Skocz do zawartości

TV głównie do streamingu (YT, Netflix) oraz DLNA. 43-50 cali. Do max 2500 zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za wybór TV dla siebie.

 

Aktualnie posiadam Samsunga UE40H6400 - jest on dla mnie całkowicie wystarczający (trochę muli w aplikacji YouTube). Jedyny problem to znana rzecz - kurz pod matrycą, właśnie reklamuję ten TV drugi raz z tytułu rękojmi.

 

 

TV będzie stał na szafce pod telewizor, pokój ma 14m2, oglądać go będę patrząc na wprost z odległości ok 230 cm (do oparcia kanapy).
Chciałbym pójść już w 4k, dźwięk musi być w miarę ok, bo będę polegał na wbudowanych głośnikach.
Co do rozmiaru - jeszcze nie wiem, czy zdecyduje się na TV 43 cale, czy 49-50 cali. Myślę nad tym. Aktualnie mam 40" i wydaje się być ok. Nie narzekam.
Jakieś sugestie do rozmiaru TV przy oglądaniu go z odległości ok 230 cm?

 

Oglądam głównie streaming z YouTube, Netflix. Do tego sporo DLNA (pliki mkv po sieci LAN). Nie mam kablówki (zwykła naziemna cyfrowa) - nie oglądam praktycznie.

Większość materiału idzie w 1080p. Ale ponieważ TV to zakup na te minimum 5-6 lat to już wolę pójść w 4K, tym bardziej, że z tego co oglądam na YT to ok 30% rzeczy ma dostępne 4K, a na Netflixie to z tygodnia na tydzień jest więcej seriali już w tej rozdzielczości.

Pliki MKV to w 99% 1080p z dobrym bitrate.

Sporadycznie odpalam xBoxa360.

Takie pytania:
Czym różnią się Samsungi KU6000, KU6072, KU6400? Na pierwszy rzut oka w opisy to są identyczne

Z tego co wybrałem sam - ale to tylko tak sobie patrząc bez wiedzy na temat TV to bym wybrał któregoś z Samsungów KU6000, KU6072, KU6400 lub LG 43-49UH603V 43-49UH6507 (czym się te LG różnią)? Może jakiś Philips?

 

Ktoś może doradzi coś w zakresie cenowym do 2500 zł. Ewentualnie mogę minimalnie dopłacić jeśli skok jakościowy był by duży.

 

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele KU 6000 I KU 6072 to najniższe modele 4k w ofercie Samsunga na rok 2016. Oba modele ukazały się na przełomie kwietnia i maja ub. roku. Róznica to, że 6072 posiada wbudowany tuner satelitarny S2.slot CI+, HDR. Poza tym oba mają taki sam pilot (podstawowy model Samsunga), wygląd (ciemna obudowa), rozmiary od 40 cali w górę. Wersja 40 calowa 6072 kosztowała niedawno w moim mieście mniej niż 2000 zł. Jednak po świętach i skoku kursu dolara obecnie kosztuje ponad 2100 zł. Znajomi mają model w rozmiarze 55. Są bardzo zadowoleni. Pomimo,że te wszystkie modele o których piszę mają matryce 60 Hz, bez problemu można oglądać transmisje sportowe. Oglądaliśmy na włoskim kanale Super Tenis (Hot-Bird) mecz Agnieszki Radwańskiej z Chinka  w Sydnej . Super jakość. Żadnego smużenia obrazu itp. Nawet przy bardzo szybkiej dynamice piłki i zawodniczek.  Dżwięk dobry na fabrycznych głośnikach (kilka ustawień w tym stadion).Obraz HD i UHD miodzio.

   Ciekawszym i bardziej rozbudowanym modelem jest KU6470. Porównanie do KU6000I KU6072 znajdziesz na stronach euro-rtv. Srebrna ramka, dwa piloty w zestawie, bezprzewodowa łączność itd. Również i ten model ma wbudowany tuner satelitarny. Warto mieć satelitę. Koszt modelu 40 cali ponad 2500 zł. Taki sam model widziałem w sklepie za Odrą za 799 Euro. Tyle, że na tamtym rynku ten model ma oznaczenie 6479 , a wcześniej opisywany model KU6072 to w Niemczech 6079 ( 399 Euro za 40 cali).

 Co ciekawego zauważyłem , że u nich nawet najtańsze modele tv 32 cale, marek typu Samsung, Panasy, Sony, Lg nie wspominając o Philipsach, TCL, Hinsee itp posiadają wbudowane tunery satelitarne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Philipsa 43PUS6501/12, tuner sat, 4K, HDR, Ambilight 2 stronny, matryca 100Hz, Android TV. Myślę, że będziesz zadowolony. Kupiłem go córce do konsoli XBOX ONE S i to był dobry wybór.

 

A jak ten Android chodzi? Nie wiesza się, restartuje? Bo sporo na necie jest właśnie info o niskiej stabilności tego oprogramowania :(

 

A Ambilight kusi. Pytanie który dokłądnie.

 

 

 

Już raczej zdecydowałem się na 49-50 cali.

Modele KU 6000 I KU 6072 to najniższe modele 4k w ofercie Samsunga na rok 2016. Oba modele ukazały się na przełomie kwietnia i maja ub. roku. Róznica to, że 6072 posiada wbudowany tuner satelitarny S2.slot CI+, HDR. Poza tym oba mają taki sam pilot (podstawowy model Samsunga), wygląd (ciemna obudowa), rozmiary od 40 cali w górę. Wersja 40 calowa 6072 kosztowała niedawno w moim mieście mniej niż 2000 zł. Jednak po świętach i skoku kursu dolara obecnie kosztuje ponad 2100 zł. Znajomi mają model w rozmiarze 55. Są bardzo zadowoleni. Pomimo,że te wszystkie modele o których piszę mają matryce 60 Hz, bez problemu można oglądać transmisje sportowe. Oglądaliśmy na włoskim kanale Super Tenis (Hot-Bird) mecz Agnieszki Radwańskiej z Chinka  w Sydnej . Super jakość. Żadnego smużenia obrazu itp. Nawet przy bardzo szybkiej dynamice piłki i zawodniczek.  Dżwięk dobry na fabrycznych głośnikach (kilka ustawień w tym stadion).Obraz HD i UHD miodzio.

 

 

Warto dokładać do HDR? Będzie to popularne i "zauważalne w wykorzystaniu"? między 6000 a 6072 dużej różnicy finansowo nie ma.

Szkoda, że to modele nie mają pilota z żyroskopem. Aktualnie go mam, i praktycznie tylko on jest w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...