Skocz do zawartości

Problem z TBS 6902 - "glitche"


duda007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem kartę DVB jak w tytule (wcześniej miałem DVBSky S952 ale wyzionęła ducha), jednak mam z nią problem. Mimo sygnału 98% na jednej i 100% na drugiej głowicy (wskazania DVBViewer) obraz co kilka sekund jest zaśmiecany (link z poglądowym filmem poniżej). Czy może ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną? Karta? Płyta główna? System? Program? Ustawienie anteny?

Antena raczej jest ok (dekoder od nc+ działa ok, poprzednia karta też nie miała problemów). Nie wiem już gdzie szukać przyczyny...

 

https://youtu.be/sWw8Yvl26ZE

 

Sprzęt jakiego używam:

System: Win Serv 2008R2

DVB: TBS6902 (najnowsze sterowniki 1.0.0.3)

Soft: DVBViewer + Recording Service (najnowszy)

Płyta: Gigabyte EP35-DS3 (LGA775)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź podczas oglądania kanału jakie masz obciążenie procesora i wykorzystywanie pamięci RAM. Ja raz miałem podobną sytuację z kartą Pinnacle, obciążenie procesora było w granicach 90-95% i również przy 100% sygnale robiła się szatkownica na ekranie. U mnie rozwiązaniem problemu było przeinstalowanie kodeków Audio-Video, zastąpiłem je paczką K-Lite Mega Codec Pack, oraz ponowne zainstalowanie sterowników od karty. A tak z czystej ciekawości czemu akurat system Server 2008R2? :D

 

Edit: Szatkownica jest na wszystkich kanałach czy jest tak że HD tną a SD idą płynnie ? ;)

Jeszcze zauważyłem że karta z tyłu ma białe gniazdo (I zastanawiam się czy to gniazdo na dodatkowe napięcie??)

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój SkyStar HD2 takie rzeczy zaczął robić to wkrótce wyzionął ducha:) Na kanałach niekodowanych też przycina? Może to kwestia oprogramowania które odpowiada za dekodowanie sygnału z karty. Ewentualnie można spróbować innych sterowników. Polecam SmartaDVB (ostatnio wyszła kolejna poprawka), pokazuje zużycie CPU, szybko można też sprawdzić czy przycinanie występuje też np. na blindscan.dev, no i do tego jest darmowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po instalacji paczek kodeków lepiej stawiaj system od nowa!

Z dvbviewer używa się lav, lub MS dekoder /najlepsze w 7-ce video + lav audio/, exchanged renderer

 

To co widać to na 90% według mnie konwerter: u mnie problemy były podobne przy polecanym z "najwyższej" półki Inverto black ultra - to [beep]o robiło takie zwody... gdy np ktoś odpalał samochód /parter/ i wielu innych sytuacjach! Po wymianie na Televes mam w 100% stabilny odbiór.

Sprawdź parametru kanałów problematycznych z http://pl.kingofsat.net/pack-ncplus.php /dvbviwer ma nieaktualne/, później przeskanuj wsio ponownie, poza tym jeśli używasz acamd wyłącz automatyczną aktualizacje uprawnień, na koniec jeśli masz mocny sygnał obniż dławikiem i wyłącz na kilkanaście sekund kartę.

 

P.S. poza tym ważna jest konfiguracja systemu: kodeki MS i lav korzystają z karty graficznej jeśli masz nvidię - Cuvid, wtedy nie używaj np odtwarzaczy filmów z renderowaniem graficznym, tylko bez aksceleracji sprzętowej, jak wspomniałem system musi być czysty bez żadnych "cudownych" paczek kodeków i kombajnów grzebiących w multimediach.

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...