Jump to content
Barti

Oglądalność polskich i polskojęzycznych kanałów TV

Recommended Posts

Polsat Games, styczeń

4+ 1054

16-49 595

Edited by STARS.TV
  • Thanks 1

Jakby kanał miał z jakieś 50% to można byłoby tego oczekiwać. A skoro jest tylko w jednej platformie, w jednej ogólnopolskiej kablówce, jednej dużej sieci IPTV i paru lokalnych, to nie ma co doszukiwać się ogromnych liczb.

Do tego Polsat praktycznie nie reklamuje tego kanału. W marketing to oni średnio potrafią. 

Wrzucane to było co prawda też w innym wątku, ale chciałem zwrócic uwagę na coś co mnie szokuje. To fenomem takich kanałów powtórkowych jak Polsat2 czy TV6 . Nie wiem co tam można oglądać. Wyśmienita oglądalność TVN24. Natomiast jeśli chodzi o TVP Sport to miarodajne będzie porównywanie miesiąc do miesiąca ubiegłego roku,ale już po wejściu do NTC. Czyli dopiero Lipiec 2019 do Lipca 2018 itd. Jakby ode mnie zależało to TVP Sport byłby w TOP5. Zaskakuje mnie wysoka lokata TV Puls 2 ,a wysoka pozycja TVP ABC oznacza,że bajki oglądają się dużo lepiej niż można było przypuszczać. 

Czy Eleven miał dzisiaj gdzieś w okolicy 2 w nocy jakąś rekordową oglądalność? Kubica wraca do F1 i o 2 był pierwszy trening przed GP Australii. Wielu ludzi w necie deklarowało oglądanie. A że w środku nocy chyba raczej mało ludzi ogląda tv to Eleven mógł zrobić jakiś dobry wynik procentowy.

Aż tak daleko? Myślałem że dzięki Kubicy wbiją do 10. :)To ilu widzów miało miejsce 1 o drugiej w nocy i ile trzeba było widzów do wejścia do 10 o tej porze?

Na serio spodziewałeś się mega oglądalności podczas studia? W nocy? 😂

Na przykład ja oglądałem studio, ale wiesz, mój telemetr jest całoroczny-niewidoczny. 😂

W dniu 22.02.2019 o 00:22, bugmenot napisał:

@wislok To nie są jakieś super dobre wyniki, bo na poziomie TVP Rozrywki, która została na muxie zastąpiona. Tylko i aż tyle. 

Poraża bezmyślnością porównania.  Po prostu w społeczeństwie jest ograniczona pula osób zainteresowanych tematyką. i żadnej babci nie zmusi się (marketingiem, ofertą) do włączenia kanału sportowego.

• Confused 1
  • Upvote 1

Co Ty powiesz. Moja babcia ma nawet pakiet Eleven.

Poza tym skoro mowa o bezmyślności, to sprawdź najpierw jaki wiek obejmuje grupa komercyjna ;).

• Confused 1

Dużo rekordów było w weekend. Z ciekawostek dorzucę, że w poprzednią sobotę (9 marca) premierowa emisja "Czerwonej jaskółki" w CANAL+ zanotowała wynik 204 tys., co też jest całkiem WOW. 8)

• Like 1

Jakie są pozostałe rekordowe wyniki dla ELEVEN SPORTS z przeszłości? Tak dla odniesienia.

Czy wczorajszy skrót GP Australii na Polsacie Sport o 22:30 miał jakąś dobrą oglądalność? W sieci wielu tęskniło za komentarzem Borowczyka.

Posted (edited)
10 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Jakie są pozostałe rekordowe wyniki dla ELEVEN SPORTS z przeszłości? 

Wg stacji (na podstawie opracowań Nielsena) rekord to 217 000 widzów na CP Belgii 2018

Ogółem oglądalność wyścigów F1 w sezonie 2018 mieściła się w przedziale 100 – 160 tysięcy widzów. Spadek zanotowano tylko w czasie GP Niemiec, gdy oglądalność nie przekroczyła 80 000 widzów.

Edited by zuzik1111

Posted (edited)

Edited by tyrla
  • Thanks 1

Posted (edited)

Ogólnie wisi mi poziom dyskusji...ale na totalnie bzdurne wnioski zareaguje nawet dalajlama.

Niech Pan !Alf zamiast powtarzać za kimś banialuki przeczyta na czym polega SHR. Dla dobrego SHR MUSI być długo i dużo właczonych tv na tym programie.

Dlatego stacje pokazujace eventy (choćby najciekawsze)  nigdy nie wyjdą z zer po przecinku. Zawsze przegrają z kanałem, który się włącza i idzie gotować do kuchni...

Zakładamy, ze AC Milan zagrał 4 mecze w lutym. Ile to godzin?  z 8 live, dodajmy powtórki dla części widzów. Logicznie nie wystarczy to do 150% wzrostu.

Konia z rzędem temu co wytłumaczy dlaczego r/r C+Sport1 i 2   stracił 1/3 widzów ... może to przerazi tych co widzą dobrą kondycję nc+. A ponoć baza nc+ rośnie....a może leci na pysk?

Jak ktoś ma chęć zdobyć wiedzę KTO w Polsce decyduje o "ogladalności"  to polecam artykuł o okresowym odnowieniu próbki telemetrycznej w AGB Nielsen. (dzieje się to co rok w styczniu).

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nielsen-zmiany-panelu-temeletrycznego-wiecej-domow-z-tv-satelinarna-i-dwoma-odbiornikami-mniej-z-tv-kablowa

Kilka wybranych parametrów:

Agencja przygotowała algorytm zakładając, że w Polsce jest 13,9 mln gospodarstw. 37% ma satelitarną...tyle samo wyłącznie DVBT. Populacja odpowiednio 42% i 34%

Gospodarstwa domowe w 82% mają tylko 1 telewizor (zgadzacie się z tym?)

Nielsen zwiększył do ok. 39% volumen osób z wykształceniem podstawowym i zawodowym r/r , zmniejszył tych ze średnim i wyższym.  To ciludzie wg Nielsena ogladaja tv.

Blisko połowa to robotnicy, rolnicy i renciści.  Elita intelektualna ok. 10% Ci ostatni gremialnie odchodzą od TV na rzecz tych pierwszych.

Skoro prym wiodą emeryci to nie dziwne, ze tylko 51,5 % w grupie 16+ to pracujący. Kraj nierobów?

Do tego dochodzą opowieści pewnego pana-telemetrysty, który w mediach "chwalił" się jak robi źle TVP zostawiając odbiornik na innym kanale.

Dlatego jeśli ktoś poważny nie uzywajmy terminu ogladalność.

To raczej badanie poziomu trafiania do grup-odbiorców treści reklamowych. 

Dlatego tyle osób płaci grube pieniadze np. za Canal+....i ogląda ten kanał tylko parę osób.?  A może logika podpowiada, że jak płaci ...to oglada premiery i to co najważniejsze. Problem w tym , ze mało telemetrystów ma C+....a dodatkowo nowośći na C+ to tylko kilkadziediąt minut. Więc SHRu nie zawojuje.

Za to powtórki durnych seriali na Polsacie mają milionowe obłozenie..  może to tylko tv gada sam do siebie?

I takie wyniki drodzy Państwo komentujecie jako objawione.

Edited by zuzik1111
  • Confused 2
  • Upvote 4