Jump to content
james_b

Dreambox DM 8000

Recommended Posts

Witam :wink:

Mam pyt. Czy mógłby ktoś napisać mi jaki jest "w śeodku" ten dekoder(Dreambox DM 8000) :?::?: Bo słyszałem, że jest nie złe i nie mogę nigdzie w necie znaleźć jego opisu technicznego a szukałem dość długo i na różnych stronach, angielskich, niemieckich, holenderskich itd. proszę o pomoc

pozdro 4 all 8) james_b :wink:

Jeszcze nie ma go w sprzedaży, więc trudno cokolwiek o nim napisać - jak się pojawi, znane będą szczegóły. Wiadomo na chwilę obecną, że nie będzie mieć złącza HDMI.

z tego co wyczytałem na tym forum(jeden z użytkowników pisał), że ten dekoder jest porównywalny techniczny do N-Boxa. No i się zastanawiam nad tym, może sobie taki prezent kupić za jakiś czas jak wyjdzie. No zależy też ile będzie kosztował.

james_b :wink:

z tego co wyczytałem na tym forum(jeden z użytkowników pisał), że ten dekoder jest porównywalny techniczny do N-Boxa.

james_b :wink:

Bez przesady ale pomiędzy Dremaboxem nawet serii 7 bez HD a nboxem jest spora różnica. Nawet odblokowany Nbox to nie to samo co Dream. I jesli mówisz o porównaniu to takiem, że Nbox jest w jakims stopniu podobny do Dremboxa ale na pewno nie na odwrót. Bo to jest zupełnie inna połka sprzętu.

Jeszcze nie ma go w sprzedaży, więc trudno cokolwiek o nim napisać - jak się pojawi, znane będą szczegóły. Wiadomo na chwilę obecną, że nie będzie mieć złącza HDMI.

co to wogóle jest, żeby w tych czasach nie było złącz HDMI w takim dekoderze. Wyczytałem coś takiego o tym:

Linux Enigma2

AMD/ELAN SC520 32 Bit Controller

DVB-S / DVB-S2

MPEG-2 / MPEG-4 AVC / H.264

Twin-DVB-S2 Tuner

2x DVB-S/DVB-C/DVB-T Tuner-Sockel (intern) mischbar

1x DVI

2x SCART

1x Komponenten

1x S/PDIF (AC3)

1x RS-232

1x RCA Video

1x RCA Audio

2x Antenne (in/out)

3x USB (2.0)

1x Ethernet 10/100 MBit

2x WLAN-Antenne

1x Compact Flash- und SD-Reader

Mini-PCI WLAN-Karten

4x CI-Slot

2x Smartcardreader (Dreamcrypt)

SATA- und IDE-Anschluss HDD, DVD Brenner (optional)

OLED Display Front 128×64

32 MB Flash

256 MB DDR

Kanalwechsel < 1 sec

unlimitierte Kanalliste für TV und Radio

vollautomatische Kanalsuche

adapterbares OSD in vielen Sprachen

Time Shift-Funktion

czyli całkiem dobry, ale ten brak HDMI mnie powala, ten opis jest nie pełny(cytat), ale to mysiałbym kilka połączyć. No to dobry ten dekoder

james_b 8):wink:

Przecież czytnik jest w Dreamcrypt. A do slotów CI można włożyć moduły platform czy erotyków. Świetne rozwiązanie.

Czytnik jest w DreamCrypt, ale można będzie go zapewne tak jak w pozostałych DM przerobić na UCAS. Co do braku HDMI - a na co, żeby zabezpieczenia HDCP były - zawsze można wykorzystać DVI 8) Taka jest przynajmniej argumentacja producenta ;)

Na mnie wrażenie robi to:

- 4 x Common Interface (CI) - no to można zaszaleć z 4 modułami :P

- 2 x Smartcard Reader - no i do tego jeszcze 2 czytniki kart. Można na raz oglądać 6 platform czy innych cudów kodowanych :shock:

To nie wszystko. Zobacz, że możesz odbierać kanały od naziemnej telewizji cyfrowej, przez kablówkę aż do satelitarnej. Nie widziałem wcześniej tunera, który ma takie funkcje, zobacz do tego 3x USB. Tylko to HDMI :?

HDMI to nie problem, jak jest component... Natomiast ta ilość CI robi na mnie największe wrażenie... Cacko nieziemskie. Moje marzenie... 8)

Ma HD, ale nie ma wyjścia HDMI.

heh, no tak "tylko" brak HDMI to tak jak by miec ferrari bez ... kół :]

też jest za[beep]iście :roll:

Mimo wszytko na razie potrzebuje zrozumiec jak go obsługiwać wiecej niż tylko z pilota...

Znajdzie się szaleniec co mi pomoże i naprowadzi??

generalnie na kompach się znam linux nie jest dla mnie czarna magia kumam o co chodzi ... ale potrzebuje pomocy.

Przeznaczono 1 cam ci na jedna glowice. W koncu flagowy model nie moze byc oskarzany , ze zostal zaprojektowany tylko do [beep] i sharingu.

A czy ktś udzieli informacji czy ten tuner poprawnie obsługuje EPG w Cyfrze+ (nie tylko pozycja bieżąca i następna) conajmniej 3 dni i czy na Canal+ Film HD będą działać napisy

Jak wygląda ewentualna deszyfracja nagrań zarejestrowanych na dysku jako zakodowane. Czy ten tuner posiada w ogóle deszyfrowanie nagrań ?

Bardzo dużo nagrywam i często nie mam czasu obejrzeć nagranych rzeczy lub ich przegrać na inny nośnik w czasie jednej zmiany kluczy przez Cyfrę +. A potem to już tylko "ciemność".

Witam!

Czy ktoś ma jakeś doświadczenia jak współpracuje to cudo ze spliterami kart, a szczególnie kartą Cyfry+ umieszczoną w spliterze?

ML

pewnie już problemy rozwiazane.

Ale napisze tak.

splitery mozna używać nie ma problemu ale zasadniczo zamiast spliterów można zrobić sharing do drugiego Dreama po sieci, ja tak mam, 1 linijka w konfigu i w sypialni mam TV

nagrane materiały bez problemu można sobie oglądać na kompie czy gdzie tam chcesz, zapis w formacie TS łącznie z napisami i wszystkimi językowymi dodatkami.

lubisz nagrywać? nie ma problemu, mam dyski 1 i 2 TB działa bez zastrzeżeń, kupiłem WD Green żeby było cicho i nie grzało się

Napisy tez można sobie włączyć na niektórych kanałach i tez zostają zapisane

Planuję kupić ten tuner i zastanawiam się czy w pełni będzie potrafił zastąpić stacjonarną nagrywarkę DVD. Telewizję nagrywa ale czy potrafi nagrywać z zewnętrznych źródeł, np. z magnetowidu? Podejrzewam, że nie ale pytam dla pewności.

Na razie ich nie mam ale DM 8000 jest w planach. Jest drogi ale jak jest taki wspaniały jak wszyscy piszą to warto sobie pozwolić na taki luksus. To hobby potrafi pochłaniać pieniądze.