Jump to content

Oglądalność polskich i polskojęzycznych kanałów TV

Recommended Posts

Dane oglądalności(udziały) jakichś kanałów telewizyjnych za pełne lata: 2018 i 2019:

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/ogladalnosc-telewizji-2019-rok-atv-top-kanaly-programy-reklama

=========================

https://mobile.twitter.com/KurskiPL/status/1214255422338674693

https://mobile.twitter.com/KurskiPL/status/1214360352026169344

Edited by DVB-T(2) INQUIRING
  • 4 weeks later...

Trend TVP  pokazuje także raport WM.

Szokuje szczególnie wynik rok do roku TVN24

4+   - 12 %

16-49    -15%

16-59    -21%

jeśli weźmiemy pod uwagę, że dzieci do 4 lat nie oglądają info to oglądalność stacji utrzymuje się głownie dzięki 60+

• 4 weeks later...

Ja bym wprowadził taki przepis że każdy kanał ktory za poprzednie 3 kwartały niż ten gdzie przeprowadza się sprawdzenie (a te np 2x do roku) ma mniejszy udział w rynkku niż 0,5% nie może być wciskany klientom do podstawowego pakietu :) Od razu by się rynek oczyścił

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Czy archiwalne wyścigi Kubicy miały jakąś bardzo wysoką oglądalność że oprócz niedziel będą też pokazywane w soboty?

Oglądałem wtedy F1 ale prawdę mówiąc mało co z niej pamiętam i takie powtórki to dla mnie rewelacja. Są gdzieś dane nt. oglądalności np. powtórki debiutu Kubicy z niedzieli?

• 1 month later...

Mam pytanie. W jaki sposób przez Nielsen mierzona jest oglądalność, która wynosi poniżej 1000 widzów? Czy po wymnożeniu jednego telemetra, dając wynik na całą Polskę nie wyjdzie kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy?

Jeden widz telemetryczny to w wyniku ileś tysięcy widzów. Ile? To zależy od sytuacji rynkowej w danej chwili. Pamiętajmy jednak, że amr to średnia oglądalność minutowa. Jeśli jeden widz telemetryczny włączy się na pięć minut na program trwający półtorej godziny to te np 8000 widzów które robił przez pięć minut zostanie podzielone przez wszystkie minuty programu. No i później średnia całości wychodzi tak niska.

• Thanks 1
  • 2 weeks later...

@STARS.TV kiedy wyniki oglądalności dzisiejszej Debaty Prezydenckiej TVP? Podają 7,5 miliona widzów, ale oczywiście obstawiam, że Nielsen będzie mieć w tej sprawie inne zdanie.

• 2 weeks later...