Skocz do zawartości

Oglądalność polskich i polskojęzycznych kanałów TV


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.12.2018 o 18:04, Kirk napisał:

Podano wyniki oglądalności propozycji świątecznych w telewizji, zaskoczenia nie ma, na pierwszym miejscu Kevin: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ogladalnosc-telewizji-swieta-2018-kevin-sam-w-domu-hitem


WirtualneMedia napisały, że oglądalność Kevina była rekordowa, ale dotyczy to tylko ostatnich 10 lat. Faktyczny rekord padł w 2000 roku, kiedy "Kevina samego w domu" obejrzało prawie 9 milionów ludzi na Polsacie. Zebrałem trochę statystyk, dla tych co lubią cyferki, jak ktoś chce zobaczyć oglądalności "Home Alone" nie tylko z Polsatu, ale też z TVN, TV4, Polsat Film czy nawet CANAL+ to proszę: Kevina rekordy oglądalności.


PS: "Kevin sam w Nowym Jorku" 1 stycznia miał 3,5 mln, też całkiem nieźle. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@wislok "TVP Sport w pierwszych 155 dniach po rozpoczęciu nadawania na MUX-3 oglądało średnio 102 tys. widzów. Było to o 281 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej i o 405 proc. więcej niż w dniach poprzedzających emisję tego kanału w DVB-T."
Za: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ogladalnosc-tvp-sport-po-wejsciu-na-mux-3-wzrosla-o-281-proc

 

Raczej wątpie, żeby w ciągu tych 155 dni jakoś oferta TVP Sport na tyle się poprawiła, żeby miało to spowodować 400% wzrostu :)...

Inna sprawa, że to są nadal kiepskie wyniki, bo np. w listopadzie 2018 lepsza oglądalność od TVP Sport w DVB-T miał Super Polsat czy ATM Rozrywka. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najszerzej dostępny kanał sportowy i przekłada się to na jego wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wyniki i znaczny wzrost po wejściu do Naziemnej wynika z dobrych treści. Kanał Polsat Sport News z samego faktu znakomitego zasięgu takich wyników nie osiągał. Gdyby w kanale sportowym TVP nie było co oglądać to efektu wejścia na naziemną by nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok To nie są jakieś super dobre wyniki, bo na poziomie TVP Rozrywki, która została na muxie zastąpiona. Tylko i aż tyle. Ale wystarczjąco, żeby przy 99,5% zasięgu DVB-T przegonić konkurencję. Polsat Sport News nadający za czasów DVB-T dwie transmisje live na tydzień trudno porównywać mimo wszystko do TVP Sport.

W samym DVB-T w grudniu 2017 TVP Rozrywka miała 1,92% w 4+, w grudniu 2018 TVP Sport 1,47%. Patrząc na koszty produkcji obu kanałów trudno tutaj się zachwywać.

No ale jeśli chodzi o sport to są liderem ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kanał sportowy i tamten więc można porównać. To już była decyzja Polsatu jakiej jakości będzie to kanał. Zasięg porównywalny, a liderem nie był, więc  zasięg to jeden z czynników, ale nie jedyny i o to mi chodziło w mojej wypowiedzi. Gdyby TVP nie miało praw, które ma, miał dwa-trzy transmisje w tygodniu  to wejście na MUX-a by nie sprawiło,że zostaliby liderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przeniosłem posty z wątku kanałów polsatowskich, bo tu już bardziej wchodzimy na kwestię wyników oglądalności)

Pamiętam Polsat Sport News z czasów obecności w NTC, bo w tym samym czasie mogłem odbierać ten kanał w NC+, i istotnie, tak jak pisze @wislok, transmisji sportowych było mało, głównie w weekendy coś się trafiło, co nie mieściło się na dwóch pozostałych stacjach, do tego też informacji sportowych nie było zbyt wiele, bo tylko te kilkuminutowe flesze i wieczorny serwis przed 23:00, który również nie był zbyt obszerny. Nic dziwnego więc, że ten kanał miał gorsze wyniki, niż notuje teraz TVP Sport.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kanał miał z jakieś 50% to można byłoby tego oczekiwać. A skoro jest tylko w jednej platformie, w jednej ogólnopolskiej kablówce, jednej dużej sieci IPTV i paru lokalnych, to nie ma co doszukiwać się ogromnych liczb.

 

Do tego Polsat praktycznie nie reklamuje tego kanału. W marketing to oni średnio potrafią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzucane to było co prawda też w innym wątku, ale chciałem zwrócic uwagę na coś co mnie szokuje. To fenomem takich kanałów powtórkowych jak Polsat2 czy TV6 . Nie wiem co tam można oglądać. Wyśmienita oglądalność TVN24. Natomiast jeśli chodzi o TVP Sport to miarodajne będzie porównywanie miesiąc do miesiąca ubiegłego roku,ale już po wejściu do NTC. Czyli dopiero Lipiec 2019 do Lipca 2018 itd. Jakby ode mnie zależało to TVP Sport byłby w TOP5. Zaskakuje mnie wysoka lokata TV Puls 2 ,a wysoka pozycja TVP ABC oznacza,że bajki oglądają się dużo lepiej niż można było przypuszczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Eleven miał dzisiaj gdzieś w okolicy 2 w nocy jakąś rekordową oglądalność? Kubica wraca do F1 i o 2 był pierwszy trening przed GP Australii. Wielu ludzi w necie deklarowało oglądanie. A że w środku nocy chyba raczej mało ludzi ogląda tv to Eleven mógł zrobić jakiś dobry wynik procentowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...