Skocz do zawartości

Mundial 2026... z 48 drużynami!


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 miejsc dla Afryki to przykład na to jak obrzydliwa jest FIFA i jej wewnętrzne gierki o stołki i koryto. 

 

Jeszcze nigdy w historii MŚ reprezentacja z Afryki nie przedarła się do TOP4, nigdy nie zagrała w finale, nigdy nie wywalczyła medalu, nigdy nie zagrała w półfinale, a tu się okazuje, że Afryka za chwilę może mieć drugą największą delegację na mundialu i zaledwie 7 miejsc mniej od Europy. Więcej miejsc od Ameryki Południowej, która pod względem osiągnięć jest Europie prawie równa. 48 reprezentacji i tylko 16 z Europy?

 

Trudno by reprezentacja z Afryki zagrala w finale, wywalczyla medal czy zagrala w polfinale skoro nigdy przedarla sie sie do TOP 4. Troche logiki :roll:

W strefie Ameryki Poludniowej o MS walczy tylko 10 reprezentacji, wiec danie wiecej niz 6 wypaczaloby praktycznie rywalizacja sportowe. Nawet teraz po zmianie awansuje az 60% reprezentacji startujacych w eliminacjach o czym nie moze pomarzyc zaden inny kontynent.

W Afryce jest porownywalna liczba panstw co w Europie a mimo to Stary Kontynent ma prawie 2 razy wiecej przedstawicieli.

 

Podzial miejsc jest oczywiscie bardzo dyskusyjny ale trzeba patrzec na to troche szerzej. Ponadto przede wszystkim bledem jest zwiekszenie liczby panstw do 48. 32 to idealna liczba, nalezalo tylko zmodyfikowac liczbe miejsc dla poszczegolnych stref.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle eliminacje? Już się w ogóle kwestionuje zasadność grania meczów typu Niemcy-San Marino,a ja kweestionuję elimninacje, bo co ta eliminacje skoro raczej nie można liczyć na żadną niespodziankę, bo awansują po dwie ekipy czytrzy  z grupy eliminacyjnej. MŚ to powinny być elitarne rozgrywki z najlepszymi, a nie prawie z każdym jak leci. Sam awans powinien stanowić jakieś wyzwanie. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, sport to tylko tło . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infantino to jest [beep] i tyle. Zepsuł taka imprezę jak MS totalnie! No gdzie 48 zespołów?! W dodatku tyle z Afryki? No przecież tam grają słabo i nie da sie tych PNA oglądać a teraz jeszcze tyle ich na MS. Porażka. Euro we Francji ich powinno nauczyć ze za dużo tych uczestników nie wpływa ba poziom wcale.

 

Coraz większe absurdy w tej piłce...

 

Dlatego przede wszystkim piłka klubowa jest dla mnie najważniejsza i te przerwy na terminy FIFA tylko mnie irytują!! Niech łysy wreszcie zniesje wszelkie eliminacje i da grać wszystkim w MS haha...

 

Dla mnie te przerwy na reprezentację sa nudne. Meczów dobrych tam jak na lekarstwo. No ale nareszcie dziś piątek i wracają ligi krajowe, uff. Dobrze ze wiosną więcej tych przerw nie będzie juz na reprezentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koncepcja / roboczy projekt:

 

 

20 miejscówek dla Europy (UEFA)

transparentne eliminacje 10 grup, po 2 najlepsze reprezentacje awansują na mundial (bez baraży)

 

14 miejscówek dla Ameryki Południowej, Środkowej, Północnej i Karaibów (CONMEBOL / CONCACAF)

eliminacje prawie takie same jak dotąd tzn. 

- 10 drużyn w CONMEBOL systemem każdy z każdym. 5 najlepszych kwalifikuje się z automatu na mundial. W CONCACAF zrobiłbym coś w rodzaju pre-eliminacji jak w pucharze krajowym / Klubowych MŚ tj. najpierw dałbym się wyzabijać tym słabeuszom, a potem najlepszych słabeuszy dolosowywałbym do tych najlepszych ekip (najwyżej sklasyfikowanych w rankingu FIFA) w meczach o awans do TOP10. Zwycięzcy stworzyliby 10-zespołową "ligę" systemem każdy z każdym jak we wspomnianych eliminacjach CONMEBOL. Oczywiście pre-eliminacje rozpoczęłyby się znacznie wcześniej żeby tych słabeuszy nie zajechać. Wracając do meritum. 10 drużyn, 5 najlepszych kwalifikuje się z automatu na MŚ, natomiast zespoły z miejsc 6-7 w eliminacjach CONMEBOL & CONCACAF zagrałyby ze sobą na przemian. 6 ekipa z CONMEBOL zagrałaby z 7 ekipą z CONCACAF i odwrotnie. 6 drużyna z CONCACAF zagrałaby z 7 ekipą z CONMEBOL. Uczciwe, prawda?

 

6 miejscówek dla Afryki (CAF)

6 miejscówek dla Azji (AFC)

 

+ 1 miejscówka dla Azji lub Afryki (zrobiłbym jakiś interkontynentalny baraż)

Nie wiem jeszcze jak ale tak skonstruowałbym eliminacje żeby po 6 najlepszych ekip z Afryki i Azji awansowało na mundial bezpośrednio. Na deser jakiś baraż o tą bonusową siódmą miejscówkę.  

 

 

1 miejscówka dla Oceanii (OFC)

Zasady takie same jak obecnie z tym, że najlepsza ekipa kwalifikowałaby się bezpośrednio (bez żadnych baraży).

 

 

 

Te interkontynentalne baraże byłyby też taką rywalizacją sąsiadujących ze sobą konfederacji. Jeśli Ameryka Płd. naprawdę jest taka silna to wyśle aż 7 z 10 swoich ekip na mundial, a CONCACAF zadowoli się 5 miejscówkami. Szanse na taki sam maksymalny przydział miejsc dałem Afryce i Azji. 

 

Dla Oceanii jedna miejscówka to szansa na rozwój, a Europa? Stary Kontynent to piłkarskie mocarstwo. Ośrodek wszystkiego co najlepsze w futbolu. Centrum najlepszych klubów, piłkarzy, największych pieniędzy, co oczywiście ma swoje przełożenie na największą liczbę jakościowych reprezentacji więc 20 miejscówek nie może dziwić (choć i tak jest ich mniej niż na Mistrzostwa Europy). Po Europie najsilniejsza jest Ameryka Południowa stąd też największy % drużyn które awansują po ich stronie.  

 

 

Jakieś pytania? 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lub może. 

 

Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby po 5 bezpośrednich miejscówek z szansą na 2 kolejne w barażach przeciwko reprezentacjom z Ameryki Płd. 

 

Afryka i Azja po 6 miejscówek bezpośrednich + kolejna miejscówka o którą będą się ze sobą bić. 

 

Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby miałyby i tak gorzej, bo grałyby z ekipami z Ameryki Płd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, bo to roboczy projekt  :wink: nie twierdzę, że wszystko jest w nim idealne. Masz rację jest tam błąd, bo robiłem go w biegu. Za jakiś czas go dopracuję i wam jeszcze raz przedstawię.

 

Generalnie to uważam, że CONMEBOL, CAF, AFC i CONCACAF powinny mieć porównywalną liczbę miejscówek na mundial. Te Kontynenty powinny być dodatkiem do Europy tak jak było dotychczas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo to odbieram. 

 

Zapomniałem dodać, że jestem oczywiście przeciwnikiem powiększania liczby uczestników mundialu, tak samo jak byłem przeciwnikiem powiększania liczby uczestników EURO. 

 

32 drużyny na Mistrzostwach Świata i 16 drużyn na Mistrzostwach Europy to były optymalne liczby. Absolutnie nic bym tutaj nie zmieniał. Żałuję. że stało się jak się stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że poziom turnieju spadnie dramatycznie :/ Pojedynki grupowe będą w dużej mierze tak egzotyczne że oglądalność podskoczy dopiero od rundy Play off czyli 1/16 finału ...... Jeśli już istnieje potrzeba rozszerzenia mundialu to wrzućmy ponad 200 federacji do 5 koszyków (24 grupy po 8 zespołów)  w zależności od rankingu - zróbmy globalne eliminacje mecz i rewanż . 2 najlepsze wychodzą do turnieju i okaże się że w mundialu zagra 25 zespołów w Europy i 7 z Ameryki południowej - reszta to folklor. Niestety to tylko sen o tym aby poziom turnieju był priorytetem a nie mamona:/

PS Jestem manikiem futbolu, bywłay turnieje MŚ w których obejrzałem wszystkie 64 mecze - jednak ze względu na poziom w niedługiej przyszłości musiał bym być masochistą aby się tak katować przy rozgrywkach grupowych bez remisu i dogrywki!!!!!!!!!!!!!!!! Bo o tym nikt chyba jeszcze w wątku nie pisał, że w razie remisu w grupie mamy expresem konkurs rzutów karnych :P

Co do Euro 2016 turniej ze względu na możliwość  wyjścia z 3 miejsca długo się rozkręcał, też myślę że 16 zespołów było rozwiązaniem optymalnym - a tak kwalifikacje często po 5 kolejkch zaczynały przypominać mecze towarzyskie..... Ale ostatecznie bez fajerwerków przyznać trzeba że UEFA się z tych 24 drużyn obroniła, w przypadku mudialu jest to niemożliwe :(

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ruszył przetarg FIFA dla polskich nadawców na prawa  do MS 2023 kobiet i MS 2026 meżczyzn.  Termin składania ofert mija we wtorek 27 kwietnia o godz. 10.00. Ciekawe kto złoży oferty obok pewniaka czyli TVP. Polsat, Discovery?

https://www.fifa.com/womensworldcup/news/tender-processes-launched-in-poland-for-media-rights-to-fifa-women-s-world-cup-2

 

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...