Skocz do zawartości

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Norwegowie niby coś kombinują. Taka kombinacja norweska. A niech im to wszystko bokiem wyjdzie. :D

 

Pierwszy trening zakończony. Wygrał go Michael Hayboeck skacząc 106,5 metra. Zgodnie z zapowiedziami Polacy nie skakali w drugim treningu. Jeśli chodzi o Norwegów to z trójki, która nie skakała w pierwszym treningu, w drugim treningu nie skakał jedynie Daniel Andre Tande.

 

Forfang osiągnął 105m i był drugi, Johannson był trzeci z rezultatem 104,5m. Nasz kochany Rysiek Piątek osiągnął 98,5m :)

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael Hayboeck wygrywa pierwszą wieczorną sesję treningową. Na drugim miejscu Johann Andre Forfang, na trzecim Robert Johansson. Richard Freitag dopiero na 14. miejscu. Kolejną sesją treningową opuścił Daniel Andre Tande.

Edytowane przez tyrla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tandego ponoć boli ząb i jest na antybiotyku, dlatego dzisiaj nie skakał. Przekonamy się jutro i w sobotę czy ten antybiotyk dodaje skrzydeł. :)

Stefan Horngacher podjął decyzję, że w kadrze na jutrzejsze kwalifikacje nie zmieścił się Piotr Żyła. Spodziewam się, że Piotrka zmotywuje to do walki na dużej skoczni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 2 dni przed Igrzyskami w Pjongczangu.

Polskie starty. Tego dnia odbywało się… treningowo. Od razu skoki narciarskie Na normalnej skoczni Piotr Żyła jedynie obejrzy z trybun. Taka jest decyzja Horngachera. Miejsca w pierwszym treningu wg kolejności alfabetycznej nazwiska odpowiednimi miejscami. Stefan Hula - 13. (ex-aequo z Andersem Fannemelem), 9., 2.; Maciej Kot - 8., 7., 11.; Dawid Kubacki - 1., 3., 9. ; Kamil Stoch - 2., 1., 3.; Piotr Żyła - 17., 18. i 13. W drugim treningu w ogóle nie skakali.

W saneczkarstwie Mateusz Sochowicz może być czarnym koniem, bo zajmował w grupie A wysokie miejsca. Maciej Kurowski daleko w tyle.

 

Program na przeddzień Igrzysk w Pjongczangu. Oczywiście z udziałem polskich sportowców. Poprawka, nie uwzględniamy treningu z wyjątkiem serii próbnej w skokach narciarskich.

12:15 Skoki narciarskie - konkurs na normalnej skoczni mężczyzn (seria próbna przed kwalifikacjami) [stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch]

13:30 Skoki narciarskie - konkurs na normalnej skoczni mężczyzn (kwalifikacje) [stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch]

 

A poza tym proszę moderację o podpięcie tego wątku, bo będzie na topie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem lekko uprzedzony, ale wydaje mi się, że konkurs w skokach rozgrywany jest za późno. Godzina 21.30 czasu lokalnego to moim zdaniem lekka przesada. Ja wiem, że jest to podporządkowane Europie, ale co to za różnica czy skoki odbędą się o 13.30 czy o np. 12.00 naszego czasu.

Dla mnie też, tym bardziej, ze tam są duże mrozy, nawet w ciagu dnia a co dopiero o 22:00 - 23:00. Do tego ciekawe co będzie jak wiatr będzie przeszkadzał? Ale lepiej, żeby były równe warunki bo mamy taką dobrą ekipę, że wielka szkoda by była gdyby podmuchy wiatru zdecydowały o medalach, a nie ciężko budowana forma. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że "czarnym koniem" w konkursie na normalnej skoczni może być Michael Hayboeck który dysponuje silnym odbiciem, nadal słabiutko spisuje się Stefan Kraft, w tamtym sezonie dominował a w tym nie może się odnaleźć. Walka o medale będzie strasznie zacięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam samopoczucie przed Igrzyskami? 

 

Ja zawsze się jaram, ale tym razem podchodzę do nich z lekkim niepokojem i dystansem. Opowiem wam co mnie najbardziej przygnębia:

 

1 - godziny rozgrywania poszczególnych dyscyplin... nie wiem jak dla was, ale dla mnie zapowiadają się fatalnie. Nie jestem rannym ptaszkiem, lecz nocnym markiem i będzie mi naprawdę ciężko się zebrać, eh :/ W ogóle już sama nazwa 'Korea Południowa' mnie dołuje, odżywają złe wspomnienia z mundialu w Korei i Japonii. Może są osoby, które tamte mistrzostwa wspominają z sentymentem, ale ja do nich się nie zaliczam. Słabe występy Polaków to jedno, ale pozbawienie klimatu turnieju to drugie. Bo co to za turniej na który trzeba wstawać o 6.00 nad ranem żeby obejrzeć mecz. Co to za turniej, gdzie finał rozgrywany jest w południe... 

 

2 - uwielbiam hokej na lodzie w wydaniu olimpijskim, ale jak pewnie już wiecie tym razem nie zobaczymy na tafli ani gwiazd NHL, ani... flagi Rosji. Będzie to trochę wyglądało kuriozalnie, gdy w jednym z meczów fazy grupowej zobaczymy Rosję wystrojoną w kółka olimpijskie i reprezentację USA z zaciągiem z takich lig jak niemiecka, szwajcarska czy fińska. Eh... eh... eh... 

 

A was? Co jeszcze będzie uwierać? 

 

 

Z Koreą sportowych skojarzeń nie mam, ale już np. Japonia kojarzy mi się z sukcesami siatkarzy - np. wicemistrzostwo świata 2006(o ile dobrze pamiętam).

 

Pora rozgrywania dyscyplin idealna nie jest, podczas letnich IO w RIO też nie było łatwo, w środku nocy wstawać na finały np. lekkoatletyczne, a rano do pracy. Potem nie będzie lepiej, w Tokio letnia olimpiada, a potem Pekin2022. :) Istny koszmar dla miłośników olimpiad w Europie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno na to rozwiązanie - wsiąść urlop, ja tak zrobiłem, będzie możliwość obejrzeć coś ciekawego w nocy, a później odespać do godzin południowych, żona już się w sobie gotuje;)

Odnośnie WM 2002 w Korei i Japonii dobrze pamiętam, jak ciężko było się przestawić na oglądanie wczesno poranne, teraz będzie podobnie, ale pamietam również Nagano z 1996 i wtedy jako młody chłopak wiernie oglądałem najbardziej wtedy mnie interesujący hokej na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andreas Wellinger najlepszy w kwalifkacjach, drugi Stoch, trzeci Kubacki. 

Wygląda na to, że o medale powalczą Stoch, Kubacki, Wellinger, Freitag, Forfang. :) Do tego grona można dorzucić jeszcze Krafta, Tandego i Johansona. :)

Dziwna sprawa z tymi Norwegami, na treningu wszyscy świetnie, a w kwalifikacjach przeciętnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...