaces for Conax, Cryptoworks, Irdeto, Seca, Viaccess, Etc

Multilingual menu, audio and subtitle

Teletext

2000 services list

30 favourite service lists

S/PDIF for Dolby Digital auido output

Component video output (Y/Pb/Pr)

USB port for firmware update

Specifications Frequency Range VHF(174 ~ 230MHz), UHF(470 ~ 862MHz)

Aerial Supply 5V, max. 100mA

Demodulation OFDM

Aspect Ratio 4:3, 16:9

Video Resolution 576i, 576p, 720p, 1080i

HDMI HD Video/Audio Output

TV SCART Video CVBS/S-VIDEO/RGB/YPbPr output, Audio L/R output

VCR SCART Video CVBS output, Audio L/R output (Input for bypass)

S-Video Video S-VIDEO output

Component YPbPr output

RCA A/V Video CVBS output, Audio L/R output

RS-232C max. 115.2Kbps

USB 2.0 Host

Power Supply 90 - 250VAC, 50/60Hz

Power Consumption Running: Max. 23W, Standby: 7W

Size (W H D) 340 x 60 x 265 mm

Weight (Net) 2.44 kg

:wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, według tej tajemniczej umowy TVP z Polkomtelem i dodatkowo powiązanej z ich planami platformowymi. KRRiT też ma mówi co innego z Mux1 i Mux2, wciskając do nich kanały POTa (http://monitor.tvp.pl/4767,20071123606770.strona), a to on puki istnieje rozdaje karty w eterze naziemnym. A sam POT milczy obserwując co wyrabia reszta. Więc do końca nie jest pewne gdzie, co i kiedy wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...