Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Z mojej perspektywy szkoda, że mecz Jagiellonii pokaże Polsat Sport Extra bo niestety nie mam do niego dostępu. Z drugiej strony ich decyzja jest całkiem zrozumiała więc raczej nie ma o co robić afery. Jednak dobrze by było gdyby ten mecz był do obejrzenia np w Polsacie Sport News ale pewnie tam będzie w tym czasie transmisja z innego wydarzenia. Pozostaje jeszcze TV 4, szkoda, że tam nie będzie transmisji z tego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jakby wyglądała liga mistrzów w n jakby Wisła awansowała conajmniej do 4 rundy kawalifikacji(od tego momentu prawa są scentralizowane). Czy wtedy mecze Wisły będą zarówno w polsacie, jak i w nsport? Jeżeli tak to ciekawe czy te mecze byłyby hitem dnia w nsport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie odnośnie ligi mistrzów w ence z Wisłą jest czysto teoretyczne. Po prostu ciekawi mnie co by było gdyby jakimś cudem mistrz Polski awansował do ligi mistrzów, jakby wyglądały transmisje w nsport. Czy mecze Wisły były na głównym kanale nsport, a mecz np. Barcelona-Man. City tylko na kanale serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) mecz Jagiellonii pokaże Polsat Sport Extra (...) Jednak dobrze by było gdyby ten mecz był do obejrzenia np w Polsacie Sport News ale pewnie tam będzie w tym czasie transmisja z innego wydarzenia (...)

 

Weźcie pod uwagę że z ramówki PSE wypadła 30.06. Diamentowa Liga.

 

Wieć pewnie będzie tak:

PS: LŚ siatkówka

PS i PF: LE - mecz Jagiellonii

PS News: Diamentowa Liga LA

 

Wszystko o g. 20 :jupi: - trzeba bedzie z czegoś zrezygnować :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie odnośnie ligi mistrzów w ence z Wisłą jest czysto teoretyczne. Po prostu ciekawi mnie co by było gdyby jakimś cudem mistrz Polski awansował do ligi mistrzów, jakby wyglądały transmisje w nsport. Czy mecze Wisły były na głównym kanale nsport, a mecz np. Barcelona-Man. City tylko na kanale serwisowym.

 

Chyba oczywistą rzeczą jest że pokazali by mecz WISŁA-LEWSKI SOFIA ze względu że to polski zespół i zdecydowana większośc kibiców w polsce woli oglądnąc mecz polskiego zespołu niz pozostałe hity. A pozatym na n to nie kłopot bo pokazują na kilku antenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz wyjazdowy Wisły ze Skonto Ryga, a także pierwszy mecz u siebie Śląska Wrocław będzie można zobaczyć na antenie ogólnodostępnego, otwartego Polsatu.Tylko pierwszy mecz Jagiellonii z Irtyszem Pawłodar będzie można zobaczyć na antenie kanału Polsat Sport Extra i Polsat Futbol, więc jego transmisji zabraknie na antenie otwartego Polsatu.Najciekawsze mecze będą na otwartym Polsacie, więc nie ma na co narzekać.Na pewno mecz Jagiellonii nie wzbudziłby takiego zainteresowania jak spotkania Wisły i Śląska.

 

Jak już informowaliśmy w czwartek, zaplanowane na 30 czerwca spotkanie Jagiellonii Białystok z Irtyszem Pawłodar będzie transmitowane na antenie stacji Polsat Sport Extra. Oznacza to, że obejrzeć będą je mogli tylko posiadacze odpowiednich dekoderów, bądź też osoby posiadające telewizję kablową, której dostawca ma w ofercie ten kanał.

 

Mniej problemu będzie z obejrzeniem pierwszego, wyjazdowego meczu Wisły Kraków ze Skonto Ryga, w ramach eliminacji Ligi Mistrzów (12 lub 13 lipca), który będzie transmitowany w Polsacie Sport a także w ogólnodostępnym kanale Polsat.

 

Także domowy mecz Śląska Wrocław z Dundee United (14 lipca) będzie dostępny za pośrednictwem Polsatu Sport i głównego Polsatu.

żródło: http://www.wp.pl

 

Jeszcze małe przypomnienie o terminach pierwszych spotkań i ich transmisjach:

 

Jagiellonia Białystok - Irtysz Pawłodar, 30 czerwca, 20:30 na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Futbol

Skonto Ryga - Wisła Kraków , 12 lipca, 20:30 na żywo w otwartym Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Futbol

Śląsk Wrocław - Dundee United, 14 lipca, 16:45 na żywo w otwartym Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Futbol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli informacje te się sprawdzą, to będzie to kolejne wydarzenie po Lidze Światowej w Siatkówkę, którego Polsat nie pokazuje na antenie otwartej i ogólnodpostępnej, tylko w kanale kodowanym dostępnym tylko w Cyfrowym Polsacie i sieciach kablowych.Moim zdaniem Polsat powinnien pokazać mecz Wisły również w Polsacie, ponieważ jest to mistrz Polski i startuje w najwyższych europejskich rozgrywkach ze wszystkich drużyn z Polski.Na pewno wiele osób będzie interesowało się tym meczem i chciałoby obejrzeć go w programie, który ma.Kiedyś chyba, gdy z transmisją Wisły z estońską Levadią Talin nie było do końca wiadomo tak jak teraz, to zdaje mi się, że mecz był pokazywny w TV4, więc może teraz będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak jest za granicą i wtorkowe mecz, bez znaczeni czy gra reprezentant są tylko w kanale płatnym. Wiec jeśli Wisła awansowała by do 4 rundy el. LM to wtorkowy mecz byłby prawdopodobnie tylko w n. Przynajmniej na tej zasadzie transmitowane są rozgrywki LM w Niemczech i Anglii, choć może być u nich trochę inaczej ze względu na to, że gra kilka zespołów, mimo to wtorkowy mecz Schalke - MU w Niemczech był tylko w sky .

 

 

A i podziękowanie dla Polsatu za zakodowanie meczu Wisły.... obyście stracili prawa do LM i LE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco: Jeżeli Wisła awansuje do fazy grupowej, to Polsat pokaże wszystkie spotkania na kanale otwartym, ponieważ jest do tego przymuszony umową. Czyli raz będą środy, raz wtorki. Będą też musieli na kanale otwartym pokazać mecze ostatniej rundy eliminacji, jeżeli wisła tam dojdzie. Co do wcześniejszych meczy, to tylko dobra wola i to wcale nie solorza, bo to nie on jest dyrektorem programowym. Takie prawa posiadają, nie muszą tych spotkań w ogóle pokazywać na otwartej antenie. Większość tych co się wypowiada ma chyba telewizję N bądź cyfrę, bo to właśnie wy byście chcieli wszystko w głównym Polsacie. A to jest po prostu biznes. Wątpie, żeby N posiadając te prawa puściła je na głównej antenie TVN w czasie kiedy lecą seriale. Cieszmy się, że ktoś wogóle te prawa ma, a przecież jest nadzieja dla was, że będzie również transmisja na IPLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze Polsat bedzie zmuszony do pokazania meczow krakowskiej Wisly rowniez w 4 rundzie eliminacji LM o ile Wisla dojdzie. 4 runda to juz przedsionek LM wiec grane sa hymny Ligi Mistrzow a ci co maja prawa do rozgrywek LM musza pokazac mecz swojego zespolu narodowego w otwartym kanale juz od tej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco: Jeżeli Wisła awansuje do fazy grupowej, to Polsat pokaże wszystkie spotkania na kanale otwartym, ponieważ jest do tego przymuszony umową. Czyli raz będą środy, raz wtorki. Będą też musieli na kanale otwartym pokazać mecze ostatniej rundy eliminacji, jeżeli wisła tam dojdzie. Co do wcześniejszych meczy, to tylko dobra wola i to wcale nie solorza, bo to nie on jest dyrektorem programowym. Takie prawa posiadają, nie muszą tych spotkań w ogóle pokazywać na otwartej antenie. Większość tych co się wypowiada ma chyba telewizję N bądź cyfrę, bo to właśnie wy byście chcieli wszystko w głównym Polsacie. A to jest po prostu biznes. Wątpie, żeby N posiadając te prawa puściła je na głównej antenie TVN w czasie kiedy lecą seriale. Cieszmy się, że ktoś wogóle te prawa ma, a przecież jest nadzieja dla was, że będzie również transmisja na IPLA.

Zadziwiające, że Niemcy, Anglicy itp. i TVP kiedyś mieli dobrą wolę pokazywać wszystkie spotkania w el. na otwartych kanałach, a dzisiaj Polsatowi się nie opłaci.

 

Jak ktoś interesuje się piłką to logiczne, że nie będzie miał Cyfrowego Polsatu, bo dopiero w przyszłym sezonie będą mieli coś do pokazywania, a poprzednio C+ biła Polsat na głowę, a mając do wyboru n za 50 zł z LM i pucharami krajowymi w SK + masę kanałów HD nikt nie brał CP Familijny + Sport za 60 żeby oglądać ligę Holenderską - wiec ktoś kto kierował się piłką przy wyborze platformy na Polsat nawet nie spojrzał...

 

Zresztą Polsat odstawia cyrki co roku z tymi transmisjami, wiec dla dobra widza/kibica Polsat powinien stracić te prawa na rzecz TVP, która pokazała by wszystkie te mecze w kanałach otwartych, ze studiem w przewie zamiast reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Niemcy i Anglicy pokazują mecze z wcześniejszych faz, ale zapomnialeś o bardzo ważnej rzeczy. Niemcy i Anglicy nie grają w pierwszych rundach eliminacyjnych. Także jak już to pokazują te ostatnie fazy i jestem przekonany, że jeżeli nasze drużyny dojdą do tych faz, to Polsat pokaże te mecze przynajmniej w TV4. Jeżeli zaś chodzi o TVP. Wtedy kiedy TVP miało te prawa nie było TVP Sport. Teraz pewnie też niektóre mecze by tam wrzucali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zadowoleni z transmisji będą mogli być napewno kibice Śląska. Nie dość, że mecze w otwartym polsacie to jeszcze studio przedmeczowe w polsacie sport potrwa prawie dwie godziny(godzina i 40 minut). Jestem ciekaw co będzie z meczami Legii. Myślę, że polsat nawet nie będzie się o nie starał i przynajmniej mecze przy Łazienkowskiej pokaże nsport lub tvn turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazując meczów polskich drużyn w europejskich pucharach Polsat łamie ustawę o Krajowej Radzie Radiofonii. Konkretnie zaś art. 20b ust. 1 i 2. Zapisy te brzmią:

 

"Art. 20b. 1. Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:

1) (14) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych w rozumieniu ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, lub

2) jeżeli to samo wydarzenie jest transmitowane przez nadawcę programu spełniającego wymogi określone w pkt 1, na podstawie umowy z nadawcą, który nabył prawa do transmisji danego wydarzenia, lub z innym uprawnionym, z zastrzeżeniem ust. 6.

2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:

1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;

2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA".

 

Jeśli więc mecze naszych drużyn nie zostaną pokazane na antenie otwartej, to będzie podstawa do złożenia doniesienia do prokuratury na Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...