Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mamy zawodników i nie będziemy mieć do takiej gry hiszpańskiej. Ten model u nas się nie sprawdzi, żeby odnosić sukcesy w pucharach potrzebna nam jest przede wszystkim dyscyplina taktyczna. Nie mamy szans w ten sposób grając  z klubami typu Ajaxa. Nasza kadra też tak gra, takie mamy profile i nikt tego nie zmieni. Najlepsza organizacja gry to Bundesliga i Serie A i to powinny być dla nas zawsze wzory.

Przy trenerze z wyższej półki dyrektor sportowy nie jest wcale potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem przekonany do modelu angielskiego, gdzie coach jest odpowiedzialny za wszystko. My musimy stawiać na takie perełki jak Duda czy Nagy, ale przede wszystkim znowu dobrze szkolić. Mimo wszystko bez większej kasy się nie obejdzie, sam Mioduski jest za cienki. Może i chce dobrze, ale nie do końca mu wychodzi. Sadiku niby kosztował krocie, a daje drużynie mniej niż Niko czy Prijo, nad Pasquato nie chce mi się nawet znęcać. Nieprzygotowany i otłuszczony Berto gra, a Włocha nie ma nawet na ławce. Zastanawiające co się dzieje z Moulinem. Liczyłem, że to on będzie liderem pod nieobecność Vadisa i Rado, ale totalnie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenujący popis partactwa tercetu Mioduski-Żewłakow-Magiera. Ten ostatni może równie dobrze poprowadzić jakiś klub A-klasowy, pewnie nie wyglądałoby to aż tak źle. Ten, kto oglądał cały mecz w Tyraspolu wie dobrze, jak ten mecz źle wyglądał. Na domiar złego, Szeryf wyglądał porównywalnie do Wisły Pulawy, którą Legia jakoś ograła - tyle, że w zupełnie innym składzie.

 

Popis inteligencji dał również Pazdan, nie pomógł również Gruby Berto... Magiera out? Kibice Lecha, Jagi czy Lechii (a już na pewno Zagłębia Lubin) na pewno nie życzyliby sobie tego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem przekonany do modelu angielskiego, gdzie coach jest odpowiedzialny za wszystko. My musimy stawiać na takie perełki jak Duda czy Nagy, ale przede wszystkim znowu dobrze szkolić. Mimo wszystko bez większej kasy się nie obejdzie, sam Mioduski jest za cienki. Może i chce dobrze, ale nie do końca mu wychodzi. Sadiku niby kosztował krocie, a daje drużynie mniej niż Niko czy Prijo, nad Pasquato nie chce mi się nawet znęcać. Nieprzygotowany i otłuszczony Berto gra, a Włocha nie ma nawet na ławce. Zastanawiające co się dzieje z Moulinem. Liczyłem, że to on będzie liderem pod nieobecność Vadisa i Rado, ale totalnie zawiódł.

Co do Moulina to ci odpowiedziałem linkiem wcześniej. Co do meritum to  też jest sposób zachęcenia trenera a dwa może ważniejsze szansa na ściąganie lepszych piłkarzy. Ci młodzi też muszą się od kogoś uczyć.

 

Ci nowi nie mieli czasu aby się zgrać, więc mnie to nie dziwi, że ich nie widać. 

 

 

 

@Pihał 102 widziałeś badania, że coś takiego piszesz czy jedziesz frazes który każdy pisze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiera przecież zdobył MP z Legią. Wg. mnie przyczyną porażki mogą być złe przygotowanie do sezonu.

 

Nie ignorujmy wpływu Hasiego. To trochę jak z Arką i PP zdobytym przez Ojrzyńskiego. Tylko, że ten, jak na klubowe możliwości, wyciąga maksa, a nawet coś więcej niż spokojny ligowy byt. A Magiera? Od tamtej pory, z gorszymi zawodnikami ale i też ze sporą grupą ludzi, z którymi już pracował, nie zdobył nic, a przegrał prawie wszystko, co dla Legii na tym etapie było konieczne do wygrania.

 

No chyba, że Legioniści znowu grają na złość trenerowi, a ten biedaczek nie ma nic do powiedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz piłkarzyki zwolnią trenera. Wyjdzie taki Dąbrowski z pretensjami do dziennikarza, no bo jak on śmiał powiedzieć, że zagrali słaby mecz. "Taki mądry jesteś to wyjdź na boisko i zagraj lepiej." Najgłupszy argument na świecie, no ale czego się po takich gwiazdach jak Dąbrowski czy Kucharczyk spodziewać.

Szkoda mi w tym wszystkim trenera Magiery, tak to już jest, że jak drużyna wygrywa to wszyscy zachwycają się, jaki to świetny jest VOO, niesamowity Nikolić. Jak jest słabo to oczywiście trener winny. Magiera wygląda mi na bardzo miłego i spokojnego faceta, tym gwiazdom przydałby się jednak ktoś, kto ich porządnie za morde złapie, no ale to zaraz by się przecież zbuntowali chłopaki, bo kto to widział tak ciężko trenować.

Mam nadzieje, że po tym co się stało wczoraj wieczorem w Legii postanowią pozbyć się kilku gwiazdeczek z wielkimi kontraktami, żeby łatać dziurę po LE i dadzą szansę młodym chłopakom zamiast ściągać szrot z zagranicy i miesiącami doprowadzać ich do użyteczności.

 

 

comment_vQLJz6yI5BS21nV2erVKSUSZ3peshpWs

 

 

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiera przecież zdobył MP z Legią. Wg. mnie przyczyną porażki mogą być złe przygotowanie do sezonu.

Dokładnie, Legia nie biega, w poprzednim sezonie jakoś dali radę ale to nie Magiera ich przygotował tylko Besnik Hasi tansfery przeprowadzał Leśny a Vadisa czy Moulina załatwił Hasi.

Co do reformy to kiedy ją wymyślano mówiono że pomoże naszym zespołom w europejskich pucharach a jest jeszcze gorzej bo grają za dużo i mają mniej odpoczynku, jedyne rozwiązanie to zmniejszenie ligi do 12 zespołów jak w Szkocji, już widze ile Ekstraklasa SA będzie chciała przy następnym przetargu za swój produkt :D boki zrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Legia nie biega, w poprzednim sezonie jakoś dali radę ale to nie Magiera ich przygotował tylko Besnik Hasi tansfery przeprowadzał Leśny a Vadisa czy Moulina załatwił Hasi.

Co do reformy to kiedy ją wymyślano mówiono że pomoże naszym zespołom w europejskich pucharach a jest jeszcze gorzej bo grają za dużo i mają mniej odpoczynku, jedyne rozwiązanie to zmniejszenie ligi do 12 zespołów jak w Szkocji, już widze ile Ekstraklasa SA będzie chciała przy następnym przetargu za swój produkt :D boki zrywać.

Masakra.. co wy wypisujecie. Złe przygotowanie do sezonu - typowe hasło znawcy futbolu jak coś nie idzie na początku.

Liga szkocka? Przecież tam gra się jeszcze więcej meczów niż u nas, bo jest 38 kolejek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz kiedy oni kończą w Szkocji a kiedy my. Nie ilość kolejek jest problemem ale zbyt krótka przerwa. Regeneracja to bardzo ważny aspekt. Dla naszych warunków klimatycznych 34 kolejki są optymalne. 

 

Co do 2 części pełna zgoda ale to jedno z takich mitycznych haseł które zawsze jest rzucane jak coś nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja również jestem za powiększeniem do 18 zespołów, uważam taki model dla naszej ligi za optymalny. Chodzi mi o to żeby nie pchać się w modele szkockie, belgijskie czy inne cudawianki.

A jeśli jesteśmy już przy Szkocji, jakoś tam nie trzeba ligi zaczynać w połowie lipca, żeby Celtic w II rundzie kw. LM zlał ogórków.

Edytowane przez wisl@k06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby rozegrać te 34 mecze a nie wymyślać na siłę system do rozgrywania większej liczby spotkań przy 16 zespołach. Poza tym uważam że u nas faktycznie jest te 18 zespołów które zasługują na grę w Ekstraklasie. Wchodzi np taki Górnik i na dzień dobry robi przyzwoite wyniki i frekwencję na poziomie +20 tys. Aż się chce ich mecze oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja również jestem za powiększeniem do 18 zespołów, uważam taki model dla naszej ligi za optymalny. Chodzi mi o to żeby nie pchać się w modele szkockie, belgijskie czy inne cudawianki.

A jeśli jesteśmy już przy Szkocji, jakoś tam nie trzeba ligi zaczynać w połowie lipca, żeby Celtic w II rundzie kw. LM zlał ogórków.

Jaki model? Masz w ogóle pojęcie o czym piszesz? Już dzisiaj, duża część klubów jedzie na finansowym debecie, wegetując od transzy do transzy wypłacanej przez C+. Nawet twój klubik też ma swoje za uszami. http://stadiony.net/aktualnosci/2017/05/krakow_miasto_pozwalo_wisle_za_stadionowe_dlugi

18 zespołów? Dlaczego nie np 26? Kompromitujmy się jeszcze bardziej, co roku wydając naciągane, by nie powiedzieć, że lewe licencje z tzw nadzorem finansowym. Polska liga powinna być elitarną ligą. Grają najlepsi sportowo i finansowo.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem przychodzą puchary i dopiero jest co oglądać. :) Ja nie widzę miejsca w lidze dla takiej Niecieczy, Piasta czy Korony- ani kibiców, ani poziomu. Jakoś było 16 zespołów i normalny system, a polskie kluby występowały w Europie. Nie w systemie jest problem, a w poziomie szkolenia młodzieży i tu Twoja Wisła niestety jest niechlubnym przykładem. Przy całych zasługach Cupiała, o dobrej akademii to on nie myślał. A przecież kiedyś wychowankowie Wisły, to była podpora reprezentacji Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o czym piszę i wiem co za uszami ma mój klubik. 18 - źle? To czemu 16 a nie 10, wtedy będzie elitarnie, kasy będzie że hoho i Europa nasza. Pisałem to już kiedyś i powtórzę, gdyby nasze kluby w pucharach grały na takim poziomie na jakim grają w E-klasie to min. 2 grałyby w grupie LE. System nie rozwiąże problemu ale ma pomóc.

Niecieczy czy Piasta też nie widzę, ale widzę ŁKS, Widzew, Ruch, GKS K. czy nawet Polonię W.  

Teraz wszyscy dobrze wiedzą jakie Wisła popełniła błędy za Cupiała, gdyby wtedy postawiono np na akademię z prawdziwego zdarzenia... no ale to se ne vrati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisl@k06 w sumie racja bo czemu nie 10?! Ile mamy mocnych klubów w tej ogórkowej lidze? Mocnych piłkarsko, finansowo, organizacyjnie... 10? Nie sądzę żeby było ich nawet 10 na ten moment. Moim zdaniem może 6 klubów łapie się w takiej ocenie na plus i nie więcej. W takim razie w czym problem zrobić ligę z dziesięcioma zespołami żeby te pozostałe cztery mogły się wzmocnić finansowo? Bez automatycznego spadku, a jedynie barażem ostatniej drużyny z pierwszą z zaplecza przez np. dwa, trzy sezony. Tak tak zabetonować te rozgrywki na kilka sezonów i określić kto się nadaje!

 

Dotacje na bazy piłkarskie i szkółki dla dziesiątki (w razie spadku dotacje pozostają dla drużyny z zaplecza plus nowego klubu). Pytanie jak określić kto się nadaje żeby pozostać, a kto powinien polecieć?

Bardzo prosta sprawa czyli obecny stan klubu (finanse, infrastruktura, miejsce na rozbudowę o dodatkowe boiska i szkółki piłkarskie). Innymi słowy jeśli Cię nie stać i nie ma perspektyw to się nie nadajesz do polskiej elity piłkarskiej. Później można by było pomyśleć nad powiększeniem ligi, ale nie od razu do 18 klubów. Tylko, że oczywiście krzyk by był bo takie stadiony się marnują na zapleczu, tylu kiboli nie może sobie drzeć mordy przy fajnych kamerach. Po prostu skandal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że póki nie zmieni się mentalność piłkarzy to i dobre wyniki nie przyjdą, nie ważne ile drużyn będzie grało w Ekstraklasie. U nas poza Lewym, Piszczkiem, Kubą, Zielińskim, Milikiem, Glikiem i może kilkoma innymi piłkarzy każdy myśli, że już jest piłkarskim Bogiem. Ci tyle osiągnęli, bo cały czas chcą być lepsi, poprawiać się, wiedzą, że zawsze można być lepszym.

Taki Kuchy czy Dąbrowski grając w Legii nic więcej już do szczęścia nie potrzebują, zadowalają się tym co mają. Taka jest niestety brutalna prawda.

Każdy kto ma cokolwiek bardziej poukładane w głowie czmycha jak najszybciej za granicę, w lidze zostają Ci co im tu dobrze i wyniki są jakie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...