Jump to content
Egzystencjalny Paw

Polskie kluby w europejskich pucharach

Recommended Posts

Legia out, Górnik out, Lech pewnie awansuje, Jagiellonia wątpię. Mówiłem,że z tym zagranicznym szrotem nic się nie ugra już rok temu,ale zostałem zakrzyczany. 

Akurat Górnik stawia na Polaków zarówno na boisku jak i ławce trenerskiej, więc skąd ten zagraniczny szrot?

No i będzie coraz gorzej, bo Kurzawa woli siedzieć bez klubu niż w naszej lidze, a Kądzior woli ligę chorwacką...takiego czegoś jeszcze nie było...

A co ma woleć skoro w Legii go nie chcieli (czego pisałem, że nie rozumiem) a w Lechu go w bambuko zrobiono ? Kurzawa ma 2 tematy z Seria A i jeden z Ligue 1 ale nie jest tam 1 wyborem i czeka, liczy się że zahaczy, jego wybór.

Górnik stracił 4 piłkarzy więc nie rozumiem tego rozczarowania, poprzedni sezon to był i tak wynik ponad stan.  Trencin to wiekowo podobny zespół do Górnika ale jednak bardziej doświadczony, oni prawie co roku grają w pucharach.

Edited by mad85

@Arkon, bo on pisał o Legii :)

Upadek polskiej piłki klubowej...1-4 ze Słowacją...no pamiętam czasy jak myśmy ich gładko robili 2-0, 3-0....teraz widać zostanie nam walka z Ormaniami, choć za dwa lata to i pewnie oni nas zrobią. Naszej piłce potrzeba jakiegoś szoku, ale sam nie wiem co musi się stać, aby się cos zmieniło. Stadiony są, kasa stała teoretycznie też, nic tylko gospodarzyć, a pomimo to jakaś kompletna patologia....W latach 90 Gieksa umiała powalczyć z Bordeaux, a 1-4 dostawała z Leverkusen. Potem lata dwutysięczne to "coś" działała Wisła, a polskie kluby radziły sobie względnie spokojnie ze Słowacją czy Armenią (itd.). Lata 10 XXI mistrz polski przegrywa z Kazachami, Słowakami i męczy się z amatorami z Irlandii (Dundalk) i Albańczykami, a reszta po prostu niedługo przegra z Mołdawią...tragicznie to wygląda....a przypadkowy awans Legii dwa lata temu tylko zaciemnił obraz, coś jak występ reprezentacji na EURO 2016...

@mad - ale, do Górnika nie wraca i nie chce przedłużyc kontraktu, więc woli po prostu słaby klub na zachodzie niż średni w Polsce, wcale się nie zdziwię jak wyląduje nie w 1 klasie rozgrywkowej tylko z 2...

Edited by TVManiac

Tak, czy siak powinniśmy od Górnika oczekiwać lepszego wyniku niż wyeliminowanie rzutem na taśmę ostatniej drużyny z ligi mołdawskiej i 1:5 w dwumeczu z rywalem ze Słowacji. Teraz będą mieli słynny ''pocałunek śmierci'' i walkę o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. ;)

Ale jaki upadek ? Górnik przegrał z lepszym zespołem do siebie, nie byli faworytem.  Daj sobie spokój z tymi bzdurami w latach 90 bo tam było jeszcze gorzej w pucharach, to były pojedyncze mecze, pojedyncze kluby. Żaden z tych klubów nie potrafił zagrać 2 sezonów z rzędu w pucharach.  My nigdy w pucharach nic nie znaczyliśmy, były tylko pojedyncze wyskoki.

@ezequiel93 Ale jakiego wyniku ? Oni stracili 4 ważnych piłkarzy przez sezonem, to jest nowy zespól, co jak co ale ich w przeciwieństwie do Legii i Lecha trzeba oceniać inaczej, Jagiellonie też w sumie bo ma trudniejszego rywala.

Edited by mad85

Wyśmiewany w Polsce Chima Chukwu znowu wpasował się do pierwszego składu norweskiego Molde. ;) Zaraz jeszcze się okaże, że Bjelica, który z Lechem tylko się kompromitował, awansuje do Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb. ;)

@mad85, ale bez przesady 1:5 z Trencinem? Szanujmy się. ;)

Edited by ezequiel93

Szczerze spodziewałem się tego, niestety takiemu klubowi jak Górnik który traci 4 kluczowych graczy i zastępuje ich młodymi , to nie jest to łatwo zrobić. Słowacy też byli młodzi ale oni mają znacznie większe doświadczenie w pucharach i to różnica .

Bo to dobry piłkarz ale kurde co się stało z nim w Legii to ciekawe pytanie, pamiętasz jak on wymiatał przeciw Legii w Molde ?

Pamiętam go doskonale z tamtego dwumeczu, który Legia wygrała, a szczerze, nie powinna, bo z gry więcej mieli rywale. :)

Może powinniśmy nieco zmienić w Ekstraklasie podział kasy, więcej dla bogatszych, a mniej dla drużyn z dołu tabeli. Wtedy nie będzie co roku sytuacji, że ktoś gra dobry sezon i sprzedaje pół składu, bo nie ma kasy. Chociaż jak widzę, że połowa drużyn nie ma kasy na wynagrodzenia, to też nie jest do końca dobry pomysł. 

@Arkon, bo on pisał o Legii :)

Co konkretnie pisałem? Jeśli już to w Legii widziałbym Kurzawę, niespecjalnie Kądziora. O to chodzi? Górnik sprawił niespodziankę samym awansem do pucharów, stracił istotnych piłkarzy, więc wynik dla mnie nie jest niespodzianką. Co innego Legia- ta dała ciała po całości, niemal jak Barca z Romą. :)

@Arkon, stary, przy takim jak dzisiaj wyniku i grze to Górnik powinien dać sobie radę w co najwyżej 3 lidze, jeśli nasza Ekstraklasa byłaby normalną ligą. A pewnie będzie z taką grą średniakiem ocierającym się o pierwszą połówkę tabeli. Szczęka mi opada jak czytam niektóre wpisy. Wstyd jest wstydem i nic tego nie zmieni. 

Edited by jaszek

Wstyd to kraść. :) Z góry zakładałem szybkie odpadnięcie Górnika, niewiele spodziewam się po Jadze(choć chciałbym się mylić), trzymam kciuki za Lecha, ale największą wpadkę zanotowała Legia. Taki Spartak to powinna pokonać nie tylko z wirusem, ale i bez trenera.

Oni stracili 4 piłkarzy, zrobili wynik ponad stan, oczekujesz że tacy jak Wiśniewski którzy ich zastępują, którzy debiutują w seniorach nagle będą grac jak z nut ? Oni też potrzebują czasu.

@Arkon, stary, przy takim jak dzisiaj wyniku i grze to Górnik powinien dać sobie radę w co najwyżej 3 lidze, jeśli nasza Ekstraklasa byłaby normalną ligą. A pewnie będzie z taką grą średniakiem ocierającym się o pierwszą połówkę tabeli. Szczęka mi opada jak czytam niektóre wpisy. Wstyd jest wstydem i nic tego nie zmieni. 

Górnik będzie się modlił w tym sezonie, aby 14 miejsce zrobić...

Czyżby Jagiellonia zaskoczyła wszystkich. Teraz Portugalczycy musieliby strzelić 3 gole by wygrać dwumecz :)

Do przerwy Drita prowadzi z Dudelange, czyżby pierwszy w historii pojedynek polskiej drużyny z rywalem z Kosowa w europejskich pucharach? 

Wstyd to kraść. :) Z góry zakładałem szybkie odpadnięcie Górnika, niewiele spodziewam się po Jadze(choć chciałbym się mylić), trzymam kciuki za Lecha, ale największą wpadkę zanotowała Legia. Taki Spartak to powinna pokonać nie tylko z wirusem, ale i bez trenera.

Górnik rezerwami powinien w najgorszym razie grać na równym poziomie z takimi przeciwnikami, jak Trencin. A zebrał tęgie baty (bo inaczej takiego wyniku dwumeczu nazwać nie można :) No, chyba że nasz poziom dzisiaj rzeczywiście jest w okolicach Estonii, Mołdawii, czy Łotwy. Zobaczycie, że z tym poziomem będą walczyć o górną połowę tabeli w naszej lidze. 

Edited by jaszek

@jaszek tym co piszesz pokazujesz, że nie znasz się na piłce. Trenicin to znacznie lepsze zespół od Górnika, bardziej doświadczony, taki który rok w rok gra w pucharach. Nie wymagajmy od Górnika cudów, wymagać trzeba ale od Legii i Lecha.