Skocz do zawartości

Oglądalność polskich i polskojęzycznych kanałów TV


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem o co Ci chodzi, ale nie czepiałbym się słówka "razem", bo nie sądzę, żeby widzowie, którzy oglądają odcinek na C+1 stanowili znaczący procent tych, którzy przed chwilą zakończyli emisję na Canal+, a liczby osobno też podałem. Zresztą time-shift został stworzony właśnie po to, żeby móc obejrzeć sobie coś o godzinę później, a nie drugi raz to samo (nie twierdzę, że takich osób nie ma, ale relacje sportowe na C+1 mają najczęściej zerową oglądalność).

 

W Stanach Zjednoczonych często do liczby widzów dodaje się tych, którzy nagrali odcinek na DVR, a te wyniki podawane są w ciągu kolejnych 7 dni.

 

Wyniki podałem po prostu w taki sposób, w jaki nc+ oraz portale internetowe relacjonowały oglądalność serii pierwszej, a czytelników na pewno też ciekawi jak się ma C+1 w liczbach.

Dla nadgorliwych ogłoszenie osobne: oglądalność Belfra w Canal+ wyniosła 423k. Cały czas świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byłoby liczyć też oglądalność wszystkich emisji powtórkowych jak już idziesz tym tropem. Np. w przypadku Watahy, która ma powtórkę tuż po premierze na HBO3 też nie sumuje się wyników, a przypadek podobny co z Belfrem.

Co do wyników to przedpremiery Watahy na HBO GO też pewnie robią swoje i mogą zabierać widownię trochę. Sam w serwisie oglądam. ;)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie podałem 454k jako jednego wyniku, a podałem oglądalność osobno dla Canal+ i Canal+1 - widać wszystko jak na tacy. :)

 

Po prostu zastosowałem schemat w jaki podawano oglądalność np. finału I sezonu "Belfra" i nawet sobie zgooglowałem teraz kilka artykułów na temat tych wyników, żeby sprawdzić czy czasem źle nie zapamiętałem. Media2 napisało, że finał na żywo śledziła rekordowa liczba widzów 462 tys. a w nawiasie podali oglądalność osobno dla C+ i C+1. Portal moviesroom.pl podał dwa osobne wyniki, a w drugiej części zdania pojawiło się magiczne "co daje razem...". Nawet WirtualneMedia napisały o prawie półmilionowej oglądalności finału. To 3 pierwsze z brzegu, dalej nie szukam.

Canal+ i jego time-shift C+1 to nieco inna sprawa niż dwa osobne kanały HBO1 i HBO3, ale nie podałem liczb dla HBO3, bo po prostu nie wiedziałem, ze Wataha ma tam emisję zaraz po HBO1. Gdybym wiedział, to bym bez problemu to zrobił. Teraz niestety nie mogę tego sprawdzić, może w tygodniu mi się uda, a jak nie to może w jakimś portalu pojawią się te wyniki.
 

Co do przedpremiery na HBOGO to się zgaszam, ale te liczby to na razie chyba tajemnica nadawcy. ;)

Edytowane przez PremiumPlus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ''Fakty'' TVN pokonują ''Wiadomości'' TVP1, ale także ''Wydarzenia'' Polsatu - w zeszły wtorek ''Fakty'' TVN obejrzało 3,2 mln widzów, ''Wydarzenia'' Polsatu 2,2 mln widzów, a ''Wiadomości'' TVP1 2 mln widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wiarygodności informacji należało by dodać oglądalność Wiadomości na TVP Info - który to kanał obecnie ma całkiem spory zasięg - mi akurat się nie chce przełączać z TVP Info na TVP1 od kiedy na obu kanałach leci ten sam program, a TVP Info leci cały dzień jak radio - nie bardzo rozumiem jaki cel jest propagowania propagandowych statystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...