Skocz do zawartości

Dreambox DM 8000


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :wink:

 

Mam pyt. Czy mógłby ktoś napisać mi jaki jest "w śeodku" ten dekoder(Dreambox DM 8000) :?::?: Bo słyszałem, że jest nie złe i nie mogę nigdzie w necie znaleźć jego opisu technicznego a szukałem dość długo i na różnych stronach, angielskich, niemieckich, holenderskich itd. proszę o pomoc

 

pozdro 4 all 8) james_b :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na tym forum(jeden z użytkowników pisał), że ten dekoder jest porównywalny techniczny do N-Boxa. No i się zastanawiam nad tym, może sobie taki prezent kupić za jakiś czas jak wyjdzie. No zależy też ile będzie kosztował.

 

james_b :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na tym forum(jeden z użytkowników pisał), że ten dekoder jest porównywalny techniczny do N-Boxa.

james_b :wink:

Bez przesady ale pomiędzy Dremaboxem nawet serii 7 bez HD a nboxem jest spora różnica. Nawet odblokowany Nbox to nie to samo co Dream. I jesli mówisz o porównaniu to takiem, że Nbox jest w jakims stopniu podobny do Dremboxa ale na pewno nie na odwrót. Bo to jest zupełnie inna połka sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma go w sprzedaży, więc trudno cokolwiek o nim napisać - jak się pojawi, znane będą szczegóły. Wiadomo na chwilę obecną, że nie będzie mieć złącza HDMI.

 

co to wogóle jest, żeby w tych czasach nie było złącz HDMI w takim dekoderze. Wyczytałem coś takiego o tym:

Linux Enigma2

AMD/ELAN SC520 32 Bit Controller

DVB-S / DVB-S2

MPEG-2 / MPEG-4 AVC / H.264

Twin-DVB-S2 Tuner

2x DVB-S/DVB-C/DVB-T Tuner-Sockel (intern) mischbar

1x DVI

2x SCART

1x Komponenten

1x S/PDIF (AC3)

1x RS-232

1x RCA Video

1x RCA Audio

2x Antenne (in/out)

3x USB (2.0)

1x Ethernet 10/100 MBit

2x WLAN-Antenne

1x Compact Flash- und SD-Reader

Mini-PCI WLAN-Karten

4x CI-Slot

2x Smartcardreader (Dreamcrypt)

SATA- und IDE-Anschluss HDD, DVD Brenner (optional)

OLED Display Front 128×64

32 MB Flash

256 MB DDR

Kanalwechsel < 1 sec

unlimitierte Kanalliste für TV und Radio

vollautomatische Kanalsuche

adapterbares OSD in vielen Sprachen

Time Shift-Funktion

czyli całkiem dobry, ale ten brak HDMI mnie powala, ten opis jest nie pełny(cytat), ale to mysiałbym kilka połączyć. No to dobry ten dekoder

 

james_b 8):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość PawelU1981

Na mnie wrażenie robi to:

- 4 x Common Interface (CI) - no to można zaszaleć z 4 modułami :P

- 2 x Smartcard Reader - no i do tego jeszcze 2 czytniki kart. Można na raz oglądać 6 platform czy innych cudów kodowanych :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma HD, ale nie ma wyjścia HDMI.

 

heh, no tak "tylko" brak HDMI to tak jak by miec ferrari bez ... kół :]

też jest za[beep]iście :roll:

 

Mimo wszytko na razie potrzebuje zrozumiec jak go obsługiwać wiecej niż tylko z pilota...

Znajdzie się szaleniec co mi pomoże i naprowadzi??

generalnie na kompach się znam linux nie jest dla mnie czarna magia kumam o co chodzi ... ale potrzebuje pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jak wygląda ewentualna deszyfracja nagrań zarejestrowanych na dysku jako zakodowane. Czy ten tuner posiada w ogóle deszyfrowanie nagrań ?

Bardzo dużo nagrywam i często nie mam czasu obejrzeć nagranych rzeczy lub ich przegrać na inny nośnik w czasie jednej zmiany kluczy przez Cyfrę +. A potem to już tylko "ciemność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

pewnie już problemy rozwiazane.

Ale napisze tak.

splitery mozna używać nie ma problemu ale zasadniczo zamiast spliterów można zrobić sharing do drugiego Dreama po sieci, ja tak mam, 1 linijka w konfigu i w sypialni mam TV

 

nagrane materiały bez problemu można sobie oglądać na kompie czy gdzie tam chcesz, zapis w formacie TS łącznie z napisami i wszystkimi językowymi dodatkami.

lubisz nagrywać? nie ma problemu, mam dyski 1 i 2 TB działa bez zastrzeżeń, kupiłem WD Green żeby było cicho i nie grzało się

Napisy tez można sobie włączyć na niektórych kanałach i tez zostają zapisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...