Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Jagiellonia i Lech? :D Śmiać mi się chce tym waszym podniecaniem się dzisiejszymi wynikami. Pokonanie portugalskiej drużyny! Jakie to niesamowite, że ogrywają ekipę, która straciła do mistrza 37 pkt. Lech też szacunek bo przecież Soligorsk to marka na skalę Europy. Tak tworzy się historię!  :crazy:

Takie to dziwne, że ludzie cieszą się, że Lech czy Jaga resztkę naszego honoru na arenie międzynarodowej ratują po wyczynach pozostałych klubów w starciu ze Słowakami? Rio Ave może to nie jest Porto, Benfica czy Sporting ale z jakiegoś powodu dostali się do tych eliminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Jagiellonia i Lech? :D Śmiać mi się chce tym waszym podniecaniem się dzisiejszymi wynikami. Pokonanie portugalskiej drużyny! Jakie to niesamowite, że ogrywają ekipę, która straciła do mistrza 37 pkt. Lech też szacunek bo przecież Soligorsk to marka na skalę Europy. Tak tworzy się historię!  :crazy:

 

Uważasz, że strzelenie 4 bramek na wyjeździe portugalskiej drużynie to nic nie znaczący wyczyn i zbędna podnieta ? Czyli drużyny z topu europejskiego powinny postrzelać z 8-12 bramek? Na Jagiellonie nikt mocno nie liczył, nie mają jakiegoś ogromnego doświadczenia pucharowego jak na przykład Legia czy Lech.

Lech grał piach to każdy widział, ale awansował i może się pokazać z lepszej strony w kolejnej rundzie. Może się rozkręcą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kandydatów na nowego trenera Legii https://twitter.com/janekx89/status/1025291473313558528 i tu więcej na jego temat https://twitter.com/MichalTrelaBlog/status/1025297325676285952

Sam nie wiem co o nim myśleć- niby doświadczenie w Bundeslidze, ale teraz wylądował w Rydze. Werder pod jego wodzą grał fajną, ofensywną piłkę, trener stawiał na młodych, ale mimo wszystko wolałbym Ojrzyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że strzelenie 4 bramek na wyjeździe portugalskiej drużynie to nic nie znaczący wyczyn i zbędna podnieta ? Czyli drużyny z topu europejskiego powinny postrzelać z 8-12 bramek? Na Jagiellonie nikt mocno nie liczył, nie mają jakiegoś ogromnego doświadczenia pucharowego jak na przykład Legia czy Lech.

Lech grał piach to każdy widział, ale awansował i może się pokazać z lepszej strony w kolejnej rundzie. Może się rozkręcą ?

Mógłbym zapytać czy uważasz, że stracenie 4 bramek z portugalskim średniakiem to jakiś znaczący wyczyn? Oni w całym poprzednim sezonie strzelili w lidze 4 bramki tylko raz, a z Porto czy Benficą przyjmowali piąteczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrywkę liczę jako remis, mecz do rankingu UEFA jest zapisywany jako remis. 

Nie wiem o jakim rankingu piszesz?

Dogrywkę liczy się jako remis jeśli jest w niej remis i mecz kończy się karnymi, a jeśli któraś z drużyn wygra w dogrywce to kraj (Polska) dostaje wygraną do rankingu:

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/ccoef2019.html

Kluby w kwalifikacjach nie dostają punktów za wygrane i remisy, a tylko za przejście rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się wypowiadać na temat wczorajszego meczu Jagi, bo oglądałem tylko skrót, ale w pierwszym meczu wyglądało to tak jakby techniczna drużyna grała z jakimiś toporami. :D Jednak Jagiellonia mimo wszystko potrafiła awansować . Ja wiem, że to Rio Ave, to żadna wielka drużyna, ale ciekawy jest fakt, że spośród drużyn z dziesięciu topowych lig rankingu Rio Ave jest jedynym zespołem, który odpadł już w pucharów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

Widzę że musisz się dokładniej wczytać, wyżej w linku masz ranking federacji i tam Lech ma 2-1-1 co daje 2.5 pkt, Legia 3-0-1 =3 pkt. To dałem bo wcześniej twierdziłeś że Lech ma 1-2-1. Te punkty liczą się tylko dla federacji nie dla klubów!

Niżej masz ranking klubów - wszystkie polskie drużyny za dojście do 3. rundy mają po 2 pkt:

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/tcoef2019.html

nie zależnie ile meczów wygrały, zremisowały czy przegrały.

Edytowane przez marrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

Widzę że musisz się dokładniej wczytać, wyżej w linku masz ranking federacji i tam Lech ma 2-1-1 co daje 2.5 pkt, Legia 3-0-1 =3 pkt. To dałem bo wcześniej twierdziłeś że Lech ma 1-2-1. Te punkty liczą się tylko dla federacji nie dla klubów!

Niżej masz ranking klubów - wszystkie polskie drużyny za dojście do 3. rundy mają po 2 pkt:

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/tcoef2019.html

nie zależnie ile meczów wygrały, zremisowały czy przegrały.

Nie ważne w sumie. Ja liczę wynik jak u buków z przyzwyczajenia , wynik po 90 minutach.  Miałem wrażenie, że UEFA tak samo robi stąd te całe zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed dzisiejszym losowaniem IV rundy eliminacji Europa League znamy podział na grupy:
http://www.90minut.pl/news/288/news2887267-IV-runda-eLE-Podzial-na-grupy-przed-losowaniem.html

Legia może trafić znowu na Spartak Tranava - dziwne, że UEFA nie blokuje takich ewentualnych powtórek dwumeczów. Wśród potencjalnych rywali jest też m. in. Astana. :)

Jagiellonia mogłaby trafić m. in. na Bordeaux, a Lech na RB Lipsk, Burnley. 

Sporo przeciętnych drużyn, to wszystko dlatego, że Lech i Jaga są rozstawione. Pokonanie Belgów może dać wielką szansę na awans do grupy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...