Skocz do zawartości

Oglądalność polskich i polskojęzycznych kanałów TV


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już drugiego dnia obecności w DVB-T kanał pobił rekord oglądalności:

Nowy rekord @sport_tvppl! 8 czerwca dzienny udział 2,87%, jak na kanał sportowy to kosmos! Przejście na nadawanie 24h strzałem w dziesiątkę, efekt MUXa już działa. To będzie rekordowe lato

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do wątku, w którym jest już mowa na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen znów zaniża oglądalność kanałów Telewizji Polskiej. Zgodnie z alternatywnym pomiarem, mecz otwarcia Mundialu w Rosji oglądało 7 mln widzów, a według Nielsena - 4 mln. Podobnie było z widownią czwartkowego głównego wydania "Wiadomości". Rzeczywista oglądalność programu na otwarcie Mistrzostw wynosiła 4 miliony widzów, a według Nielsena - ok. 2,5 mln. Przez niekorzystne wskazania amerykańskiej firmy, TVP traci rocznie setki milionów złotych, które mogłaby zainwestować np. w zakup nowoczesnego sprzętu - dodatkowych kamer 4K, wozów transmisyjnych czy przyspieszyć modernizację ośrodków regionalnych. https://www.tvp.info/37691303/mundial-w-rosji-hitem-ogladalnosci-telewizji-polskiej-ale-nie-wg-firmy-nielsen

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen znów zaniża oglądalność kanałów Telewizji Polskiej. Zgodnie z alternatywnym pomiarem, mecz otwarcia Mundialu w Rosji oglądało 7 mln widzów, a według Nielsena - 4 mln. Podobnie było z widownią czwartkowego głównego wydania "Wiadomości". Rzeczywista oglądalność programu na otwarcie Mistrzostw wynosiła 4 miliony widzów, a według Nielsena - ok. 2,5 mln. Przez niekorzystne wskazania amerykańskiej firmy, TVP traci rocznie setki milionów złotych, które mogłaby zainwestować np. w zakup nowoczesnego sprzętu - dodatkowych kamer 4K, wozów transmisyjnych czy przyspieszyć modernizację ośrodków regionalnych. https://www.tvp.info/37691303/mundial-w-rosji-hitem-ogladalnosci-telewizji-polskiej-ale-nie-wg-firmy-nielsen

A może alternatywny pomiar zawyża? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, bo alternatywny pomiar ma zdecydowanie większą próbę niż Nielsen, a to potrafi doprecyzować wyniki.

 Jak on działa? Wg linku https://www.tvp.info/37691303/mundial-w-rosji-hitem-ogladalnosci-telewizji-polskiej-ale-nie-wg-firmy-nielsen

 

Korzystając z anonimowych danych z ok. 190 tys. dekoderów i specjalnych algorytmów można na bieżąco śledzić, który kanał aktualnie wybierają widzowie. Wielkość próby jest wielokrotnie wyższa niż 2000 mierników firmy Nielsen.

Jak zbierane są te dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest największy sukces pana Kurskiego. Udało mu się sprawić, że wyniki z Netii które nie są w żaden sposób wiarygodne, są szeroko komentowane :) Brawa dla niego. 

 

p.s.

o tym, że wyniki z Netii nie mają żadnej wartości decyduje jedna podstawowa rzecz: są to dane zebrane od abonentów TYLKO JEDNEGO OPERATORA który nie jest dostępny w większości polskich miast, nie mówiąc już o wsiach. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Nielsen bada oglądalność TVS? Ciekawi mnie jaką oglądalność mają Policjanci z Miami czy Kojak? Wyższą niż inne programy stacji? Zawsze mnie zastanawiało dlaczego przy tak dużej liczbie kanałów nikt nie powtarza seriali z lat 80-tych czy 90-tych a np. wałkuje w kółko CSI. Ja na przykład wolałbym oglądnąć sobie jakiś starszy serial niż po raz kolejny coś nowego. I nie wiem czy tylko ja tak mam czy większość widzów też a telewizje tego nie rozumieją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki prowadzone przez zagraniczną firmę o żenującej próbie 2000 mierników tym bardziej nie są wiarygodne i narażają nie tylko TVP na straty, ale i też pozostałe telewizje. Poza tym nie mowa tu o Netii tylko o Modelu Oglądalności Rzeczywistej o czym wspomina artykuł tvp.info. 2 tys. a 190 tys. to jest zdecydowana różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki prowadzone przez zagraniczną firmę o żenującej próbie 2000 mierników tym bardziej nie są wiarygodne i narażają nie tylko TVP na straty, ale i też pozostałe telewizje. Poza tym nie mowa tu o Netii tylko o Modelu Oglądalności Rzeczywistej o czym wspomina artykuł tvp.info. 2 tys. a 190 tys. to jest zdecydowana różnica.

W przyszłym roku Nielsen zwiększy panel do 5 tys gospodarstw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswieccie mnie bo moze tego nie rozumiem. Ok fajnie miec duze wyniki ogladalnosci ale nawet jakby w Nielsenie czy innym tego typu badaniu bylo 1MLN domostw to i tak mogloby to nie byc miarodajne ale pytanie mam inne. Gdzie strata dla telewizji w zwiqzku z blednym pokazaniem wynikow ogladalnosci ? Przeciez rzeczywista ilosc ludzi i tak przeklada sie na wplywy z reklam a nie statystyka. To dajmy na to PiS zaraz wymysli sobie swoje studio badan statystycznych gdzie programy TVP ogladac bedzie 100% widzow i wtedy publicBa bedzie przynosic ogromne zyski ? Bo dla mnie to nielogiczne troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamodawcy płacą za faktyczną oglądalność wskazaną przez Nielsen. Im więcej widzów, tym reklama jest droższa. Badania Nielsena nie są dokładne, bo nie uwzględniają możliwości oglądania mobilnie (np. na komórce lub laptopie). Niektórzy mają także telewizory w swoich letnich rezydencjach na działce, czy tam jest chociaż jeden miernik zainstalowany? Brak mierzenia oglądalności w miejscach publicznych. W mojej pracy jest telewizor na korytarzu i obecnie podczas meczów potrafi przy nim zgromadzić się nawet 20 osób. Są również wspólne oglądania z sąsiadami na tarasie. Na meczu z Polską przychodzą praktycznie wszyscy całymi rodzinami i oglądamy na naszym dachu z rzutnika na wielkim ekranie.

Do tego nie wszystkie kanały są liczone. Pomija się kanały zagraniczne, małe telewizje lokalne i kanały niszowe.

Czy jest mierzona oglądalność TVP 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...