Jump to content
Egzystencjalny Paw

Polskie kluby w europejskich pucharach

Recommended Posts

Tylko czy, te rozstawienia sprawia, że na pewno będzie łatwiej ? Nie rozstawione są Lipsk, Atalanta, Bordeaux czy Burnley. W zasadzie można powiedzieć, że to bez różnicy. Nieźle to zakręciła UEFA.

Połowa tych drużyn nierozstawionych, to przeciętniacy, z którymi można by było powalczyć przy dobrym losowaniu. ;)

No niby tak choć pewnie to oni będą faworytami. Najlepsze jest to Legia 4 mecze 3-0-1, Lech 1-2-1, a to Legia zalicza wpadkę. To pokazuje jakim sportem jest piłką, że tutaj każdy może wygrać z każdym  i jeden mecz może kosztować dosłownie wiele.

Zależy jak liczyć wczorajszy mecz, teoretycznie był to remis, bo liczy się wynik po 90 minutach :)

Dogrywkę liczę jako remis, mecz do rankingu UEFA jest zapisywany jako remis. 

Edited by mad85

Brawo Jagiellonia i Lech? :D Śmiać mi się chce tym waszym podniecaniem się dzisiejszymi wynikami. Pokonanie portugalskiej drużyny! Jakie to niesamowite, że ogrywają ekipę, która straciła do mistrza 37 pkt. Lech też szacunek bo przecież Soligorsk to marka na skalę Europy. Tak tworzy się historię!  :crazy:

Takie to dziwne, że ludzie cieszą się, że Lech czy Jaga resztkę naszego honoru na arenie międzynarodowej ratują po wyczynach pozostałych klubów w starciu ze Słowakami? Rio Ave może to nie jest Porto, Benfica czy Sporting ale z jakiegoś powodu dostali się do tych eliminacji.

Ja tam u Lecha żadnego honoru nie widziałem, ale mają szanse się pokazać i zaimponować w kolejnym dwumeczu, z poważnym rywalem.

Brawo Jagiellonia i Lech? :D Śmiać mi się chce tym waszym podniecaniem się dzisiejszymi wynikami. Pokonanie portugalskiej drużyny! Jakie to niesamowite, że ogrywają ekipę, która straciła do mistrza 37 pkt. Lech też szacunek bo przecież Soligorsk to marka na skalę Europy. Tak tworzy się historię!  :crazy:

Uważasz, że strzelenie 4 bramek na wyjeździe portugalskiej drużynie to nic nie znaczący wyczyn i zbędna podnieta ? Czyli drużyny z topu europejskiego powinny postrzelać z 8-12 bramek? Na Jagiellonie nikt mocno nie liczył, nie mają jakiegoś ogromnego doświadczenia pucharowego jak na przykład Legia czy Lech.

Lech grał piach to każdy widział, ale awansował i może się pokazać z lepszej strony w kolejnej rundzie. Może się rozkręcą ?

Nie przesadzajmy. Pierwszą połowę Lech miał w miarę dobrą, brakowało skuteczności. Niepotrzebnie dali sobie strzelić wyrównującego gola Ważne, że jest awans

Jeden z kandydatów na nowego trenera Legii https://twitter.com/janekx89/status/1025291473313558528 i tu więcej na jego temat https://twitter.com/MichalTrelaBlog/status/1025297325676285952

Sam nie wiem co o nim myśleć- niby doświadczenie w Bundeslidze, ale teraz wylądował w Rydze. Werder pod jego wodzą grał fajną, ofensywną piłkę, trener stawiał na młodych, ale mimo wszystko wolałbym Ojrzyńskiego.

Dla mnie Ojrzyński powinien być kandydatem numer 1. Jeśli nie on to np Maciej Bartoszek, który w Kielcach zrobił coś z niczego.

A nie jakiś NoName z zagranicy.

Uważasz, że strzelenie 4 bramek na wyjeździe portugalskiej drużynie to nic nie znaczący wyczyn i zbędna podnieta ? Czyli drużyny z topu europejskiego powinny postrzelać z 8-12 bramek? Na Jagiellonie nikt mocno nie liczył, nie mają jakiegoś ogromnego doświadczenia pucharowego jak na przykład Legia czy Lech.

Lech grał piach to każdy widział, ale awansował i może się pokazać z lepszej strony w kolejnej rundzie. Może się rozkręcą ?

Mógłbym zapytać czy uważasz, że stracenie 4 bramek z portugalskim średniakiem to jakiś znaczący wyczyn? Oni w całym poprzednim sezonie strzelili w lidze 4 bramki tylko raz, a z Porto czy Benficą przyjmowali piąteczkę. 

Rywalem Legii w 3 rundzie eliminacji Ligi Europejskiej będzie klub Football 1991 Dudelange z Luksemburga. 

Dogrywkę liczę jako remis, mecz do rankingu UEFA jest zapisywany jako remis. 

Nie wiem o jakim rankingu piszesz?

Dogrywkę liczy się jako remis jeśli jest w niej remis i mecz kończy się karnymi, a jeśli któraś z drużyn wygra w dogrywce to kraj (Polska) dostaje wygraną do rankingu:

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/ccoef2019.html

Kluby w kwalifikacjach nie dostają punktów za wygrane i remisy, a tylko za przejście rundy.

Nie prawdą, dostają za mecze a nie za przejście rundy. 1 punkt za wygraną 0,5 za remis, w głowie mi zawsze siedzi ze względu na buków że mecz trwa 90 minut(a zawsze w sumie byłem przekonany, że UEFA też tak liczy)

Twój link to dokładnie potwierdza.

Trudno mi się wypowiadać na temat wczorajszego meczu Jagi, bo oglądałem tylko skrót, ale w pierwszym meczu wyglądało to tak jakby techniczna drużyna grała z jakimiś toporami. :D Jednak Jagiellonia mimo wszystko potrafiła awansować . Ja wiem, że to Rio Ave, to żadna wielka drużyna, ale ciekawy jest fakt, że spośród drużyn z dziesięciu topowych lig rankingu Rio Ave jest jedynym zespołem, który odpadł już w pucharów. ;)

@mad85

Widzę że musisz się dokładniej wczytać, wyżej w linku masz ranking federacji i tam Lech ma 2-1-1 co daje 2.5 pkt, Legia 3-0-1 =3 pkt. To dałem bo wcześniej twierdziłeś że Lech ma 1-2-1. Te punkty liczą się tylko dla federacji nie dla klubów!

Niżej masz ranking klubów - wszystkie polskie drużyny za dojście do 3. rundy mają po 2 pkt:

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/tcoef2019.html

nie zależnie ile meczów wygrały, zremisowały czy przegrały.

Edited by marrak

III Runda eliminacji Ligi Europy:
9 sierpnia
19:20 Jagiellonia - Gent
20:00 Genk - Lech
21:00 Legia - Dudelange
16 sierpnia
20:00 Dudelange - Legia
20;15 Lech - Genk
20:30 Gent - Jagiellonia

Mecze Jagiellonii i Lecha na sportowych kanałach Polsatu, Legia w TVP.

@mad85

Widzę że musisz się dokładniej wczytać, wyżej w linku masz ranking federacji i tam Lech ma 2-1-1 co daje 2.5 pkt, Legia 3-0-1 =3 pkt. To dałem bo wcześniej twierdziłeś że Lech ma 1-2-1. Te punkty liczą się tylko dla federacji nie dla klubów!

Niżej masz ranking klubów - wszystkie polskie drużyny za dojście do 3. rundy mają po 2 pkt:

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/tcoef2019.html

nie zależnie ile meczów wygrały, zremisowały czy przegrały.

Nie ważne w sumie. Ja liczę wynik jak u buków z przyzwyczajenia , wynik po 90 minutach.  Miałem wrażenie, że UEFA tak samo robi stąd te całe zamieszanie.

Mecze Jagiellonii i Lecha na sportowych kanałach Polsatu, Legia w TVP.

A wiadomo coś o otwartym Super Polsat?