Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie, to Śląsk to najlepsza polska drużyna w europejskich pucharach. Liczę na Śląsk w Dundee.

 

Potencjalni rywale Wisły w III rundzie el. LM:

Liteks Łowecz (Bułgaria) / FK Mogren (Czarnogóra) - I mecz: 2-1

Slovan Bratysława (Słowacja) / Toboł Kostanaj (Kazachstan) - I mecz: 2-0

NK Maribor (Słowenia) / F91 Dudelange (Luksemburg) - I mecz: 2-0

HJK (Finlandia) / Bangor City FC (Walia) - I mecz: 3-0

Shamrock Rovers (Irlandia) / Flora Tallin (Estonia) - I mecz: 1-0

 

Potencjalni rywale Legii w III r. el. LE:

Hapoel Tel-Awiw (Izrael)

Stade Rennais FC (Francja)

Lewski Sofia (Bułgaria)

Vitória SC (Portugalia)

FK Mińsk (Białoruś)/Gaziantepspor (Turcja)

 

Potencjalni rywale Legii w III r. el. LE:

Crusaders FC (Irlandia Północna)/Fulham FC (Anglia)

PAÓK (Grecja)

Fimleikafélag Hafnarfjarðar (Islandia)/CD Nacional (Portugalia)

Brøndby IF (Dania)

FK Metalurg Skopje (Macedonia)/Lokomotiw Sofia (Bułgaria)

 

info: 90minut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja dobrze, że nie grałem:D A co do meczu to wielkie WOW. Nie spodziewałem się, że uważane za faworyta Dundee nie poradzi sobie ze Śląskiem i do tego będzie tylko asystował w tym spotkaniu. Jak na razie najlepszy "polski" mecz w pucharach. Jak wrocławianie zagrają tak samo w Dundee to myślę, że o awans możemy być spokojni, choć obrona nie może popełniać takich błędów. Ja osobiście bardzo się cieszę z wyniku. A właśnie o której losowanie ligi europy i ligi mistrzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłużone zwycięstwo Śląska Wrocław 1:0, jednak w perspektywie rewanżu na boisku rywala, czyli zespołu Dundee United taka zaliczka nie gwarantuje pewnego awansu.W pierwszej połowie wyraźna przewaga zawodników Śląska, a w drugiej mecz był bardziej wyrównany.Kilka dobrych okazji miał Cristian Diaz, ale bramkarz ekipy z Szkocji w niektórych z nich ładnie interweniował, a w innych piłka przechodziła po strzale tego zawodnika minimalnie koło słupka.Na uwagę zasługuje także gra Marka Gancarzycka, który w akcjach ładnie dryblował i w pewnej akcji ładnie ominął kilku graczy Dundee.Bramkę dla drużyny z Wrocławia zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Johan Voskamp, ładnym strzałem przy lewym słupku bramki po dobrym zagraniu z prawego skrzydła boiska.Śląsk ładnie zaprezentował się w tym spotkaniu, więc rewanż powinnien być ciekawy i zawodnicy z Wrocławia powinni zagrać ładnie w tym spotkaniu.Losowanie par eliminacji Ligi Mistrzów o 12:00, a Ligi Europejskiej o 13:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Śląska dobry, ale nie znakomity, szkocki zespół w pierwszej połowie miał dwie bardzo dobre okazje, szczególnie tak w 9 minucie była bardzo groźna, szkocki zawodnik nie trafił do pustej bramki. Śląsk ma minimalną zaliczkę przez rewanżem na wyjeździe i niezła sytuację do awansu do następnej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na awans drużyny z Wrocławia, ale zobaczymy co będzie w rewanżu. Jutro niezwykle ważne losowania. Jeżeli chodzi o Wisłę to dzisiejszy podział na koszyki jest dla nas korzystny. Napewno Wiślacy nie trafią na Genk i Victorię, z potencjalnych rywali jedynie Liteks będzie trudnym rywalem, pozostałe drużyny mają mniejszy potencjał od mistrza Polski. No ale najpierw trzeba pokonać Skonto i poprawić styl gry. W LE marnie widzę szanse Legii. Uważam, że Hapoel i Rennes są poza zasięgiem, z pozostałymi rywalami można powalczyć. I jeszcze napiszę, że ''pogromca'' Jagi- Irtysz zremisował na wyjeździe z Metalurgiem Rustawi 1:1 i jest na dobrej drodze do awansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Racja, nie wiadomo jak uda się zagrać w Szkocji. Niezależnie od wszystkiego to ja mam wrażenie, że Śląsk Wrocław jest taką drużyną jaką rok temu w meczach pucharowych była Jagiellonia Białystok. Może trudno będzie awansować dalej ale Wrocławianie wstydu nam nie przynoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę meczu rewanżowego Dundee-Śląsk nie ma jeszcze w programie kanałów polsatu. Najwyraźniej polsat nie nabył jeszcze praw do tego meczu. Mam nadzieję jednak, że polsat nie zawiedzie i pokaże to spotkanie, w końcu gra ich drużyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam, czemu Śląsk rozlegał ten mecz tak wcześnie - w tej duchocie.

Grali tak wczesniej ze wzgledu na transmisje na Polsace glownym. Chodzilo o to by mecz sie skonczyl przed Informacjami. Polsat nie chcial dawac meczu w primie time, bo wiedzial ze ogladalnosc w tym czasie i tak nie bedzie wiele wieksza niz ta co jak mecz jest przez 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trener Orest Lenczyk przygotował zespół pod kątem tych eliminacji. Zrobił tak żeby drużyna grała genialnie w eliminacjach i weszła do fazy grupowej. Z taką grą wszystko jest możliwe.

Do tego potrzebne jest też szczęście w losowaniu, bo nasze Śląsk rozstawiony nie będzie.To samo tyczy się Legii i ew. Wisły w IV rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...