Jump to content
Bartezz

Odbiorniki D2-MAC

Recommended Posts

witam pamieta ktos stare odbiorniki d2mac dzieki którym mozna było ogladac stacje skandynawskie ? dostepne kanały : svt 1 2 tv 4 nrk 1 2 tv dania 1 2 3 eurosport szwecja fox kids \animal planet discovery chanel cnn cartoon network \tcm playboy tv i wiele innych szkoda ze juz nie da sie tego ogladac :cry:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś chciałem już taki temat założyć.

D2MAC to ciekawy system ze względu na mieszaną architekturę. Był to standard analogowo-cyfrowy (wizja analogowa, dźwięk cyfrowy). Aby odebrać nawet niekodowany przekaz, trzeba było mieć specjalny dekoder (Pace i Philips takie produkowali). Większość stacji była kodowana w Eurocrypt M lub S. Był to system na bazie Videocrypt'u.

Istniały również takie systemy jak D-MAC oraz B-MAC. Ale ich charakterystyki nie znam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie w tym systemie można oglądać z Thora 2/3 kanały TV 3 Danmark,DR 2,TV 3+.Można te odbiorniki kupić za grosze na aukcjach internetowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądać?? Niee D2-Mac już umarł. Nie są nadawane żadne analogowe kanały w tym systemie. Jeśli chodzi o pozycje 1W Thor, to pozycja ta jest martwa jeśli chodzi o przekazy analogowe.

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam to uczucie wkurzenia oglądając w tamtych czasach meczyk przykładowo Arsenal kontra Liverpool na skandynawskim C+ a tu w przerwie meczu zmiana kodów i na ekranie zamiast Giggsa i Scholsa malownicza szarość i dropy a w tle histeryczny krzyk komentatora: "Scoresssss"!!!!!! a ty siedzisz jak baran i wyobrażasz sobie po jakiej akcji padła bramka :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×