Skocz do zawartości

Polsat Doku


domban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością nie będą szaleć z premierami, zwłaszcza teraz, gdy muszą budować zasięg, a to nie będzie łatwe, ponieważ konkurencja jest duża i silna. Z tego powodu osobiście nie spodziewam się wysokich wyników oglądalności, tym bardziej że większość kanałów konkurencji jest w CP, a w pakiecie Mini HD jest ich aż 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Doku nie jest jakimś polskim skrótem od dokumentu (bardziej niemieckim), ale gdyby to się nazywało Polsat Dokument to byłoby to po prostu przydługie i zbyt proste. Tutaj skrócili nazwę, ale niestety niepotrzebnie spol[beep]i zamieniając c na k. Wtedy Docu miałoby swój sens i zachowałoby stylistę anglojęzycznych członów w nazwach kanałów Polsatu (patrz Polsat News, Polsat Café, Polsat Play). A tak mamy coś nie wiadomo, tak jak przy Polsat Romans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z krótkich mimo wszystko ;)

 

A czasy, w których nadawał Info Dokument, były nieco inne i telewizja również. Nie ma co porównywać.

 

Przykładowo pierwotny kanał, w którego miejscu obecnie jest amerykański ID, nosił bardzo długą nazwę - Discovery Civilization Network: The World History and Geography Channel. Po paru latach skrócono AŻ do Discovery Civilization Channel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien, ale kanały z polską koncesją muszą mieć w logo umieszczoną pełną nazwę kanału, więc może graficy Polsatu uznali, że napis "Dokument" będzie nieczytelny w tym małym kwadraciku, chociaż obecne logo C+I Polsat temu zaprzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Crime+Investigation Polsat nie nadaje na polskiej koncesji, a nie wiadomo czy Ofcom też tego wymaga, to raz. A dwa, to że nadaje z taką jakością, a nie inną, to już wina nadawcy, czyli A+E Networks, że sobie tyle pojemności wynajęli na ten kanał ;)

 

Co do Polsat Doku, to nazwa byłaby raczej widoczna, gdyby był pełny napis "Dokument", bo w końcu nadaje od razu w HD, a przy takiej rozdzielczości już dobrze widać napisy nawet z drobnym druczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, nie wiem, ja jeszcze na ten kanał ani razu jeszcze nie przełączyłem, ale na pewno zerknę, bo już wyhaczyłem interesująco zapowiadający się dokument o mafii: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Mafia+-+historia+prawdziwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Doku nie jest jakimś polskim skrótem od dokumentu (bardziej niemieckim), ale gdyby to się nazywało Polsat Dokument to byłoby to po prostu przydługie i zbyt proste. Tutaj skrócili nazwę, ale niestety niepotrzebnie spol[beep]i zamieniając c na k.

 

"Doku" występuje też w jęz. japońskim (zapisujemy どく) i oznacza "zatrucie". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...