Skocz do zawartości

Antena DVB-T do odbierania sygnału rozproszonego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mieszkam w bloku na parterze i chcę odbierać sygnał z Płock/Rachocin, ale zasłaniają mi bloki i chcę wybrać dobrą antenę. Jaki typ anteny byłby najlepszy? Odległość od Płock/Rachocin - 47 km, Najbliższy nadajnik - Włocławek/Zazamcze i Włocławek - Pl. Wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypróbować ten wynalazek http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/szerokopasmowe/2719-antena-szerokopasmowa-mlog-6-69-hv-dla-mux8-w-pionie

 

Mała antena logarytmiczna powinna zapewnić w miarę szeroką charakterystykę, a dodatkowy pionowy element ułatwi odbiór MUX8, który jest nadawany w przeciwnej polaryzacji.

Edytowane przez Qrzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

polecam poniższą antenę. Moja mama, siostra i ja mamy taka są a mieszkamy w odległości około 50km. Jeszcze nie wiedziałem żeby obraz się krzaczył czy stawał. Cena pewnie może troszkę odstarszać ale zapewniam ze to antena z dużym zyskiem nawet na samym symteryzatorze.

Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF ze wzmacniaczem LNA-177

Edytowane przez jezyk403
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny kierunkowe o stosunkowo małym kącie połowy mocy raczej się nie sprawdzą w warunkach gęstej zabudowy. Pamiętajmy, że kolega pisał iż mieszka w bloku na parterze co przy odległości do nadajnika ok. 50 km nie ułatwia zadania. Rozumiem, że nie ma możliwości umieszczenia anteny na dachu i koniecznością jest montaż na poziomie pierwszej kondygnacji.

Tu raczej potrzeba anteny a dość dużym "polu widzenia", czułej na sygnał odbity z różnych kierunków oraz o dużej wartości współczynnika promieniowania tył/przód co gwarantuje niewrażliwość anteny na sygnały odbite od przeszkód znajdujących się za anteną.

Rachocin to mocny nadajnik 100kW na M1/2/3. Może by spróbować takiej anteny: https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Anteny-naziemne/Anteny-DIGIT-DVB-T w wersji aktywnej. Można również jakiś model  ASR aktywny jak radzi Fotodetektor ale może być problem z montażem.

Niestety nie znamy dokładnej lokalizacji oraz warunków na linii mieszkanie-nadajnik, z której strony jest możliwość montażu anteny w stosunku do Rachocina itp. Trudno więc jest coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TELMOR@ nie wiem ,czy jemu pomoże ta antena ,którą dałeś w linku. W Poznaniu próby odbioru tą anteną w "blokowiskach" były kiepskie, a sprawdzała się klasyczna siatka http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8_z_symetryzatorem_A0028.htm niekiedy ustawiona przeciwnie do nadajnika. Ze wzmacniaczem też bym uważał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich teściów (1 piętro w Rybniku) to "siodełko" Telmora miedzy blokami i wysokimi brzozami daje radę odebrać ze Skrzycznego sygnał z MUX1-3 i lokalny  bez najmniejszego problemu (stabilny, silny sygnał). Po skręceniu anteny o ok. 30 stopni odbiera jeszcze MUX8. Odbiór MUX8 oczywiście nie jest idealny.

Fakt, faktem rozwiązania podawane tutaj nie muszą się sprawdzić u @PatrykZ, więc musi się szykować na próby z różnymi antenami i lokalizacjami montażu tej anteny.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Skrzycznego z Rybnika jest nie całe 60 km.

Cieszę się, że pomimo utrudnionego odbioru z powodu gęstej zabudowy oraz nie małej już odległości (dla tego rodzaju anteny) odbiór jest więcej niż zadowalający. :wink: Rozumiem, że to wersja ze wzmacniaczem,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.Mieszkam w Zawierciu.blok,na parterze.Sygnal w linii prostej zastawia inny blok.Mam 40km od nadajnika Katowice kosztowy.Przymierzam się do kupna anteny uhf vhf i powiem że jest ich od zatrzesienia.Ostatnio zrobilem prowizoryczna antene z drutu miedzianego z ciekawosci czy zlape sygnal,wystawilem za okno i o dziwo zlapalo dużo kanalow.Dalo się komfortowo oglądać.Mam wiec prośbę.Czy moglby ktos polecic jaka antenę wybrać? O wiekszej konstrukcji,czy może mniejszą.Ze wzmacniaczem, czy symetyzatorem.Myslalem o televes boss mix,ale jesli mialbym zlapac sygnal z mniejszej i tanszej anteny to po co taką drogą. Dodam ze u tesciowej na starej antenie siatkowej lapie wszystkie muxy i czeskie kanaly.Mieszka na borowym polu.

Dodam że w moim bloku jest malo zamontowanych anten dvb t.Raptem kilka.Przeważnie tylko same satelity.Mysle wiec ze nie powinno byc duzo zakłóceń.W sąsiednich blokach są zamontowane różne.Siatkowe i kierunkowe.na parterze również.

Dodam że w moim bloku jest malo zamontowanych anten dvb t.Raptem kilka.Przeważnie tylko same satelity.Mysle wiec ze nie powinno byc duzo zakłóceń.W sąsiednich blokach są zamontowane różne.Siatkowe i kierunkowe.na parterze również.

Antena byla by zamontowana okolo 5metrow nad ziemią.

Chcialbym jeszcze jesli się uda rozdzielic sygnal na 2 tv

Chcialbym jeszcze jesli się uda rozdzielic sygnal na 2 tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...