Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale Steaua jest rozstawiona w III rundzie.

Jak ma być kompromitacja to nieważne czy II czy III runda, ale będzie.

A jak są silni, to Steauę mogą pokonać i będą mieć realne szanse na dalszą walkę, bo nie staną w szranki z Liverpoolem, czy Sevillą. To dopiero byłaby kompromitacja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Steaua jest rozstawiona w III rundzie.

Jak ma być kompromitacja to nieważne czy II czy III runda, ale będzie.

A jak są silni, to Steauę mogą pokonać i będą mieć realne szanse na dalszą walkę, bo nie staną w szranki z Liverpoolem, czy Sevillą. To dopiero byłaby kompromitacja !

Dlaczego kompromitacja? Drużyna z Bukaresztu przewyższa wszystkie Polskie klubu i pod względem sportowym i finansowym. Oni są w stanie walczyć jak równy z równym z takimi klubami my nie. To nie jest Shakhtar który jest zlepkiem drużyny. W tym roku moga oni napsuć nie jednemu krwi w LM.

Najgorsze losowanie z możliwych. Ostatnio miałem okazje zaciągnąć trochę więcej informacji na temat Dinama i Steaua Bukareszt i są to kluby które powinny być przykładem dla nas jeśli chodzi o budowę zespołu. Zresztą pisałem nie raz, że z checią widziałbym w Legii twórce obecnej Steaua trenera Cosmin Olăroiu który poszedł teraz trenować za grubą kase klub a Arabi Saudyjskiej. teraz nowym szkoleniowcem został znany wszystkim Gheorghe Hagi. Z tych klubów powinniśmy brac przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, mnie to trochę denerwuje, że jakiekolwiek jest losowanie, to zawsze się mówi "O trudni rywale". Nawet jak są mecze z Andorą czy Armenią, to ciągle słyszę - To będzie trudny mecz. I ciągle, a to złe boisko, a to pogoda brzydka, a to długa podróż, a to piłka za okrągła, a w Niemczech trawa była za równa.

 

Nie wiem czy wiecie, ale to jest LM ! Co mamy tak się ślizgać i liczyć na łatwe losowania ?

 

Dla mnie losowanie jest OK, bo nie trafimy w III rundzie (jak wejdziemy) na drużyny typu Arsenal, Werder itp. Rozumiem, że walka z nimi to może być ciężki bój zakończony klęską. To jestem w stanie zrozumieć ! Ale nie wyjazdy do Rumunii, czy Czech ! Była Slavia na początku - złe losowanie. Poprawili na Steauę - też źle. Losujemy jakieś Tbilisi, Zurych czy Valerengi - jest super, a potem są kompromitacje.

 

Uważam, że rumuńska i polska piłka startują z tego samego poziomu (przynajmniej finansowego). Inna sprawa, że inaczej się zarządza w Rumunii (lepiej) niż w Polsce (gorzej)... Ale szanse każdy z zespołów ma (lub miał) identyczne szanse do rozwoju. To nie są angielskie, czy hiszpańskie kluby, które już na starcie mają więcej kasy chociażby z praw TV.

 

Cieszę się z losowania, bo LM zależy już tylko od Zagłębia. Są w stanie przejść obie rundy, jeśli są silni. Inną sprawą jest, że są słabi (przynajmniej ja tak to widzę)... Ale skoro są słabi, to DOBRZE, że nie będzie ich w LM.

 

Myślę, że Wisła bodajże sprzed 2 lat (jak grali z Panathinaikosem), miała takie losowanie jak dziś Zagłębie, to weszłaby do LM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że rumuńska i polska piłka startują z tego samego poziomu (przynajmniej finansowego)

Grubo się mylisz. Budżet Steaua czy Dinamo jest 2-3 krotnie wyższy od Polskich klubów. Zagłębie na transfery przeznacza 5 mln zł czyli około 1,3 mln Euro. Steaua wydała w tym momencie 3.6 mln ale to nie koniec. Mówi się o transferze Argentyńczyka Fernando Belluschiego za około 10-16 mln Euro o którego rywalizuje z Realem i wcale nie jest na straconej pozycji. Interesuje sie także dwoma zawodnikami z OE a mianowicie Golańskim i Hernanim na których jest nie stać Mistrza Polski. Szacowany budżet Steaua to miedzy 30 a 40 mln Euro a Zagłębia to 25-28 mln złotych.

Więc nie wiem gdzie widzisz jeden poziom finansowy.

 

Myślę, że Wisła bodajże sprzed 2 lat (jak grali z Panathinaikosem), miała takie losowanie jak dziś Zagłębie, to weszłaby do LM...

Grecy są owiele słabsi. Zresztą zobacz sobie 2 ostatnie sezonu w Pucharach i co w nich dokonały Rumuńskie kluby.

Rumunii będąc daleko za nami awansowali na 5 miejsce w rankingu UEFA.

A Steaua jest 24 zespołem Europy a wszystko to w 3 sezony. Mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak powoli, powoli polska piłka sięga dna. Pamiętam jak graliśmy z Realem (Wisła), Barceloną (Legia) to był płacz, że okropne losowanie. Dziś już płaczemy nad Steauą. Pewnie za rok będziemy płakać na Dynamem Tibilisi (zresztą, już płakaliśmy), a za dwa nad mistrzem Islandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale dlaczego napisałeś dwa posty pod sobą :?:

james_b :wink:

Bo się coś zepsuło a sam jesteś bo musisz nabić posta.

A co do piłki to te kwoty jakoś nie są zbyt wielkie. No trzymam kciuki

Oczywiście za Steaua Bukareszt. Bo na pewno nie za Zagłębie.

 

Jovik właśnie kluby Rumuńskie powinny byc dla nas wyznacznikiem jak można w ciągu 2-3 lat ze słabego klubu zrobić taki co będzie bił się jak równy z równym z najlepszymi. Kilka lat temu słaba Polonia eliminowała w 2 rundzie eliminacji LM Dinamo Bukareszt i wtedy sytuacja była diametralnie inny bo to my mieliśmy lepsze kluby a teraz kluby Rumuńskie są 2-3 razy lepsze od naszych i z punktu widzenia sportowego i finansowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy rywala Legii w II rundzie Pucharu Intertoto jest nim walijski Llanelli AFC.Mam nadzieję ,że nie powtórzy się sytuacja z przed roku gdy Lech dostał baty ,także w II rundzie.Jeśli wygrają to Legia ma spore szanse na awans do Pucharu Uefa.Blackburn nie będzie jeszcze gotowe do sezonu ,może nie być kilku kluczowych graczy.I zobaczymy jak wypadnie Jan Urban :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale z was patrioci. Każdy wie jak jest, ale każdy normalny kibic powinien trzymać kciuki za nasze kluby w pucharach, bez względu na jakieś animozje, złośliwości i typową polską zawiść. Jeszcze dwa lata temu nie było aż takiej zawiści ale teraz m.in przez afere korupcyjną każdy życzy każdemu odpadnięcia z pucharów i to jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam zamiaru kibicować przede wszystkim Zagłębiu czy GKS. Nie lubi tych klubów i tyle. Ja mogą kibicować Jeszcze Groclinowi za względu na Radka Majewskiego i tyle. To Legia dla mnie ma sobie zapewnić starty w pucharach swoją grą a nie liczyć na innych. Patrzymy na siebie i sami sobie pomagamy. I czy 2 lata temu czy 4 zawsze patrzyłem tak samo i będą. Nie interesuje mi ile punktów wywalczy Zagłębię czy GKS a interesuje mnie ile wywalczy Legia. I to, że nie gramy w PU a gramy w Intertoto to nasza wina dla mnie a nie innych bo mogliśmy zawsze ugrać coś więcej. I każdy klub powinien patrzeć wyłącznie na siebie a nie liczyć, że inni zapewnia mu miejsce w Pucharach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bądź takim zawistnym polaczkiem. Wyluzuj. Jak Zagłębie i GKS nie zrobią punktów rankingowych, to twoja Legiunia nawet jak zdobędzie mistrza zawsze będzie trafiać na Real, Barcę, czy inny Manchester. Reasumując, zawistny podwójnie traci :wink: Ja tam kibicuję wszystkim w Pucharach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bądź takim zawistnym polaczkiem. Wyluzuj. Jak Zagłębie i GKS nie zrobią punktów rankingowych, to twoja Legiunia nawet jak zdobędzie mistrza zawsze będzie trafiać na Real, Barcę, czy inny Manchester. Reasumując, zawistny podwójnie traci :wink: Ja tam kibicuję wszystkim w Pucharach 8)

Nie. To zależy od niej na kogo trafi, bo jest klucz rozstawienie zależny od dokonań danej drużyny w pucharach. To dlatego Wisła i Legia w 2 rundzie grały z [beep]ami a Zagłębię musi grać z mocnym zespołem. To legia ma zdobywać punkty przedzierając się do PU a nie liczyć na innych. Steaua w ciągu 3 sezonów podniosła cala piłkę rumuńską z małą pomocą Rapidu.

 

Przemek chyba nie masz pojęcia o piłce Rumuńskiej nic. Gdyby w Polsce były tak zorganizowane i tak bogate kluby jak Steaua i Rapid to byłoby bardzo dobrze. Pisałem wyżej budżet Zagłobie to cos koło 25 mln złotych a Rumunów coś koło 30-40 mln Euro. Oni chcą wydać na Beluschiego 16 mln Euro my wydajemy maks 3-4 mln Euro na sezon (Legia w poprzednim sezonie). Podoba mi się gra i organizacja klubu z Bukaresztu którą sledze od pewnego czasu. 2-3 lata byli lata za nami a teraz są lata przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad - gdyby inne kluby w Pucharze Uefa grały lepiej, to dziś Legia nie grałaby w Intertoto, a w UEFA Cup :)

To jest takie zwalanie winny na innych. Legia jest sama sobie winna. Bo można było zawsze dalej awansować. Gdybyśmy nie odpadali tak wcześnie z Austrią Wiedeń dwukrotnie to byśmy grali w PU.

 

Widzisz Przemek jeszcze 2-3 lata temu kluby rumuńskie były biedniejsze od naszych i sportowo i piłkarsko. W tym momencie biją nas na głowę pod oboma względami. To jest przykład, że da w tej części Europy zbudować się średniaka Europejskiego. To nie tylko pieniądze a także organizacja klubu, boiska, zaplecze całe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy rywala Legii w II rundzie Pucharu Intertoto jest nim walijski Llanelli AFC.

 

Co ty wypisujesz? :shock: Rywalem Legii w II rundzie Intertoto będzie litewski zespół Vetra Wilno :!:

 

A już życzenie powodzenia brudasom ze steauy to szczyt...

 

@Przemek87, bo Cię posądzą o rasizm (regulamin forum). A tak swoją drogą, życzę Legii i Wiśle, żeby reprezentowały poziom tych "brudasów".

 

gdyby inne kluby w Pucharze Uefa grały lepiej, to dziś Legia nie grałaby w Intertoto, a w UEFA Cup

 

Teraz @mad85 kumasz o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jovik przeczytaj co wyżej napisałem. Dla mnie jest Legia winna a nie Wisła Płock, GKS Katowice czy Zagłębię Lubin które odpadały w przedbiegach. Gdyby Legia wygrała z FC Zurych, 2 razy z Austrią Wiedeń to grała w PU a nie Intertoto. My nie mamy żerować na innych i odpadać szybko tylko sami sobie zapewnić. Każdy klub ma grać dla siebie. I wina takiej sytuacji dla mnie leży po naszej stronie a nie innych, inni niech robią co chcą my mamy grać dla siebie i co roku zdobywać punkty aby móc być rozstawionym. Sami jesteśmy sobie winni tej sytuacji, że gramy w takim a nie innym Pucharze.

Każdy klub powinien patrzeć na siebie a nie patrzeć e my odpadniemy to może inni ugrają. To my musimy ugrać aby zapewnić sobie jak najlepsze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vetrę Wilno to formalność i szykuje się wielki najazd na Wilno. Z Anglikami będzie bardzo ciężko ale mecz ich z Wisłą pokazał, że to nie MU czy Chelsea.

Zobaczymy co zrobi Urban, brakuje na pewno jeszcze napastnika. Za Intertoto nie ma punktów więc aby jakieś zdobyć trzeba awansować do eliminacji PU i od nich zacząć marsz w górę.

Patrząc realnie to pewnie zobaczymy jeden klub w 1 rundzie PU a mianowicie Groclin. Resztę czeka przeprawa z lepszymi zespołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...