Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz  Vuko po meczu... posłuchajmy... :lol2:

 

 

Fakt jest taki, że od roku chłopy gracie bez trenera. Najbardziej kuriozalna decyzja, pomijając wizje Mioduskiego, to zwolnienie Magiery. 

 

A później płacz w gazetach... że po liściu na parkingu dostali... ludzie jeżdżą za nimi po wszystkich pipidówach, za często ciężko zarobione pieniądze... a oni się kompromitują... a Vuko gada o mentalu... :lol2:

Dokładnie. Tylko w takiej sytuacji to przecież ci wierni kibole pokazują jakimi są idiotami.  :mrgreen: Piłkarze zarobią tak czy siak. Nawet gdyby Legia spadła to dostaną swoje pieniądze prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Legii ze względu na całą polską piłkę. Znowu przerabiamy koniec Legii  pewnym sensie, to już chyba 2-3 raz w historii, którą pamiętam od początku lat 90. Problem w tym, że swojego czasu pałeczkę po Legii przejęła Wisła, a teraz po prostu nie ma komu jej przejąć. I jest to o tyle tragiczne, że jak widać Europa nam tak odjechała, że już nie mówimy tutaj nawet o 4 rundzie kwalifikacji, a o rundzie 3ciej....

 

Parodią tak jak piszecie znow będą pieniądze za tę ligę, szkoda słów, nie wiem co musi się stać, żeby ten futbol się u nas rozwijał. O reprezentacji już mi się nie chce nawet pisać, ale jak odejdzie Lewy, Piszczek czy Blaszczu w perspektywnie 1-3 lat to będzie się trudno gdziekolwiek zakwalifikować, bo młodych nie widać, szkolenia też zero. PZPN powinien wprowadzić jakiś zapis o połowie składu do 21 roku życia, bo puchary i tak nie mają sensu to niech chociaż wychowają coś pod reprezentację, ale u nas nikt nie myśli i to się nie zmieni. Za rok, dwa będziemy pisać to samo tutaj.

 

Mnie przez to wszystko przestała kręcić nasza liga jakieś 2 sezony temu, bo oprawa świetna, normalnie komentatorzy się jarają (i dobrze), jakby ktoś zdobył MŚ, a miesiąc później mamy jakieś żenujące porażki całej czwórki, no to wiecie :) Mnie to strasznie zniechęca do oglądania tej ligi. I uważam, że dla mlodych ta liga się będzie marginalizowała, bo już bardzo dużo ludzi interesuje się e-sportem i wielu 20 latków się tym jara, bo tam coś znaczymy (widać po IEM), ale żeby z mlodym pokoleniem pogadać o piłce? Zapomnij...za moich czasów jak grała Wisła czy Legia to w szkole o niczym innym nie gadaliśmy, a dziś oni nawet nie wiedzą, że jest jakaś transmisja. A myśmy wtedy nie mieli streamów, ani transmisji tekstowej w necie, jak nie było w radiu to się czekało co powiedzą w TV, jaki wynik...a ludzie się jarali...

 

@wislok - co to lekkiej, ja kiedyś mocno się interesowałem (w zasadzie przez 20 lat), ale ME mnie nigdy nie kręciły, umówmy się, że Europa zachodnia ma prostu tę rywalizację głęboko, młodzi tam wolą zajmować się innymi sprawami niż trenowaniem lekkiej, stąd takie sukcesy naszych, po prostu zainteresowanie tymi sportami przesunęło się na wschód Europy :) Moja niemiecka rodzina w ogóle nawet nie wie, że odbywają się u nich jakieś ME :) To trochę tak jak u nas z żużlem czy siatką, jesteśmy w tym dobrzy, bo to sporty co by nie powiedzieć niszowe czy prawie niszowe gdzieś indziej...

 

@mad85 - a ten Eduardo się nie nadaje do gry? W końcu ma świetne CV, powinii pozwolić mu zagrać. Ponadto nie rozumiem jak można z takim przeciwnikiem grać jednym napastnikiem...

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sport.pl/pilka/56,65041,23214578,najwyzsza-kara-w-historii-uefa-skenderbeu-wykluczone-z-pucharow.html

 

A może Legia jest polskim Skenderbau tylko na skalę ligową ? Jeżeli Legia zostaje notorycznie mistrzem Polski, to jak nazwać ten PRODUKT zwany obecnie Ekstraklasą bo ja nie wiem. Jedyne wytłumaczenie jest takie, że sponsorem Legii jest fortuna i tam hajs się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia przegrała z klubem ze Słowacji u siebie, a teraz właśnie inny klub ze Słowacji, Slovan Bratysława od 17 minuty przegrywa z klubem z... Malty  :popcorn:

 

Tu już mi się ciężko robiło ale z Luksemburgiem ...u siebie? :crazy:

 

Plus jest taki, że Dudelange przejdziemy. :D

:rofl:

 

Jednym słowem : wstyd

Potwierdzam, a to było po Słowakach.

 

A potem ta sama Legia, tradycyjnie zdobędzie Mistrza Polski  :lol2:

Mam nadzieję że będą mieli problem z utrzymaniem się w 8... wiem nierealne ale może by to tym zespołem wstrząsnęło. Nigdy nie kibicowałem Legii ale to jedyny klub w Polsce który nas reprezentował w Europie (z jakim skutkiem wiadomo ale najlepiej spośród polskich zespołów).

 

Taaaa... Bednarski... niestety. Ale rzekomo ma problemy ze zdrowiem i mają kogoś do pomocy mu zatrudnić. :lol2:

 

///////////////////////////

 

:lol2:

 

DkMGJ7zXcAAM5FT.jpg

 

On to naprawdę powiedział? Zwalają na miesiączkę? dolegliwość kobiecą? Ach te panienki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Legii ze względu na całą polską piłkę. Znowu przerabiamy koniec Legii  pewnym sensie, to już chyba 2-3 raz w historii, którą pamiętam od początku lat 90. Problem w tym, że swojego czasu pałeczkę po Legii przejęła Wisła, a teraz po prostu nie ma komu jej przejąć. I jest to o tyle tragiczne, że jak widać Europa nam tak odjechała, że już nie mówimy tutaj nawet o 4 rundzie kwalifikacji, a o rundzie 3ciej....

 

Parodią tak jak piszecie znow będą pieniądze za tę ligę, szkoda słów, nie wiem co musi się stać, żeby ten futbol się u nas rozwijał. O reprezentacji już mi się nie chce nawet pisać, ale jak odejdzie Lewy, Piszczek czy Blaszczu w perspektywnie 1-3 lat to będzie się trudno gdziekolwiek zakwalifikować, bo młodych nie widać, szkolenia też zero. PZPN powinien wprowadzić jakiś zapis o połowie składu do 21 roku życia, bo puchary i tak nie mają sensu to niech chociaż wychowają coś pod reprezentację, ale u nas nikt nie myśli i to się nie zmieni. Za rok, dwa będziemy pisać to samo tutaj.

 

Mnie przez to wszystko przestała kręcić nasza liga jakieś 2 sezony temu, bo oprawa świetna, normalnie komentatorzy się jarają (i dobrze), jakby ktoś zdobył MŚ, a miesiąc później mamy jakieś żenujące porażki całej czwórki, no to wiecie :) Mnie to strasznie zniechęca do oglądania tej ligi. I uważam, że dla mlodych ta liga się będzie marginalizowała, bo już bardzo dużo ludzi interesuje się e-sportem i wielu 20 latków się tym jara, bo tam coś znaczymy (widać po IEM), ale żeby z mlodym pokoleniem pogadać o piłce? Zapomnij...za moich czasów jak grała Wisła czy Legia to w szkole o niczym innym nie gadaliśmy, a dziś oni nawet nie wiedzą, że jest jakaś transmisja. A myśmy wtedy nie mieli streamów, ani transmisji tekstowej w necie, jak nie było w radiu to się czekało co powiedzą w TV, jaki wynik...a ludzie się jarali...

 

@wislok - co to lekkiej, ja kiedyś mocno się interesowałem (w zasadzie przez 20 lat), ale ME mnie nigdy nie kręciły, umówmy się, że Europa zachodnia ma prostu tę rywalizację głęboko, młodzi tam wolą zajmować się innymi sprawami niż trenowaniem lekkiej, stąd takie sukcesy naszych, po prostu zainteresowanie tymi sportami przesunęło się na wschód Europy :) Moja niemiecka rodzina w ogóle nawet nie wie, że odbywają się u nich jakieś ME :) To trochę tak jak u nas z żużlem czy siatką, jesteśmy w tym dobrzy, bo to sporty co by nie powiedzieć niszowe czy prawie niszowe gdzieś indziej...

 

@mad85 - a ten Eduardo się nie nadaje do gry? W końcu ma świetne CV, powinii pozwolić mu zagrać. Ponadto nie rozumiem jak można z takim przeciwnikiem grać jednym napastnikiem...

Podałem LA jako przykład, piłka nożna to swego rodzaju fenomen- niezależnie czy wyniki są czy nie są to zainteresowanie utrzymuje się na zbliżonym najwyższym spośród innych dyscyplin w Polsce. Dopóki tak będzie to ceny płacone za prawa TV będą wysokie. Problem polskiej piłki to brak chętnych do inwestowania w piłkę, którzy otoczyli by się osobami, które się na piłce znają. No i oczywiście presja wyniku natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów polska piłka ma o wiele więcej niż tylko brak inteligentnych inwestorów. Demony z przeszłości (ustawianie meczów, lig), układy menedżerskie, kibole czyniący szkody bezpośrednio i pośrednio, ograniczenia finansowe polskiego rynku. Polska piłka jest profesjonalna tylko w teorii i oczywiście w telewizji. Tam to już w ogóle magia działa. Najbardziej mi się zawsze podoba: "brawo za decyzję". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@mad85 - a ten Eduardo się nie nadaje do gry? W końcu ma świetne CV, powinii pozwolić mu zagrać. Ponadto nie rozumiem jak można z takim przeciwnikiem grać jednym napastnikiem...

Nie, nie nadaje, pisałem o tym zimą.  Zresztą tu wypada się powołać na trenera jego ostatniego klubu z Brazylii, problemem Eduardo jest to, że go ciągle coś boli, ciągli ma problemy, ciągle opuszcza co najmniej 1-2 treningi w tygodniu od około 2 lat. To był idiotyczny transfer. Eduardo aby dobrze grać musi być dobrze przygotowany fizycznie a nie ma szans aby był, jeśli ktoś chce ściągać dziadków to tylko takich jak Ljuboja którzy bazowali na czymś innym niż przygotowanie fizyczne. 

 

W zasadzie to bez napastnika bo Carlitos to nie napastnik, on źle czuje się tyłem do bramki, on musi grać przodem albo za napastnikiem albo schodząc z boku do środka. 

 

@tcg a korupcji nie było we Włoszech ? Myślisz, że nie było jej też w Anglii czy Hiszpanii ? Była, tak gdzie jest kasa tam są kombinacje, różnica polega na tym, że nikt nie dał się złapać. Agenci? A Mendes, Raiola, Zahavi czy inni to co robią ? Oni są świeci ? Polska piłka ma 1 problem, bezgraniczną wiarę to co obce, to co zachodnie, za to jest 2 albo 3 razy lepsze, zresztą nie tylko piłka bo w tym kraju polskie duże firmy działające na rynku międzynarodowym można policzyć na palcach jednej ręki. Co w tym kraju jest Polski ? 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kante Vuko ustawił na skrzydle, brak słów. Napastnika, który akurat dobrze czuje się w tłoku. Tu nie jest problem ustawienia, ale jakiegoś marazmu, który dopadł wszystkich, nawet zazwyczaj walecznego Pazdana. Wy tak poważnie liczycie, że nagle nasze kluby będą się liczyły w Europie? Na podstawie czego? Każdy wyróżniający się kopacz wyjeżdża na Zachód, podobnie jak lekarze czy inni wysokiej klasy specjaliści. Co w Polsce dobrze funkcjonuje- służba zdrowia, transport, cokolwiek? A przepraszam smog mamy najlepszy w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest jakikolwiek klubik, jak to nazwałeś, lepszy od Legii? Gdyby nie kompromitacja Wojskowych, to pisałoby się o Lechu, który według wszystkich obserwatorów, zagrał fatalnie. Ogólnie nasza piłka obecnie to dno, ale podobnie można powiedzieć o wielu dziedzinach życia w tym jakże pięknym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczu Lecha widziałem tylko skrót. w skrócie była jedna okazja Lecha - po stałym fragmencie gry, a z całej kompilacji wynikało, że powinno się skończyć 5:0 dla Genku. :D

Jagiellonia najlepiej się w pucharach prezentuje, ale chyba w rewanżu nie ma większych szans, No może jak strzeli szybko gola na 1:0...


Legii przyda się sezon, a nawet dwa sezony bez mistrzostwa. Oczyścić kadrę, zbudować coś od nowa. Mam wrażenie, że przy tym Miodulskim zakręciło się kilku ''życzliwych'' co sprowadzają tutaj szrot z zagranicy nienadający się do grania, a tylko pobierający pensje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezequiel Ciebie to dziwi? Taka jest piłka w Polsce i nie tylko. U nas jest mniej kasy więc szrot widoczny jest na pierwszy rzut oka. Trudniej też prać kasę jak to robią na zachodzie. 80 mln € Kepa Arrizabalaga?  :crazy: 

Słabość Legii czy Lecha pokazuje poziom tej ligi. Tylko jak już pisałem,  skończą się kwalifikacje i znów będzie wypinanie klaty w lidze podwórkowej, zachwycanie się oprawami (WTF?!) i mowa o tym ile to osób te popisy ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wyznacza nowej jakości. Liga jest marna tak jak zawsze. Legia awansowała do LM bo ledwo przeszła amatorów i już niektórzy stawiali ten klub jak i ligę kilka poziomów za wysoko. 

Mnie tylko ciekawi czy polskie kluby poza tym ze stolicy w ogóle podejmą walkę. Czy w typowo ekstraklasowym stylu zagrają na 0-0 żeby nikt nie powiedział, że był pogrom. Widać, że jest duży problem w mentalności "szanowania piłki, rywala i wyniku" zarówno w lidze jak i europejskich potyczkach. Jak się trafia przeciwnik teoretycznie słabszy to zamiast spiąć poślady i przejechać się po nim tak jak powinni, to oni gadają w wywiadach o szacunku do przeciwnika, że nie ma słabych drużyn, i to samo oferują na murawie. Sorry, ale jeżeli nie widać różnicy w jakości piłkarzy, którzy zarabiają 10x więcej od przeciwnika, to tylko znaczy, że naszym się płaci za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawdopobnie koniec polskich klubow w Europucharach w tym sezonie.

Moze jedynie Legia ogarnie awans ze wzgledu na poziom rywala, ale bedzie ciezko.

 

Moga sie zdarzyc jakies cuda - ale do tego potrzebne jest rowniez zaprezentowanie maxa umiejetnosci. Zapewne ostatnia taka dawka meczow polskich druzyn w Europucharach tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...