Skocz do zawartości

Telewizor do 8000 zł


Gość lukimann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle kasy za TV przy obecnej jakości elektroniki, hmm.

Mój kolega kupił TV za ponad 6 tyś. zł z myślą, że będzie miał go na parę lat i po 3 latach coś było nie tak z matrycą.

Zgłosił do serwisu Samsunga i jemu odpisali, iż jest po gwarancji i wymienią matrycę za 3.5 tyś. zł.

Kolega zrezygnował z naprawy i kupił nowy, ale zdecydowanie już tańszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony, Samsung a może LG...? Jaki model wybrać , na co zwrócić uwagę..('55 cali)?

 

Zależy do czego ma ci służyć? Tylko do TV? Do grania na konsoli? Do filmów? Jeśli po trochu do wszystkiego, to jaki masz priorytet? W jak dużym pomieszczeniu ma stać?

Interesuje cię 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film/sport, efekt audio-wizualny im lepszy tym bardziej pożądany...Technologia idzie do przodu więc oczyw. 4 K.Taki budżet 8000 plus- minus sobie założyłem.Celuję z racji przyzwyczajenia i pozytywnych dośw.w tym temacie w markę Sony( model KD-55XD9305)Jeśli ktoś ma inne propozycje chętnie rozważę też inne opcje.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to poczekaj jeszcze kilka miesięcy:

Powód? Poniżej

1. Wprowadzenie nowego standardu HDMI 2.1

- Obsługa wyższych rozdzielczości wideo, m.in. 4K 120Hz, oraz 8K 60Hz

- Dynamiczne metadane dla standardu HDR

- Nowe kable, pozwalające na transmisję z przepustowością 48Gbps

- Standard eARC, pozwalający na transmisję zwrotną dźwięku obiektowego (Dolby Atmos, DTS X)

- Tryb odświeżania VRR, czyli praca ze zmienną ilością klatek (jak G-Sync, lub FreeSync).

2. Wprowadzenie nowych formatów HDR

- HEVC HDR10

- HEVC Dolby Vision

- HEVC HLG HDR

- VP9-HLG YouTube HDR

- VP9-PQ YouTube HDR
- Technicolor HDR

3. Obsługa nowych formatów audio 3D

- Dolby Atmos

- DTS:X

- Auro-3D

Edytowane przez Canal+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze klika wątpliwości.

Jeden ze sprzedawców  wskazał na wybór Sony z racji, że Samsung stosuje mało naturalne , przesłodzone kolory.

Od innego  dowiedziałem się natomiast, ze zakrzywiony ekran przy oglądaniu telewizji ok 3 m. od ekranu telewizora jest zupełnie niepotrzebny.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 zł to  duża suma i  na pewno warto  kupić  coś dobrego.Samsunga  lepiej unikać  z  powodu  bardzo dużej wpadki  która dotyczyła telewizorów.

 

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwencje/2015/04/interwencje-serwis-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy.aspx

Lepiej kupić Sony lub panasonica.

Wybrałbym panasonica tx-58dx800e

 

http://www.tvtest.pl/panasonic-58dx800-test/

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/37786-panasonic-dx800-tx-58dx800e-test-ultra-hd-4k-hdr-120hz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze klika wątpliwości.

Jeden ze sprzedawców  wskazał na wybór Sony z racji, że Samsung stosuje mało naturalne , przesłodzone kolory.

Od innego  dowiedziałem się natomiast, ze zakrzywiony ekran przy oglądaniu telewizji ok 3 m. od ekranu telewizora jest zupełnie niepotrzebny.

Ad 1 - prawda, niemniej właśnie Philips też broni się jakością obrazu w porównaniu do Koreańczyków.

Ad 2 - prawda, większość osób, które się znają na TV w każdych warunkach odrzuca telewizory z zakrzywieniem. Nawet Samsung niejako promotor tego pomysłu się z niego nieco wycofuje. Rok temu proponował niektóre modele tylko w wersji Curved, teraz te wersje mają swoje odpowiedniki w wersjach płaskiej. Poza tą firmą praktycznie nikt nie proponuje zakrzywionych TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy od serii 7xxx posiadają panele od LG różnią się tylko elektroniką, wszystkie TV z SAT posiadają standardowo DVB S2X , osobiście polecam model 55POS901F niestety w Polsce dopiero w czerwcu będzie można go kupić, będzie nieco taniej niż teraz na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to poczekaj jeszcze kilka miesięcy:

Powód? Poniżej

1. Wprowadzenie nowego standardu HDMI 2.1

- Obsługa wyższych rozdzielczości wideo, m.in. 4K 120Hz, oraz 8K 60Hz

- Dynamiczne metadane dla standardu HDR

- Nowe kable, pozwalające na transmisję z przepustowością 48Gbps

- Standard eARC, pozwalający na transmisję zwrotną dźwięku obiektowego (Dolby Atmos, DTS X)

- Tryb odświeżania VRR, czyli praca ze zmienną ilością klatek (jak G-Sync, lub FreeSync).

2. Wprowadzenie nowych formatów HDR

- HEVC HDR10

- HEVC Dolby Vision

- HEVC HLG HDR

- VP9-HLG YouTube HDR

- VP9-PQ YouTube HDR

- Technicolor HDR

3. Obsługa nowych formatów audio 3D

- Dolby Atmos

- DTS:X

- Auro-3D

Śmiem wątpić iż w ogóle TV z HDMI  2.1 się pojawi w tym roku.  To są nadal duże koszty a większośc gigantów to jest skupionych na Oledzie.

Mam jeszcze klika wątpliwości.

Jeden ze sprzedawców  wskazał na wybór Sony z racji, że Samsung stosuje mało naturalne , przesłodzone kolory.

Od innego  dowiedziałem się natomiast, ze zakrzywiony ekran przy oglądaniu telewizji ok 3 m. od ekranu telewizora jest zupełnie niepotrzebny.

Idź tutaj

 

http://www.displayspecifications.com/en

 

Masz wszystko  rozpisane.  Unikaj wszystkiego co ma panel 50/60hz.

 

Sony ma Androida  ja w 3 modelach badałem  Pena z pliczkiem 4k  to 2 Soniaki  3  razy się musiały zresetować bo nie chciało   w ogóle rozponać  pena.  PRacowników  podsumował krótko  "SONY i ten jego Android"

Z Samsungiem tez racja bo takie ma panele  ale czy dotyczy to wszystkich?   Są modele z matrycą  VA na prawde dobre. 

Obecnie jednym z naj  TV  jest Panasonic DX900  jednak przekracza 8000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dot   modelu  65

 

 

Odwzorowanie treści HDR na XD93 jest zdecydowanie ponadprzeciętne. System Slim Backlight Drive osiąga nawet 1060cd/m2 na syntetycznej planszy L20. Stawia to poważne pytanie dlaczego wyświetlacz nie otrzymał certyfikatu UHD Premium od UHD Alliance, wszak wymagania spełnia, zarówno od strony HDR, jak i od strony pokrycia palety kolorów. Jest to dosyć dziwne, tym bardziej, że Sony jest przecież członkiem tego konsorcjum.

Jedyna  konkurencja do Panasonic   800  bo 900 jest  wyżej notowany.

 

Szkoda że 10 cali robi taką różnice cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co sądzicie o tym telewizorze PHILIPS 55 PUS7600?

Warto go kupić?

Pozdrawiam,

W  jakiej cenie jest ten odbiornik? To nie   jest  zbyt nowy  telewizor, model z 2015 roku .W testach nie ma zbyt  dobrych wyników , kontrast nie jest zbyt  wysoki,jakość poziomu  czerni  też nie jest najlepsza. Input  lag  wysoki.Im niższy input lag  tym lepiej,ważne tylko w przypadku gier.

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1450173157

 

Z testu philipsa wynika że  są problemy   z plikami   4k .panasonic dx750 radzi sobie  z plikami 4k znacznie lepiej.

 

  http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1464241293

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie philips..jestem uzytkownikiem,co do obrazu,dzwieku jest ok,ale reszta to porazka,co prawda mam model kupiony w 2013, 47 cali,ale smart tv,szybsze przelaczanie miedzy kanalami,epg,teletext,wszystko sprawia ze tv sie zawiesza,wprowadzali update w oprogrsmowaniu i ppsuli jeszcze bardziej tv...powiedzialem sobie ze zawsze bede odradzal wszystkim ten złom,poczytaj forum philips co zie dzieje,i nie philips tylko tp vision...ciecie kosztów..u nikogo nie widzialem zeby takie rzeczy sie dzialy jak u mnie ..ale nikt nie ma philipsa...,[beep]ro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym telewizorze PHILIPS 55 PUS7600?

Stary model, raczej zapychacz magazynowy, którego nikt nie chce. Nie nabierałbym się, i celował w tegoroczne modele. Ostatecznie z potrzeby, ubiegłoroczne. Najlepiej darować sobie tę markę. Szukaj soniaka, lub panasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku mozesz kupic panasonica   50dx780 z tunerem satelitarnym  za ponizej   5000 zl a dokladnie  to za 3999zl

To ten sam model jak w  linku  ale posiada  tuner satelitarny i bedziesz mogl ogladac kanaly  satelitarne w  4k.

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1464241293

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Panasonic to tylko od modelu 800 .  Nie  bierz  750  niski  kontrast   i na białym  tle mocno widoczne  "śmieci"  . Dodam że  Panasonic  skończył z systemem Fifrefox  OS jest  martwy i nie jest już aktualizowany co może stanowić wręcz wyższośc nad syfiastym   Androidem od Soniaka.  Panas się teraz  koncentruje nad OLEDEm   tak jak SONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...