Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mioduski uciął wszelkie spekulacja na temat zmiany trenera, nie mówiąc już o Nawałce:

 

https://www.tvp.pl/shared/details.php?copy_id=38312229&object_id=38312156&autoplay=false&is_muted=false&template=external-embed/video/iframe-video-embed.html

 

W skrócie:

 

  • Mioduski widział wolę walki i zostawione na boisku serca zawodników
  • piłkarze dali z siebie wszytsko
  • Legia nie odpadła z pucharów tylko z eliminacji do LM
  • W weekend mają bardzo ważny mecz w Warszawie
  • zaraz walka o LE
  • klub potrzebuje stabilizacji
  • Nawałka to nie jest temat

Zatkało mnie bardziej niż wywiad z prezesem Emitela w Polsce.

 

Tak więc moi drodzy wygląda na to, że nic się nie zmieni, przynajmniej do czasu odpadnięcia z europejskich pucharów definitywnie. Ja czekam już tylko na burdy na warszawskim stadionie i karę dla Legii.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu media napompowały balonik, że niby Nawałka, że niby już dogadany, a wyszło jak wyszło. Już drugi raz zresztą, bo to samo było w kontekście trenera reprezentacji, że niby Boniek się dogadywał z Włochami.

Po co te szopki? Żeby narobić ludziom nadziei a potem przyszło mega rozczarowanie? Banda nieudaczników ci dziennikarze.

A co do Mioduskiego to on chyba przez różowe okulary te mecze oglądał albo ma problem ze wzrokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Mioduski nie zajmie się byciem właścicielem i dopóki nie zatrudni kompetentnego prezesa, w Legii dobrzeb nie będzie. Cały ten zaciąg balkanski powinien już na lotnisku czekać na samolot łącznie z Radoviciem.

W pełni popieram. Tym bardziej absurdalnie brzmią słowa krytyki Rado wobec Carlitosa i Kante. Na coś takiego może pozwolić sobie koleś, który pokazuje cokolwiek na boisku, a nie bazuje tylko na swojej pozycji w szatni. Jak pisałem przed meczem Klaf znowu zaskoczył, oczywiście negatywnie, składem. Dopiero wejście Cafu i Carlitosa zmieniło grę Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tylko nie podoba ta cała medialna narracja. Wszyscy jadą równo po Miodulskim - ja wiem, że zrobił wiele błędów. Ale czy Leśnodorski był Bogiem? Czytam sobie i słucham wypowiedzi dziennikarzy, którzy piją wódę z byłym prezesem i non stop szkalują Miodulskiego, To nie jest poważne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to napisać- Mioduski, a nie Miodulski. To po pierwsze, a po drugie co by nie mówić o Leśnym, to za jego kadencji graliśmy co roku w europejskich pucharach, w tym po wieloletniej przerwie w LM. Nowy prezes nie ma takiego wyczucia, ma złych doradców. Najlepsza opcja to sterowanie z tylnego fotela i oddanie władzy komuś kto potrafi to robić. Nie może być tak, że trenerem największego klubu w Polsce zostają goście bez żadnego doświadczenia w tym zakresie. Jednak największy żal mam za pozbycie się Magiery- drużyna została osłabiona, a poleciał najmniej za to odpowiedzialny Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co da ten Polak? Tyle samo. Nie narodowość tworzy trenera. Realia się poznaje po tygodniu. Teraz równie dobrze może zostać Klaufurić bo Legia i tak pewnie nie będzie miała przeciwnika do zdobycia tytułu. 

Zobacz jak budowane są kluby typu BATE, Kopenhaga, Pilzno, Maribor czyli te w okolicach finansowych Legii tam są wszędzie krajowi trenerzy albo byli piłkarze którzy dostają szansę bez doświadczenia, najczęściej pracując kilka lat w klubie w rożnych rolach. Bądźmy szczerzy żeby zatrudnić jakiegoś trenera z doświadczeniem w dobrej lidze trzeba wyłożyć co najmniej 500k euro czyli tyle ile nie chce dać Legia. Do Polski trafiają tylko słabi zagraniczni trenerzy.

 

Mi się tylko nie podoba ta cała medialna narracja. Wszyscy jadą równo po Miodulskim - ja wiem, że zrobił wiele błędów. Ale czy Leśnodorski był Bogiem? Czytam sobie i słucham wypowiedzi dziennikarzy, którzy piją wódę z byłym prezesem i non stop szkalują Miodulskiego, To nie jest poważne. ;)

Nie był bogiem ale działał inaczej, przykład agent VOO wysłał ofertę do Lecha i Legii przed sezonem i temat nie został podjęty, był do wzięcia za 1,8 mln przez Legię i ponad bańkę wypłaty. BL by się nie zastawiał tylko brał. Popełniał błędy oczywiście ale działa inaczej raz ryzykował ale działa też intuicyjnie jak transfery Pazdana czy Dudy  które wymagały nie standardowych działań. Ja to zawsze powtarzałem to najlepszy prezes w historii Legii.

 

 

 

Co do Nawałki było dogadane finansowo rozbiło się o Preleca, Sosa i Kepcije i analityka których on nie chciał a prezes chciał w Legii. 

 

Jeśli nie Nawałka to trzeba brać Ojrzyńskiego czy Podolińskiego bo jeśli ktoś ma promować się na Legii to Polak a nie marnej jakości obcokrajowiec.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innej opcji nie ma bo oferta Legii finansowo nie była atrakcyjna dla trenera na Słowacji (Gula), byłego trenera rywala Jagi który wprost powiedział, że rozważy Legię jak nie dogada się we Francji gdzie miał 3 tematy i poszedł do Nantes itd

 

Choć obawiam się, że Klaf zostanie aż do września aż wszystko zostanie zepsute. 

 

 

 

O jednak się prezes zdecydował choć forma jest bardzo zła, powinno to być agresywne, pokazujące na czym mu zależy, a nie spokojna decyzja po czasie.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie sprowadzał szrotu ze swoich kręgów. ;)

Ojrzyński - jestem za. Zawsze go lubiłem jako trenera i praktycznie wszędzie miał dobre efekty.

Jakie to jest śmieszne :D Ojrzyński, polski trener o którym przecież było głośno, że swoich "synków" wstawiał np. do Górnika. Dla mnie szrot zagraniczny czy polski to nie ma najmniejszego znaczenia. @mad85 nie porównuj klubów prowadzonych z wizją od lat, do Legii która ligę wygrywa bo nie ma z kim przegrać, a do LM dostała się dzięki losowaniom, a nie dobrej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo liga Słoweńska czy Białoruska jest mocna i oni mają z kim przegrać. Tam wizję to wykreowały wyniki a cała wizja polega na tym, że w tych klubach wolą stawiać na swoich zawodników, krajowych zawodników niż obcokrajowców podobnie jak trenerów.  Niestety w Polsce jest inaczej u nas obcokrajowiec może być 3 razy słabszy od Polaka ale i tak będzie grał bo zagraniczny znaczy lepszy.

 

Nie ma kaszy aby rywalizować o lepszych zawodników, trenerów, to sam sobie musisz ich wyszkolić, wykreować, taka jest wizja.

 

Pierwsze to co powinien zrobić prezes to postawić na Tomka Pasiecznego w roli dyrektora sportowego.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobra decyzja, że pożegnano Klafa, ale tak naprawdę nie powinni z nim podpisywać nowej umowy. Z polskich kandydatów- Podoliński jestem zdecydowanie na nie(nie poradził sobie z presją w Bielsku, a co dopiero Legia), Ojrzyński też nie jestem przekonany, już mimo wszystko najbardziej widziałbym tu Nawałkę. Z zagranicznych trenerów to oczywiście Markiewicz i czemu nie Latal? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tym Markiewiczem, nie rozumiem jak tą kandydaturę można traktować poważnie ludzie tylko patrząc na to, że grał w finale LE i już go oceniają jak dobrego trenera. Na takiego trenera jak Lata dziś nas nie stać po prostu, można było myśleć o nim 2 miesiące temu gdzie był za darmo do wzięcia.

 

Nie ma innej opcji niż Polak do wypromowania a to w jakich klubów pracował i jakie miał tam wyniki jest bez znaczenia, kwestia jakie ma spojrzenie na Legię, jak jego wizja zbieżna jest z prezesem, czy pasuje mentalnie do Legii itd . Nawałka na dziś mało realny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się dogadają z Nawałką? Z tego co czytałem nie narzeka na nadmiar ofert. :) Co do Latala, on pracuje w biednym klubie, więc nie wiadomo czy nas na niego nie stać. Markiewicz cieszy się świetną opinią na Ukrainie i zna język polski. Pasieczny jako dyrektor sportowy- jestem na tak. Może Mioduski w końcu postawi na kogoś z doświadczeniem.

Piękny, zabawny i w punkt trafiający felieton Stano http://weszlo.com/2018/08/01/stanowski-o-legii-mioduski-pr-chaos-opowiesci-dziwnej-tresci/

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadają bo różnice są ogromne, Sos, Prelec, Kepcija itd trzeba by było ich zwolnić a to kosztuje. Nawałka chce swój sztab, zgodzi się tylko na tych co w Legii są od dawna. To ogromny problem.

 

Nie stać bo oprócz pensji Latala trzeba wykupić jego i jego sztab, on doskonale wie że Legia teraz potrzebuje i wie jak jest w Legii i za frytki pracować nie przyjdzie. To mogłaby być droższa operacja niż Nawałka. Latal był do wzięcia za darmo.

 

Z tym cenieniem jest tak, że nigdy nie dostał szansy w Dynamo czy Szachtarze po zatem ma 67 lat i ile mu będzie się chciało ? Za frytki też nie będzie pracował.

 

 

Legia potrzebuje trenera za max 13 k euro miesięcznie a to bardzo ogranicza. Polak będzie tańszy i prędzej czy później któryś się wykreuje i też zgodzi się na obecny sztab w większości i taki Ojrzynski to też szansa, że przy nim Vuko zostanie przygotowany na jego następce. Ja do tej 2 mogę dodać jeszcze np. Papszuna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że się upiera bo ich bardzo chce, po prostu 2 miesiące temu podobnie jak z Klafem podpisano umowy z Sosem i Prelecem a za rozwiązanie trzeba byłoby zapłacić pewnie nie miało. Kepciji to on wierzy, jest nim zafascynowany.  Z  Vuko czy Dohwaniem to nie było by problemu z Nawałką, dogadaliby się. 

 

Choć Kubiak piszę że Mioduski jest w stanie się zgodzić (on ma dobre infa). Nie trafisz za naszym prezesem, mówi jedno potem robi drugie.  Pewnie będzie musiał dołożyć coś z własnej kieszeni. 

 

Wiesz co @Arkon szukałem piłkarz do porównania z Vesovicem, aż w końcu dziś mnie olśniło przecież to Peszko z Czarnogóry. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ze stron trochę ustąpi, Miodek lubi dobry PR, a zatrudnienie Nawałki spotkałoby się z aprobatą w większości opiniotwórczych środowisk w Polsce. Ja wierzę w taki rozwój wypadków, choć wcale były selekcjoner nie jest moim wymarzonym kandydatem, przynajmniej nie w tej chwili. On powinien się zresetować, a nie stresującą robotę zmieniać na chyba jeszcze bardziej. Choć jak czytam portale legijne, to dużym poparciem cieszy się Ojrzyński, to też nie byłaby aż taka zła opcja. Choć tak jak już pisałem wcześniej najbardziej mi żal zwolnienia Magiery. Oby decyzja zapadła jak najszybciej, bo ponowne odpadnięcie z europejskich pucharów byłoby katastrofą, również finansową. Niestety miałeś rację, Miodek zachowuje się jak dziecko we mgle, a wydaje się tak racjonalnym gościem. Szkoda, że nie może wrócić Leśny. To był najlepszy prezes Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że się upiera bo ich bardzo chce, po prostu 2 miesiące temu podobnie jak z Klafem podpisano umowy z Sosem i Prelecem a za rozwiązanie trzeba byłoby zapłącić pewnie nie miało. Kepciji to on wierzy, jest nim zafascynowany.  Z  Vuko czy Dohwaniem to nie było by problemu z Nawałką, dogadaliby się. 

A to jest głupota podpisywanie umów z tą całą zgrają, przecież widzieli co Legia grała za Jozaka, jakich graczy posprowadzali... :)

 

I to nie jest przypadek, że ta drużyna odpadła po kolei z rywalami z Kazachstanu, Mołdawii, a teraz Słowacji. Jeszcze konieczny jest porządek w szatni, bo taki Radovic chyba uważa się za CR7. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...