Jump to content
minajta

Problemy z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Posted (edited)

Dekoder, który ma nieaktualne oprogramowanie karty, należy zostawić włączony na kanale Polsat HD na czas nie krótszy niż 30 minut.

Objawem nieaktualnego oprogramowania karty jest np. brak możliwości odbioru kanału Polsat HD

(komunikat "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie." lub czarny ekran) przy możliwości oglądania np. kanału TVN HD.

Oczywiście najpierw należy zweryfikować wersje oprogramowania karty.

Aktualna wersja oprogramowania kart:

• Ostatnie trzy znaki w oznaczeniu wersji oprogramowania powinny zawierać: G06 lub Q2B.

W celu sprawdzenia wersji oprogramowania karty należy:

• Dla dekoderów HDxxxx :

Wejść do menu Ustawienia => Informacje => Nagra / Wersja karty

• Dla dekodera EVOBOX PVR:

Wejść do menu Ustawienia => Informacje => Szczegóły sprzętowe => Nagra / Wersja karty

Edited by support458
  • Thanks 2

Czy z modułami również jest tak samo ? Ostatnio kilku użytkowników miało podobne problemy z nowymi modułami CP.

Z modułami jest tak samo ja miałem przez pewien czas czarny ekran i teraz mam RevQ2B w menu modułu. W dekoderze i module jest taka sama karta.

• Thanks 1

Z modułami też miałem problemy. Wymiana w APSie i działa.  To jest elektronika i nie działa  nawet nowe.

2 godziny temu, support458 napisał:

• Ostatnie trzy znaki w oznaczeniu wersji oprogramowania powinny zawierać: G06 lub Q2B.

Możesz napisać który Rev jest najnowszy dla jakiej wersji karty? :)

Wydaje mi się że na pozycji 54  jest teraz FOX  wersji SD chociaż na liście jest HD.

Posted (edited)
W dniu 19.03.2019 o 14:53, support458 napisał:

U mnie na HD 5000  wersja oprogramowania to: 142, na infolinii otrzymałem informację że nie jest najnowsze i do ,2 godzin się zaktualizuje. Niestety mimo tego że dekoder jest na kanale 1 Polsat HD nie chce się uaktualnić, Póki co dekoder prawidłowo pracuje.

Zastanawiam się ponad 2 godziny dekoder pracuje i nic się nie zmieniło w wersji oprogramowania karty.

Czy to musi pchnąć ogarnięty konsul, czy z czasem zadziała z automatu ?

Sprawdziłem 4 sztuki HD 5000 do których mam dostęp i każdy ma wersję 142 lub 190.

Edited by maks27
Uzupełnienie

Jakiś czas temu pisałem o swoich problemach z odbiorem kanałów które mają częstotliwość powyżej 12000mhz. Zabrałem dekoder do punktu, został podłączony na ich instalacji i po chwili oglądania potwierdzili ze usterka u nich też występuje.  Wiec od ręki dekoder został wymieniony. Przynoszę dekoder do domu i po pierwsze widzę że jest używany (a od dnia wymiany mam dostęp do kanałów HBO i części kanałów VOD oraz wyskakuje komunikat o podłączeniu multiroom), a po drugie znowu to samo. Co chwilę na części kanałów jest zamrożenie obrazu. Więc znowu czeka mnie wyprawa do punktu.

Większość dekoderów jest używana, po przeglądach wracają do obrotu.

Nie przeszkadza mi że jest używany. Pytanie dlaczego znowu trafiłem na dekoder z taka samą wadą?

Przypadek. W Cp to normalne, tam wszystko jest z przypadku,konsultanci, sprzedawcy. Przywykniesz.

W dniu 29.03.2019 o 20:13, Gregor_me napisał:

Jakiś czas temu pisałem o swoich problemach z odbiorem kanałów które mają częstotliwość powyżej 12000mhz. Zabrałem dekoder do punktu, został podłączony na ich instalacji i po chwili oglądania potwierdzili ze usterka u nich też występuje.  Wiec od ręki dekoder został wymieniony. Przynoszę dekoder do domu i po pierwsze widzę że jest używany (a od dnia wymiany mam dostęp do kanałów HBO i części kanałów VOD oraz wyskakuje komunikat o podłączeniu multiroom), a po drugie znowu to samo. Co chwilę na części kanałów jest zamrożenie obrazu. Więc znowu czeka mnie wyprawa do punktu.

Jestem po kolejnej wizycie w punkcie. Procedura jak zwykle - podłączenie chwile oglądamy paramount Channel, comedy central cartoon network - miłe panie potwierdzają występowanie zakłóceń i od reki dostaje kolejny nowy dekoder. Podłączam w domu po aktywacji znowu to samo :(. Myślę sobie ze aż takiego pecha nie mam ze 3 raz trafiam na niesprawny dekoder. Wiec zamówiłem za 25 zł jeden z najtańszych konwerterów - single inverto premium podłączyłem i bez żadnego dokładniejszego ustawiania zakłócenia przestały się pojawiać.  

to trzeba kupić porządny konwerter, żeby zakłócenia wyeliminować. w niektórych okolicznościach, mieszkańcy powiatu płockiego mieli problemy z odbiorem kilku kanałów z grupy Viacom kilka miesięcy, a teraz, cały Płock skorzysta z tej oto usługi. ten pakiet to naprawdę bestseller - 100 złotych miesięcznie.

Oglądam na ES1 turniej golfa i strasznie tnie przekaz, parametry u mnie są dobre- siła100, jakość95 , SNR14,7.

Oglądałem przedwczoraj i wczoraj i wszystko było ok.

Ma ktoś podobne problemy?

U mnie nic nie tnie .Co prawda parametrów snr nie sprawdzałem,ale nie mam żadnych problemów. Chodzi płynnie. 

Posted (edited)
Godzinę temu, OlafS napisał:

Oglądam na ES1 turniej golfa i strasznie tnie przekaz, parametry u mnie są dobre- siła100, jakość95 , SNR14,7.

Oglądałem przedwczoraj i wczoraj i wszystko było ok.

Ma ktoś podobne problemy?

U mnie też co jakiś czas tnie. Sprawdziłem też w kablówce i też jest to samo.

Na ES2 też co jakiś czas są zakłócenia.

Edited by mara68

Potwierdzam, miałem tak również wczoraj na Eurosport 2, gdzie oglądałem podnoszenie ciężarów. 

witam

od wczoraj mam problem z odbiorem kanałów CP, mam konwerter Unicable  i do niego podłączonego EVO BOX-a i 5500. Na 5500 jest ..sprawdź instalację antenową a na EVO siła o% jakość o% a od czasu do czasu wskakuje mi siła PRZECIĄŻONY jakość PRZECIĄŻONY o co tu chodzi?

Posted (edited)

Możliwe jakieś  zwarcie.Posprawdzaj końcówki na kablach.Może gdzieś się obluzowało.Może przy konwerterze.

Ja miałem tylko raz coś takiego.Ale to było po wielkiej ulewie,jak nagromadziła mi się woda w skówce zasłaniającej końcówki antenowe pod konwerterem.

Edited by ARTIPAPK

3 godziny temu, Mako napisał:

witam

od wczoraj mam problem z odbiorem kanałów CP, mam konwerter Unicable  i do niego podłączonego EVO BOX-a i 5500. Na 5500 jest ..sprawdź instalację antenową a na EVO siła o% jakość o% a od czasu do czasu wskakuje mi siła PRZECIĄŻONY jakość PRZECIĄŻONY o co tu chodzi?

Woda w kablu lub łaczach lub przestawiona antena na skutek wiatru. Zacznij od sprawdzenia połączeń przy konwerterze i dekoderze. Jeśli była burza, uszkodzony może być również konwerter. konwerter.

witam kolegów

odkręciłem konwerter i suszyłem przez 3 dni, zamontowałem z powrotem i założyłem torebkę śniadaniową jako ochronę przed ulewami.....konwerter działa a patent ze śniadaniówką sprawdza się wyśmienicie. pozdrawiam

Mam taką dziwną rzecz, że np. na jednym kanale mam sygnał ok. 62-67% (siła i jakość) a na innym siła i jakość 0%.

Dla przykładu, odbieram w ten sposób Eurosport 1, ale Eurosport 2 jest już 0%.

Czy to konwerter mam jakiś wadliwy czy może dekoder trzeba sprawdzić/wymienić?