Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny smutny dzień dla polskiej piłki nożnej.Najpierw cracovia teraz piast i lechia.W kolejnej rundzie juz tylko zostala nam legia ,ktora po meczarniach przechodzi Finów.Obraz nędzy i rozpaczy Polskiej piłki nożnej.Jeszcze niedawno zastanawialem się czy nie dac 20 zł na nasza ekstraklasę.Teraz bym nie dał nawet 1 grosza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile Lechia i Legia zagrały na swoim stanardowym poziomie, to najbardziej zawiódł Piast gdzie jakoś w pierwszej rundzie w Borysowie mogli zagrać przyzwoicie natomiast teraz zagrali jakby nigdy nie grali. Żenada ta polska piłka i wstyd na cały świat i to są czołowe kluby naszej ekstraklasy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast po prostu szybko wrócił do swojego poziomu. Poprzedni sezon to wynik ponad stan a co za tym idzie oczekiwania, które wobec nich urosły są zbyt duże. Ta cała Ryga, z odpadami z naszej Ekstraklasy to właśnie jest ten poziom, nic dziwnego więc, że wynik mocno na remis.

Inna sprawa, człowiek przypomina sobie ich pierwszy mecz i bramki stracone przez Piasta. Co za [beep]stwo.

Lechia nie była faworytem ale szkoda mi ich, w pierwszym meczu zaprezentowali się naprawdę fajnie, w drugim mieli ciekawy okres po strzeleniu gola ale to za mało na Broendby. I najważniejsze. Tam trener na dogrywkę wpuszcza 19-latka i ten daje mu awans a u nas wchodzi Peszko, gość który jest już grubo po 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej lidze nie zrozumieli jeszcze, że nie stać nas na dobrych piłkarzy, bo Ci zawsze będą wybierać oferty bardziej korzystne dla siebie choćby miały to być ligi egzotyczne. Hajs się musi zgadzać. 

 

Dlatego też nasza liga powinna stać się kolebką szkoleniową dla młodych piłkarzy wyciąganych z niższych lig. Szkolenie, promowanie, sprzedaż, zarobek. Tylko prezesi / włodarze klubów u nas myślą, że zawojują Europę, bo uda im się często przypadkiem zając wysokie miejsce na koniec rozgrywek, a przy tym są przekonani, że zarobią nie wiadomo jak duże pieniądze.

 

Od 20 lat nie istniejemy w pucharach, dlatego dziwię się, że nikt nie próbuje innej ścieżki zarobkowania. Model ze ściąganiem zagranicznego "szrotu" się nie sprawdza i do niczego nie prowadzi. Młodzi z klubów też by szybko odchodzili, ale chociaż dałoby się na tym zarobić i taki grajek chce się pokazywać, bo ma ambicje grać w lepszej lidze i za lepsze pieniądze. 

 

Czy byłoby gorzej w pucharach? Hmm, gorzej już i tak być nie może. Przykład Ajaxu pokazuje, że wystarczy 2-3 doświadczonych piłkarzy otoczonych młodzikami i można walczyć z każdym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny klub, który coś pokazał to Lecha i szkoda ich, że odpadli. Ale też rywala mieli z w miarę przyzwoitej ligi. Odpaść z zespołem z Łotwy czy zremisować po bezbarwnym meczy z zespołem z Finlandii to wstyd, hańba i kompromitacja. Czyli standard jeśli chodzi o polskie kluby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrozio11 napisał:

w drugim mieli ciekawy okres po strzeleniu gola ale to za mało na Broendby. I najważniejsze. Tam trener na dogrywkę wpuszcza 19-latka i ten daje mu awans a u nas wchodzi Peszko, gość który jest już grubo po 30.

No ale to ten stary cap Peszko dośrodkowywał przy bramce nie wiesz? WTF? . Kolejny ekspert od wszystkiego w tym kraju.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie wieku obu zawodników miało inny cel aniżeli porównanie ich umiejętności czysto piłkarskich. Patrząc na ton twojej wypowiedzi nie dziwi mnie, że nie załapałeś.

Za mało inwestujemy w młodzież, trener Probierz będzie wygłaszać litanie o tym, jak to trzeba dawać szansę młodym Polakom a jak przychodzi co do czego to jest problem, żeby znaleźć jednego młodzieżowca na poziomie Ekstraklasy. A jaki to jest poziom udowadniamy co sezon w Europie. Wolimy inwestować w szrot gdzie indziej niechciany, przepłacamy go a potem zdziwienie że odpadamy z normalnie funkcjonującymi klubami.

 

2 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Dlatego też nasza liga powinna stać się kolebką szkoleniową dla młodych piłkarzy wyciąganych z niższych lig. Szkolenie, promowanie, sprzedaż, zarobek. Tylko prezesi / włodarze klubów u nas myślą, że zawojują Europę, bo uda im się często przypadkiem zając wysokie miejsce na koniec rozgrywek, a przy tym są przekonani, że zarobią nie wiadomo jak duże pieniądze.

Bo my ciągle żyjemy w przeświadczeniu że nam do tych najlepszych niewiele brakuje i powinniśmy za wszelką cenę do nich dążyć. Nie, zachodnie ligi już dawno uciekły nam na taką odległość, że przy aktualnym stanie rzeczy niemożliwym jest ich dogonienie. Po każdym odpadnięciu polskiego klubu z pucharów jest ta sama dyskusja, jaka to wielka kompromitacja, jak nasz klub mógł odpaść z klubem z Białorusi, Litwy czy Słowacji. To jest nasz poziom i porażki Piasta czy Cracovii to nie jest wielka kompromitacja tylko naturalna kolej rzeczy. Po prostu, inni się przez lata rozwijali a my staliśmy w miejscu. Taka Słowacja pogodziła się z tym, że nie dogoni klubów z Niemiec czy Anglii więc powoli, po swojemu sobie działają. My dalej śnimy o potędze sprowadzając Hiszpanów z trzeciej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie tylko w piłce tak wygląda sytuacja. Zarobki ludzi w Polsce uważane za przyzwoite, w krajach zachodnich są kwotą zasiłku. Jesteśmy krajem biednym, którego obywatele są oszukiwani, że jest dobrze. Nie, nie jest. Polskie kluby się nie rozwijają bo muszą płacić piłkarzom pensje, które zbyt mocno obciążają budżet. Wiele klubów Ekstraklasy realnie nie stać na zawodników w swoich kadrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth się tam możesz śmiać z Legii a jako jedyny polski klub gra dalej ?.

 

Lechia, zgodnie z przewidywaniami odpada. Zaskoczył mnie Piast bo jednak przed dwumeczem myślałem że awansują, ale już po pierwszym meczu zapaliła się jednak lampka ostrzegawcza i coś tak czułem że Riga wyszarpie awans.

 

Legia, z jakimś wuefistą zamiast trenera, kopała gorzej niż panowie z brzuszkiem na kacu na orliku, a i tak zaszła najdalej ze wszystkich polskich klubów. Niech to będzie całym podsumowaniem jakości polskiej Ekstraklapy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu Legia ma jednak lepszych piłkarzy niż Piast, a i przeciwnika miała na poziomie co najwyżej dołu Ekstraklasy. Nie wierzę, że by dali radę przejść Broendby. Meczu warszawskich gwiazdeczek nie widziałem. Włączyłem akurat kiedy przyznano karnego i zdziwiłem się, że do tej pory jest 0-0. Podobno grali tragicznie. Jestem w stanie w to uwierzyć, bo akurat oba starcia z gibraltarskim "gigantem" oglądałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że grali ze słabszym przeciwnikiem to zasługa poprzednich lat (no nie tych całkiem ostatnich) i wypracowanych punktów do rankingu UEFA (który po tym sezonie i tak spadnie), także za darmo tego nie dostali.

 

To że będą grali badziewie to akurat się spodziewałem bo Legia za Vukovica nie gra właśnie nic. A doszła przecież jeszcze sztuczna nawierzchnia, jak na Gibraltarze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie obchodzi, że nie dostali za darmo? Ja to wszystko wiem. Dla mnie faktem pozostaje, że mieli słabszego przeciwnika i takiego jakiego dostała Lechia by nie przeszli.

Legia fajną piłkę grała tylko w sparingach. Późniejsze granie to dla mnie był szok. Długo ten "trener" nie pozostanie na stanowisku. Myślę, że przed 10 kolejką będziemy mieli jego następcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, the cable guy napisał:

Co mnie obchodzi, że nie dostali za darmo? Ja to wszystko wiem. Dla mnie faktem pozostaje, że mieli słabszego przeciwnika i takiego jakiego dostała Lechia by nie przeszli.

A czy Lechii ktoś bronił w poprzednich latach nabijać sobie współczynnik UEFA występami w Europie żeby teraz dostać jakiś ogórków? No tylko najpierw musieli by zająć miejsce w lidze premiowane grą w europucharach a nawet tego nie potrafili w tej śmiesznej lidze zrobić.

 

Co do Vukovica to podejrzewam że może końca sierpnia nie dotrwać, oczywiście pod warunkiem że Greków Legia nie przejdzie, a z taką grą to na pewno nie przejdzie.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomo21 napisał:

dpaść z zespołem z Łotwy czy zremisować po bezbarwnym meczy z zespołem z Finlandii to wstyd, hańba i kompromitacja. Czyli standard jeśli chodzi o polskie kluby.

Ale kogo to obchodzi ? Zobacz ile klubów już odpadło z pucharów , dobrych. Ja tylko przypomnę drogę do LM, 3 remisy w Mostar, Trencin, Dundalk. Eliminacje trzeba przejść a nie grać w nich dobrze.  Rok temu Legia takie mecze przegrywała. 

 

O ile w poniedziałek Legia nie wylosuje Torino to ta ścieżka będzie do przejścia.

 

A co do Vuko, to on 4 rundy może nie doczekać o ile Legia awansuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

Model ze ściąganiem zagranicznego "szrotu" się nie sprawdza i do niczego nie prowadzi.

Wszystko fajnie,tylko,że nasze hasiory polskie są drożsi zdecydowanie bardziej i dochodzi do takich sytuacji,że klub musi tymczasowo sciagnać zagranicznych zanim wyksztalci swoich w akademii/wylapie w nizszych ligach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo trzeba dodać że jak jakiś młody polski piłkarz ze 3 razy kopnie prosto piłkę to już go za frytki mniejsze lub większe wyciągają kluby z zagranicy. A często nawet prosto z tych akademii. Nie ma wyjścia, trzeba ściągać też zagranicznych piłkarzy, zresztą jak w każdej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest wyjście, problem polega na tym, że ktoś sobie zaplanował że liga ma być wyrównana. ESA to najbardziej wyrównana liga w Europie (jedna z firm to badała  ), system rozgrywek buduje sztuczne emocje. A wyrównana liga to słaba liga.  U nas % mistrz musi zdobyć najmniej punktów, różnice pomiędzy poszczególnymi klubami są małe.  I to też przekłada się na transfery, ja tylko dam przykład Agra 500k, Carlitos 450k z opcjami. CL to nie jest idealny przykład ale gdyby na podobnych zasadach odchodzili od pucharowiczów najlepsi piłkarze w lidze, najzdolniejsi młodzi to obie strony by na tym korzystały. 

 

Dopóki nie skończymy z wyrównaną ligą, budowaniem sztucznych emocji to dobrze nie będzie. Czy w Hiszpanii ktoś się przejmuje, że Barcelona kogoś leje 6:0 ? Nie, u nas gdyby był taki zespól to zaraz by była mowa o zaniżaniu poziomu i innych bzdur. Wyrównana liga to słaba liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak żeby znowu Legia mogła sobie zabierać najlepszych z innych klubów. O, to były najlepsze czasy. Bo innego powodu do narzekania na wyrównaną walkę nie widzę. Do tego znowu to twoje "Legia powinna kupować sobie piłkarzy z polskich klubów za frytki". Jakoś w Anglii zespoły potrafią grać w wyrównanej lidze i wygrywać LM. Problemem nie jest to, że liga jest wyrównana, tylko mierna. Nieważne czy ktoś w tej lidze zacznie wygrywać po 5-0, jak wyjdzie poza strefę komfortu i dostanie w czapę od klubu ze Słowacji czy Białorusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...