Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każda ze stron trochę ustąpi, Miodek lubi dobry PR, a zatrudnienie Nawałki spotkałoby się z aprobatą w większości opiniotwórczych środowisk w Polsce. Ja wierzę w taki rozwój wypadków, choć wcale były selekcjoner nie jest moim wymarzonym kandydatem, przynajmniej nie w tej chwili. On powinien się zresetować, a nie stresującą robotę zmieniać na chyba jeszcze bardziej. Choć jak czytam portale legijne, to dużym poparciem cieszy się Ojrzyński, to też nie byłaby aż taka zła opcja. Choć tak jak już pisałem wcześniej najbardziej mi żal zwolnienia Magiery. Oby decyzja zapadła jak najszybciej, bo ponowne odpadnięcie z europejskich pucharów byłoby katastrofą, również finansową. Niestety miałeś rację, Miodek zachowuje się jak dziecko we mgle, a wydaje się tak racjonalnym gościem. Szkoda, że nie może wrócić Leśny. To był najlepszy prezes Legii.

Wątpię, żeby AN ustąpił bo to Legia jest w potrzebnie a nie on. On rozdaje karty.  Prezes pewnie ustąpi choć problemem może być czas kiedy Nawałka miałby wrócić na ławkę. Masz racje z Magierą, bo to była nasza najlepsza opcja na wykreowanie trenera jak robili inni, wszystkie winy spadły na niego niestety bo zabrakło cierpliwości. 

 

Co do Leszka to dość bardzo podobny np. do Stasia jeśli chodzi o zasady w szatni, podejście do treningów, kontakt z zawodnikami a w jego wypadku plus to też, że przy nim Vuko będzie miał szansę być kolejnym trenerem po nim, Leszek ma łatkę przypiętą przez kluby w których pracował a ja doskonale pamietam jak rozwinął RL, jak wtedy jego zespół w niższej lidze grał fajną piłkę, taką jaką bym widział w Legii.

 

 

@ezequeil93 to niestety tylko prezes rozumie czemu tak zrobił, wszyscy przecież mówili o tym że to bezsensu. 

Najgorsze jest to, że te drużyny piłkarsko wcale nie są lepsze a my sami stwarzamy sobie dziwne problemy przez to przegrywamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Legia znów olała LM? :>

 Dopiero sie rozkręca, a te rundy nie są po to, aby ładnie grać tylko, po to żeby je przejść, wiec teraz już przechodzą do LE :)

 

Swoją drogą to widzę schodzimy do pokroju BATE i Kopenhagi z poziomu Olymapiakosu czy Basel (2 ligi), ale muszę co poniektórych zmartwić to 3 liga :), a Legia przegrała aktualnie z 4tą...

 

Teraz usprawiedliwienia z powodu trenera z zagranicy, a za rok będziemy czytać, że polski szkoleniowiec się rozkręca, bo nie ma doświadczenia itd. Niech wreszcie do niektórych dotrze, że liga za którą TV płacą niebotyczne pieniądze to poziom 3-4 tej klasy rozgrywkowej z Hiszpanii i niedługo zostaną nam zaciekłe boje z Litwą czy Mołdawia, jak pisałem to dwa lata temu to byłem wyśmiany....

 

Co do polskich trenerów, to litości :) Legia jak chce cokolwiek jeszcze ugrać powinna ściągnać kogoś ze znanym nazwiskiem, jakiegoś Włocha np., może jakiś byłby konkretny zaciąg z Serie A, to może w LE coś by ugrali...

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dopiero sie rozkręca, a te rundy nie są po to, aby ładnie grać tylko, po to żeby je przejść, wiec teraz już przechodzą do LE :)

 

Swoją drogą to widzę schodzimy do pokroju BATE i Kopenhagi z poziomu Olymapiakosu czy Basel (2 ligi), ale muszę co poniektórych zmartwić to 3 liga :), a Legia przegrała aktualnie z 4tą...

 

Teraz usprawiedliwienia z powodu trenera z zagranicy, a za rok będziemy czytać, że polski szkoleniowiec się rozkręca, bo nie ma doświadczenia itd. Niech wreszcie do niektórych dotrze, że liga za którą TV płacą niebotyczne pieniądze to poziom 3-4 tej klasy rozgrywkowej z Hiszpanii i niedługo zostaną nam zaciekłe boje z Litwą czy Mołdawia, jak pisałem to dwa lata temu to byłem wyśmiany....

 

Ostatnie występy Legii w grupie LM i LE zaciemniają rzeczywistość bez tych punktów do rankingu które oni zdobyli Polska byłaby pewnie w okolicach 30 miejsca ,obok takich państw jak Słowacja ,Słowenia czy Węgry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz kto to tam w Portugalii transmituje ?

Sport TV 1, czyli jakieś streamy na necie na pewno będą. ;) Może i online ten kanał jest dostępny, ale nie sprawdzałem,

 

Piotrowskiego będziemy mieli okazję pewnie więc zobaczyć w III rundzie w starciu z Lechem, mam nadzieję. ;p

 

Ekstraklasa będzie miała nie mały ból głowy jak poustawiać najbliższe kolejki z powodu odpadnięcia Legii z LM. Legia będzie musiała grać w niedziele.

 

Wielki sukces polskiego futbolu, nie pamiętam kiedy w sierpniu mieliśmy czterech pucharowiczów jeszcze w grze.  :lol:  :lol:  :lol:

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dopiero sie rozkręca, a te rundy nie są po to, aby ładnie grać tylko, po to żeby je przejść, wiec teraz już przechodzą do LE :)

 

Swoją drogą to widzę schodzimy do pokroju BATE i Kopenhagi z poziomu Olymapiakosu czy Basel (2 ligi), ale muszę co poniektórych zmartwić to 3 liga :), a Legia przegrała aktualnie z 4tą...

 

Teraz usprawiedliwienia z powodu trenera z zagranicy, a za rok będziemy czytać, że polski szkoleniowiec się rozkręca, bo nie ma doświadczenia itd. Niech wreszcie do niektórych dotrze, że liga za którą TV płacą niebotyczne pieniądze to poziom 3-4 tej klasy rozgrywkowej z Hiszpanii i niedługo zostaną nam zaciekłe boje z Litwą czy Mołdawia, jak pisałem to dwa lata temu to byłem wyśmiany....

 

Co do polskich trenerów, to litości :) Legia jak chce cokolwiek jeszcze ugrać powinna ściągnać kogoś ze znanym nazwiskiem, jakiegoś Włocha np., może jakiś byłby konkretny zaciąg z Serie A, to może w LE coś by ugrali...

Co to znaczy niebotyczne pieniądze ? One nie są niebotyczne to, że tobie tak się wydaje to nic nie znaczy,ja też mogę napisać, że zarabiasz za dużo bo według mnie powinieneś zarabiać 100 zł miesięcznie.To właśnie taka bzdura,  ESA to taka Premier League dla ubogich dokładnie z tymi samymi problemami. Bo porównując Hiszpanię z Anglią to tak samo jak Polskę z Czechami przy zachowaniu proporcji. 

 

To jest droga donikąd bo to jest właśnie problem Polski, nie tylko piłki ale generalnie całego naszego kraju, kompleks zachodu, w tym kraju tak naprawdę nie ma nic Polskiego. Jeśli my mamy się rozwijać, to trzeba stawiać na Polaków, promować młodych. Nasze szkolenie ma swoje problemy ale nie jest z nim tak tragicznie jak się wydaje co potwierdzają tacy ludzie jak Kuba Piotrowski czy Kownacki ale problem jest inny, bo co z tego że Legia swego czasu miał w swojej Akademii kilku chłopaków którzy byli top w swoich rocznikach w większości ściągniętych z innych klubów(Handzlik, Trąbka, Ryczkowski, Tomasiewicz, Jagiełło) jak oni nie dostali szansy i większość z nich dawno znikła.  Gdyby Milik wybrał Legię a nie Górnik, dziś nie byłby we Włoszech a w 1 albo 2 lidze.. Ale oni nie będą grać bo wiadomo lepiej postawić na jakiego słabego Czarnogórca albo innego obcokrajowca. Belgowie stawiając na szkolenie wcale nic wiele nie zmienili w jego jakości, usystematyzowali przede wszystkim pewne rzeczy i dali tym chłopakom przede wszystkim grać, debiutować w młodym wieku. 

 

Jakiego Włocha? Jaki Włoch przyjdzie ci pracować za 13k euro miesięcznie ? Żaden, żeby zatrudnić trenera z doświadczeniem w dobrej lidze trzeba przepłacić a na to nas nie stać aby płacić trenerowi 1 czy 1,5 mln euro czyli 5x tyle.  Mówisz o zacięgu z Serie A mamy takiego jednego który liznął Seria A i Serie B, Pasquato się nazywa, mamy  kilku z doświadczeniem w Ligue 1 czy oni naprawdę robili wczoraj różnicę ? Tylko stawiając na naszych chłopaków będziemy rozwijać kluby, ligę i kadrę.  Czym mniej obcokrajowców tym lepiej.  Ja nie mam nic przeciwko takiemu trenerowi, ba nawet byłem jego zwolennikiem o czym pisałem w temacie o ESA wielokrotnie ale życie jest brutalna i nas nie stać. Miguel Cardoso, były trener Rio Ave (czyli młody trener) odpowiedział w maju Legii, że rozważy Legię jak nie wyjdą mu 2-3 tematy we Francji, wyszło Nantes. My już dla takich jesteśmy 4-5 opcją więc o czym mowa. Marzyłby mi się Unzue czy Hassenhuttl ale to totalnie nie realnie. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się zgadzam, ale z drugiej strony zobacz jakie są teraz możliwości kupienia wyróżniających się Polaków. Ceny są absurdalne- jeśli taki Reca idzie na Zachód za 4 mln, to coś jest nie halo. Kapustka podobnie. Jak ktoś jest dobry, to nawet w Legii się przebije co pokazują Szymański czy Niezgoda, a wcześniej choćby Bielik czy Bereszyński. Krystian gdyby został w Polsce, to pewnie grałby w pierwszym składzie, a nie błąkał się po peryferiach futbolu, podobnie Kapustka. W każdej lidze grają obcokrajowcy, ale oczywiście wskazane by było, żeby byli oni lepsi od Polaków, czyli goście typu Vadis czy Ljubo, ale też Nikolić, Prijović, Remy czy Cafu albo Carlitos z Legii czy Novikobas lub Runje z Jagi lub choćby Jevtić z Lecha. Niestety czasy Wisły Cupiała, gdzie ściągał najlepszych Polaków już chyba bezpowrotnie minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba samemu ich szkolić i dawać swoim szansę, w Legii przez ostanie  lata było sporo takich chłopaków utalentowanych znacznie więcej niż wymieniłeś i  ci co zostali jak pisałem zaginęli a ci co "uciekli" jak Walukiewicz czy Wojtkowski dziś grają, debiutują w ESA. Trzeba stawiać na 17,18 czy 19 letnich chłopaków. Oczywiście nie można wystawić 11 od razu ale jak co rundę, sezon będzie wprowadzany 1 albo 2 to zaprocentuje. Tak było w Belgii, potem ci zawodnicy jako 21,22 latkowie wyjeżdżali głownie do Anglii za dobry hajs i tam robili większe postępy. 

 

Wiadomo też gracze z ligi nie są tani ale sumując pensje Eduardo, Phillipsa, Antolica, Vesovica czy Hamy i to co za nich zapłacono nie lepiej dać te 2 bańki za Piotrowskiego który pokazuje się dziś u Belgów ? Oni nic nie wnoszą swoje zarabiają a też na takim Piotrowskim klub by zarobił

 

Albo dlatego Ludogorec uwarzą, że Swierczok do nich pasuje, to samo Dinamo z Kądziorem a Legia uważa, że oni są za słabi do nich ? Dlaczego Legia nie bierze Bochniewicza ? Wcale Remy jakoś bardzo lepszy od niego moim zdaniem np. nie jest.

 

Dlaczego Legia nawet jak nie chce Kądziora czy Świerczoka nie robi tego samego co Benfica z Amaralem, gdzie zarobiłaby te 0,5 mln w ciągu jednego okienka na nim. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad

Przecież taki niby był plan Mioduskiego, tylko jakby trochę mu nie wyszło. Poza tym widzę, że gorycz przez Ciebie przemawia i ja to rozumiem, ale za takie praktyki krytykowałeś Lecha, dla którego ogrywanie swojej młodzieży było ważniejsze od sukcesów i zobacz co zrobili w tym okienku- kupili trzech obcokrajowców, w tym dwóch za dużą kasę(oczywiście jak na polskie warunki). Nas nawet na Kurzawę chyba nie stać, więc o czym mowa? Ludogorec czy najbogatsze kluby czeskie stać na dużo wyższe pensje niż nas. Leśny zaryzykował z Jędzą i Legia ma problem. Ciężko znaleźć złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z Górnika nie śmieje, śmieje się tylko z tego, że oni twierdzą, że to była zaplanowana strategia a to był przypadek.

 

@Arkon, stać nas na niego, problem jest inny on woli wyjechać i czeka bo dla 3-4 klubów z Ligue 1 i Serie A jest 4-5 wyborem nawet nie 2. Jego problem a wcale na tym zachodzie więcej niż w Legii nie zarobi.

 

Nie nie, ja Lecha krytykuje za coś innego, tam promują zawodników bezpośrednio pod handel co mi się nie podoba, ta sytuacja Robak - Kownacki, gdzie robili to kosztem wyniku. Tam jak w młodym widzą hajs gra niezależnie od wszystkiego a to potem ma koszt, młodym trzeba dawać szansę ale nie można rzucać od razu na nie wiadomo jaką głęboką wodę bo trzeba pamiętać o wyniku. Widziałeś kiedyś w Legii aby młody dostał szansę w 80 czy 85 minucie jak wygrywamy 2 czy 3:0 ? Nie każdy tą szansę wykorzysta, tylko Magiera tak robił nawet w LM.  Nie każdy z tych chłopaków to wykorzysta ale tędy jest droga dla Legii, Lech robi to inaczej co ma swoje konsekwencje w wynikach.  PZPN i ESA powinni zrobić jedną rzecz, wydłużyć ławkę jak w Seria A do 12. 

 

 

@shark ja pisałem o tym, on chce swój sztab, Legia nie chce zwolnić Chorwatów.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban stawiał na młodych, ale znowu brakowało sukcesów w Europie, bo cały czas chciał grać radosny, otwarty futbol. Nie ma jednej, słusznej koncepcji. Czasem ryzykowne decyzje Leśnego dawały dobre rezultaty, czasem przesadzał jak z pensjami Jędzy czy Chukwu. Tak samo jak nie rozumiem pożegnania Jodły, Czerwińskiego czy Dąbrowskiego, do tego na tak niekorzystnych warunkach. Zobacz jak dwaj pierwsi fajnie grają w Piaście(coś czuję, że Fornalik zrobi tam wynik jak z Ruchem), na pewno są pewniejsi niż choćby przereklamowany Antolić.

Rzeczywiście wygląda na to, że nie będzie Nawałki w Legii. Jakoś nie bardzo żałuję. Może jednak Ojrzyński?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Legia Urbana to jeszcze była taki Lechem to dopiero zaczynało funkcjonować, Urban najwięcej stawiał jak byliśmy słabi . Oczywiście, że nie ma i wiadomo, że będą nieudane transfery, problemem jest brak spójności. 

 

Obawiam, że to będzie obcokrajowiec. 

 

Z piłkarzami takimi jak Antolic jest jeden problem, to dobry piłkarz, w LM grał fajną piłę ale on chyba zasiedział się w tym Dinamo i dziś gra na pół gwizdka. Wychodzi na to, że nie warto brać takich piłkarzy których ktoś daje pół darmo bo mają jakiś defekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...