Skocz do zawartości

Zdjęcie

Antena DVB-T do odbierania sygnału rozproszonego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 PatrykZ

PatrykZ

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 83 postów
  • Od: 29 lut 2016
  • LokalizacjaWłocławek, Polska

Napisano 12 luty 2017 - 20:18

Witam. Mieszkam w bloku na parterze i chcę odbierać sygnał z Płock/Rachocin, ale zasłaniają mi bloki i chcę wybrać dobrą antenę. Jaki typ anteny byłby najlepszy? Odległość od Płock/Rachocin - 47 km, Najbliższy nadajnik - Włocławek/Zazamcze i Włocławek - Pl. Wolności.

#2 Fotodetektor

Fotodetektor

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 579 postów
  • Od: 28 gru 2014
  • LokalizacjaJO81HI

Napisano 12 luty 2017 - 20:29

Najtaniej klasyczna siatka lub lepiej Telmor ASR P20.

VU+ Ultimo4k BH

VU+ Solo2 BH

Inverto 32UL40

Televes Q90 ALU

#3 Qrzysztof

Qrzysztof

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2638 postów
  • Od: 26 wrz 2007
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 luty 2017 - 20:47

Możesz wypróbować ten wynalazek http://www.hollex.pl...a-mux8-w-pionie

Mała antena logarytmiczna powinna zapewnić w miarę szeroką charakterystykę, a dodatkowy pionowy element ułatwi odbiór MUX8, który jest nadawany w przeciwnej polaryzacji.

Użytkownik Qrzysztof edytował ten post 12 luty 2017 - 20:51

6Fp798D.gif
Prof7500,100cm,Inv.BlackUltra,SDRplay,SXT Lite 5
FMDX.pl - łowcy duktów - aktualny wykaz DAB/DAB+

#4 Fotodetektor

Fotodetektor

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 579 postów
  • Od: 28 gru 2014
  • LokalizacjaJO81HI

Napisano 12 luty 2017 - 20:57

Mały zysk i nie wydaje się ta wersja dobra.

VU+ Ultimo4k BH

VU+ Solo2 BH

Inverto 32UL40

Televes Q90 ALU

#5 jezyk403

jezyk403

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 24 postów
  • Od: 03 sie 2014
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 01 marzec 2017 - 21:21

polecam poniższą antenę. Moja mama, siostra i ja mamy taka są a mieszkamy w odległości około 50km. Jeszcze nie wiedziałem żeby obraz się krzaczył czy stawał. Cena pewnie może troszkę odstarszać ale zapewniam ze to antena z dużym zyskiem nawet na samym symteryzatorze.

Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF ze wzmacniaczem LNA-177

Użytkownik jezyk403 edytował ten post 01 marzec 2017 - 21:32

baner.png

#6 maly1982

maly1982

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Od: 17 lut 2013
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 marzec 2017 - 14:11

Do rozproszonego sygnału jednak klasyczna antena siatkowa.

VU+ZERO - Cyfrowy Polsat -FAMILIJNY MAX   SMART HD+
Mój ulubiony kawałek https://www.youtube....h?v=AkFqg5wAuFk

#7 TELMOR

TELMOR

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 24 postów
  • Od: 30 cze 2015

Napisano 06 marzec 2017 - 10:24

Anteny kierunkowe o stosunkowo małym kącie połowy mocy raczej się nie sprawdzą w warunkach gęstej zabudowy. Pamiętajmy, że kolega pisał iż mieszka w bloku na parterze co przy odległości do nadajnika ok. 50 km nie ułatwia zadania. Rozumiem, że nie ma możliwości umieszczenia anteny na dachu i koniecznością jest montaż na poziomie pierwszej kondygnacji.

Tu raczej potrzeba anteny a dość dużym "polu widzenia", czułej na sygnał odbity z różnych kierunków oraz o dużej wartości współczynnika promieniowania tył/przód co gwarantuje niewrażliwość anteny na sygnały odbite od przeszkód znajdujących się za anteną.

Rachocin to mocny nadajnik 100kW na M1/2/3. Może by spróbować takiej anteny: https://www.telmor.p...eny-DIGIT-DVB-T w wersji aktywnej. Można również jakiś model  ASR aktywny jak radzi Fotodetektor ale może być problem z montażem.

Niestety nie znamy dokładnej lokalizacji oraz warunków na linii mieszkanie-nadajnik, z której strony jest możliwość montażu anteny w stosunku do Rachocina itp. Trudno więc jest coś doradzić.

#8 maly1982

maly1982

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Od: 17 lut 2013
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 marzec 2017 - 10:44

[email protected] nie wiem ,czy jemu pomoże ta antena ,którą dałeś w linku. W Poznaniu próby odbioru tą anteną w "blokowiskach" były kiepskie, a sprawdzała się klasyczna siatka http://www.dipol.com...orem_A0028.htm niekiedy ustawiona przeciwnie do nadajnika. Ze wzmacniaczem też bym uważał

VU+ZERO - Cyfrowy Polsat -FAMILIJNY MAX   SMART HD+
Mój ulubiony kawałek https://www.youtube....h?v=AkFqg5wAuFk

#9 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6664 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 06 marzec 2017 - 12:15

U moich teściów (1 piętro w Rybniku) to "siodełko" Telmora miedzy blokami i wysokimi brzozami daje radę odebrać ze Skrzycznego sygnał z MUX1-3 i lokalny  bez najmniejszego problemu (stabilny, silny sygnał). Po skręceniu anteny o ok. 30 stopni odbiera jeszcze MUX8. Odbiór MUX8 oczywiście nie jest idealny.

Fakt, faktem rozwiązania podawane tutaj nie muszą się sprawdzić u @PatrykZ, więc musi się szykować na próby z różnymi antenami i lokalizacjami montażu tej anteny.

Użytkownik swojadroga edytował ten post 06 marzec 2017 - 12:17

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

Oferty z Polsat Sport Premium dla obecnych abonentów CP.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#10 TELMOR

TELMOR

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 24 postów
  • Od: 30 cze 2015

Napisano 10 marzec 2017 - 12:17

Do Skrzycznego z Rybnika jest nie całe 60 km.

Cieszę się, że pomimo utrudnionego odbioru z powodu gęstej zabudowy oraz nie małej już odległości (dla tego rodzaju anteny) odbiór jest więcej niż zadowalający. :wink: Rozumiem, że to wersja ze wzmacniaczem,..

#11 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6664 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 10 marzec 2017 - 17:47

Oczywiście, ze wzmacniaczem.

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

Oferty z Polsat Sport Premium dla obecnych abonentów CP.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#12 grzeno

grzeno

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 66 postów
  • Od: 07 paź 2016

Napisano 23 luty 2018 - 01:02

Witam.Mieszkam w Zawierciu.blok,na parterze.Sygnal w linii prostej zastawia inny blok.Mam 40km od nadajnika Katowice kosztowy.Przymierzam się do kupna anteny uhf vhf i powiem że jest ich od zatrzesienia.Ostatnio zrobilem prowizoryczna antene z drutu miedzianego z ciekawosci czy zlape sygnal,wystawilem za okno i o dziwo zlapalo dużo kanalow.Dalo się komfortowo oglądać.Mam wiec prośbę.Czy moglby ktos polecic jaka antenę wybrać? O wiekszej konstrukcji,czy może mniejszą.Ze wzmacniaczem, czy symetyzatorem.Myslalem o televes boss mix,ale jesli mialbym zlapac sygnal z mniejszej i tanszej anteny to po co taką drogą. Dodam ze u tesciowej na starej antenie siatkowej lapie wszystkie muxy i czeskie kanaly.Mieszka na borowym polu.
Dodam że w moim bloku jest malo zamontowanych anten dvb t.Raptem kilka.Przeważnie tylko same satelity.Mysle wiec ze nie powinno byc duzo zakłóceń.W sąsiednich blokach są zamontowane różne.Siatkowe i kierunkowe.na parterze również.
Dodam że w moim bloku jest malo zamontowanych anten dvb t.Raptem kilka.Przeważnie tylko same satelity.Mysle wiec ze nie powinno byc duzo zakłóceń.W sąsiednich blokach są zamontowane różne.Siatkowe i kierunkowe.na parterze również.
Antena byla by zamontowana okolo 5metrow nad ziemią.
Chcialbym jeszcze jesli się uda rozdzielic sygnal na 2 tv
Chcialbym jeszcze jesli się uda rozdzielic sygnal na 2 tv