Skocz do zawartości

Samsung UE40H6400 - kurz pod matrycą


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam telewizor Samsung UE40H6400AW.
Kupiony w styczniu 2015 roku. Był już raz na naprawie (marzec 2016) z tytułu rękojmi w związku z kurzem (wtedy oprócz plam po bokach wyskoczyła mi jedna prawie na środku ekranu).

Aktualnie widzę, że ponownie tworzą się "zacieki" na górze ekranu. Możecie popatrzeć na zdjęcia i ocenić czy to kurz, czy podświetlenie tak wygląda?

Zaczynam się interesować tematem, bo za 3 tygodnie kończy mi się rękojmia/gwarancja.

 

 

84cb95f9c643.jpg

 

 

c7ce317f4bb9.jpg

 

 

7bb05d14d731.jpg

 

 

62c8d73da663.jpg

 

 

806dced51343.jpg

 

 

60f234a47d23.jpg

 

 

 

Co o tym myślicie? To jest już kurz od środka matrycy czy po prostu podświetlenie?

Dodam, że najbardziej widoczne są zacieki na górze - zwłaszcza na jasnym tle, przy przesuwaniu obrazu w poziomie (typu w filmie widok z przesuwem kamery w lewo/prawo).

Serwis powie, że to kurz, czy zwali na podświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz stwierdzić, bo ze zdjęcia nie ma szans rzetelnie ocenić. Mam tablet samsunga i podobne jaja przy wyświetlaniu białego. Przyglądałem się dziesiątki razy i nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, czy jakiś kurzowy syf, czy podświetlenie. Chociaż skłaniam się ku opcji nr 2. U mnie ze względu na dotyk jest twarda szyba. U ciebie, spróbowałbym z bardzo lekkim muśnięciem palcem po matrycy w tych miejscach. Kurz powinien jakoś reagować, np zmieniać położenie. Ewentualnie szkło powiększające lub fotka lustrzanką z jak najmniejszej odległości.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to clouding. Słabość matrycy, chociaż w tym modelu nie powinno być takiego czegoś. Matryce z cloudingiem biorą różni wynalazcy do tanich telewizorów, różne Manty itp. Ja bym próbował zgłaszać. Kilka lat temu w plazmie na środku wywaliło mi jasną plamę widoczną na ciemniejszych tłach. Nie chcieli wymienić, ale w końcu zgodzili się i wymienili matrycę. TV miał około 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ten problem w telewizorach Samsunga jest dobrze  znany, szczególnie w modelu  H.To może być clouding, ale bardziej prawdopodobny jest kurz. Na stronie "Komputer ŚWIATA" jest informacja na ten temat.

 

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwencje/2015/04/interwencje-serwis-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym czytałem. Ogólnie cały google przeszukany.

Będę zgłaszał do sklepi - ponieważ jest to druga reklamacja z tytułu rękojmi, mam prawo do odstąpienia od umowy, co jest moim celem.

Nie chcę się zgodzić na ponowną naprawę* bo za kilka-kilkanaście miesięcy (już po gwarancji i prawie do rękojmi) problem wystąpi ponownie.

 

* - ta naprawa usuwa skutek (kurz na matrycy), a nie przyczynę (nieszczelność matrycy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...