Skocz do zawartości
  • 0

POMOCY !


laik
 Udostępnij

Pytanie

Opisze Wam mój problem i zgóry zaznacze że nie wiem na ten temat dosłownie nic !!

 

Otóż mam oferte cyfrowego polsatu ale antene z cyfry(nie wiem jaki model ale jak powiecie jak to sprawdzic to mogę sprawdzic) i do tej pory było wszystko wporządku miałem 1 konwerter na Hot Birdzie i nie było większych problemów z montarzem na początku ani do tej pory z odbiorem...ale zachciało mi się drugiego konwertera i tu zaczynają się schody...kupiłem sam nie wiem jaki konwerter, jakiś przełącznik i coś żeby przyłączyc ten konwerter do drugiego...wszystko skręciłem ten 2-gi konwetrter dałem po prawej stronie od tyłu...I nic gdy sprawdzam sygnał to na liczniku u góry jest około 55% a na dole 0% ...błagam powiedzcie co może by nie tak jaki ustawic port,częstotliwośc, polaryzacje czy źle coś mogłem podłączy cczy możliwe jest że antena jest za mała !! jeżeli poczebujecie dodatkowych iformacji to piszcie ja postaram się wam napisac !! Antene mam na balkonie !

Przepraszam za nieprofesjonalne słownictwo ale jestem laikiem w tej dziedzinie :/ Z góry dziękuje i czekam na cenne porady !! A jeśli chodzi o satelite to chodzi mi głównie o Eurosport którego nie odbierałem na HB..pozdrowienia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli antena Cyfry = 60 cm. Na tzw. zez to trochę mało, ale po kolei.

 

Pierwsza ważna sprawa - przepisz nam to co masz napisane na przełączniku, oraz jaki masz dokładnie model odbiornika cyfrowego (Sagem, Samsung, czy inny). To będzie ważne.

 

Poza tym nie zawadzi, jeśli przepiszesz też informacje z nalepki na konwerterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ Mr.Orbita - bardzo Cię szanuję ale nie zgodzę się z wypowiedzią iż antena 60 to trochę za mało jak na zeza. (przynajmniej w PL) Przyczyny szukałbym w połączeniu lub ustawieniach tunera.

 

A więc bez paniki i do dzieła ....

Najpierw sprawdź jaki masz przełącznik - bo to ważne - oraz jaki model tunera sat (będzie istotne do ewentualnych ustawień).

 

(nie mówię nawet o tym że kable masz prawidłowo zrobione

masa/przewód środkowy - opis np.tu: http://www.pokosat.com/16000_technika/1 ... _catv.html )

 

Potem na przełączniku jest zapewne wejście 1 (lub A) i 2 (B) oraz wyjście do tunera. Najprościej, WYŁĄCZ tuner, na 1 daj ten z HODBIRDA (zazwyczaj jak jest coś sknocone 1 (A) przepuszcza jako domyślny). Jeśli będziesz miał z powrotem kanały no to już połowa sukcesu. Jeśli nie WYŁĄCZ z powrotem tuner i daj na 2 (B) - znów sprawdź. Zaznaczam że narazie próbujesz powrócić do kanałów z HODBIRDA (czyli tych co miałeś). Gdyby nie było obrazu z HB bez modelu odbiornika i DisacQ dalej nie ruszymy.

 

Jeśli jednak obraz z HB się pojawi ...

do drugiego wolnego gniazda w DisacQ dołącz dodatkowy konwerter (ten który masz na ASTRĘ).

 

Sprawdź - może po problemie, jeśli nie to są 3 opcje:

 

1. Ustawienia tunera

2. DisacQ nie współpracuje z tunerem (ale to raczej wykluczamy)

3. Ustawienie samego konwertera na SATce (ASTRA).

 

Lecz aby dalej ruszyć napisz jaki posiadasz przełącznik DisacQ i jaki model tunera (nazwa i model - info na tylnej ścianie lub dole tunera SAT).

Wtedy postaram Ci pomóc dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

60 cm to naprawdę zbyt mało - wystarcza mały deszczyk i o oglądaniu Astry można zapomnieć i nie pomoże tu perfekcyjne ustawienie anteny. W praktyce Astra będzie korzystać z gdzieś 45 - 50 cm z anteny... Tp. 92 (Deluxe Music) i 102 z Astry wogóle pozostaną poza zasięgiem niezależnie od pogody, nawet mieszkając na zachodzie.

 

Dlatego zawsze polecam montaż zeza na 80 - 90 cm, bo te wymiary sprawdzają się na zezie najlepiej :)

 

Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :P , więc pozostaje montaż na 60 cm. Trzeba się jednak liczyć z tym, że mogą wystąpić problemy z odbiorem. Będzie tym lepiej im bardziej na zachód mieszkasz.

 

W każdym razie abyśmy mogli cokolwiek więcej pomóc potrzebne są informacje o przełączniku jaki kupiłeś (czy to DiSEqC, czy jakiś inny wynalazek albo może tylko rozgałęźnik 950 - 2150 MHz...) i info jaki model dekodera CP trafiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przełącznik to DiSEqC Switch 2x1 DSW-2107P mam nadzieje że starczy a tuner to ECHOSTAR DSB-616 jeśli o to chodzi...dodam że obraz z Hotbirda jest teraz tylko co zrobi z astrą ! czekam na odpowiedzi !! Jęsli jeszcze coś podac to postaram się napisac !! A na konwerterze nic nie jest napisane !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter kupiłeś w sklepie normalnie, nie na Allegro? Czasami na Allegro są cwaniaki co sprzedają stare konwertery, nie fullband, które się nie nadadzą do niczego. Jeśli w sklepie to będzie nówka fullband (bo teraz są tylko takie ;) kiedyś było inaczej ;) )

 

Przełącznik będzie OK. Teraz zgodnie z tym co pisze @GreGoR

 

Wszystko powyłączaj, kabel, który obecnie leci do tunera podepnij pod pierwsze wejście w DiSEqC, wyjście DiSEqC podepnij z tunerem (trzeba przygotować kabel z efkami z obydwu stron - pamiętaj, aby poprawnie zarobić kabel i aby nie było zwarcia - świetnie jest to opisane w linku, który podrzucił @GreGoR w swoim poście).

 

Po tym (jeszcze bez podłączania dwójki) sprawdź, czy nadal jest sygnał na Hot Birdzie, bo powinien być.

 

Kolejny krok to przyłączenie drugiego konwertera - zamocowałeś go dobrze, bo ma być po prawej patrząc zza czaszy. Należy go kierować w stronę czaszy (nie równolegle do tego na HB, tylko pod kątem). Musisz poustawiać wszystko w tunerze (porty DiSEqC - chyba gdzieś to opisali w instrukcji, nie mam Echostara przed oczyma. Hot Bird będzie 1, a Astra - 2). Następnie trzeba wejść w wyszukiwanie, aby wyświetlić paski poziomu sygnału z wybranego transpondera z Astry, np.: 10862 H 22000. W Echostarach wybiera się chyba Sprawdź sygnał w Instalacji o ile się nie mylę - jak ktoś ma Echostara proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Jak do tego dolecisz - zacznij poruszać konwerterem tak, aby na obydwu paskach mieć jak najwięcej % (na początku może być i po zero - trzeba ustawić konwerter). Oczywiście poruszając go trzeba go tak "obłapić", żeby nie zasłonić anteny i promiennika konwertera (czyli tej strony, która jest ustawiona do lustra czaszy). Powoli powinno się udać ustawić. Należy pamiętać, że trzeba wykonywać bardzo delikatne ruchy, bo wystarcza milimetr, a różnica jest ogromna.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...