Jump to content
michalx1974

TMT / Lato2008

Recommended Posts

No to rzeczywiście wychodzi na to, że poszli z torbami... Ale myślę, że nic w tym dziwnego. Pisałeś w 2008 roku w tym wątku dlaczego żadne duże sieci kablowe nie chcą dołączyć TMT, ponadto podałeś przyczyny i zdarzenia, które rzeczywiście miały miejsce.

Chodzi właśnie o to że kanał może zniknąć z dnia na dzień bez zapowiedzi (koniec Lato 2008) albo zmiana profilu, która była mała ale de facto też miała miejsce, no i niepewna sytuacja spółki co nawet niewiedza na ich temat.

Uważam jeszcze, że TMT nie miało stałych widzów. No bo na satelicie kto ich odbierał? Tylko "maniacy" satelitarni bo po co szary Kowalski miał przestawiać antenę na Amosa czy Telstara dla jednego, nie emitującego nic nadzwyczajnego i nadającego w słabej jakości TMT?

A w kablówkach, zwłaszcza w analogu (były wtedy w ogóle oferty cyfrowe kablówek ? ) ogląda się głównie "swoje" programy, a resztę tylko sporadycznie. Ciekawi mnie też sprawa - czemu zniknęli z Hot Birda?

Z tego co widziałem w archiwalnych wykazach, TMT było dostępne tylko w ofercie Cyfry+. Gdyby jednak postarali się o niekodowane nadawanie na Hotbird-zie, zdobyli by większą widownię jak to zrobił chociażby Edusat. Edusat co prawda nie jest już nadawany satelitarnie, ale jest dostępny w sieciach kablowych i w internecie, również w HD.

Na pewno był FTA na Amosie ale czy na Hot Birdzie ja nie pamiętam na pewno był nadawany z transpondera Cyfry+

To też wiem, ze był FTA z Amosa a potem z Telstara. :D Ale intrygujące jest to jak w ogóle ten kanał zniknął z Hot Birda i dlaczego... :>

Aha... Ale jak byli na Hot Birdzie to nikt nie wie jak wyglądała wtedy ich sytuacja finansowa?

Przyczyną zniknięcia TMT z Hot Birda był fakt że Cyfra+ nie zamierzała sponsorować kanału FTA na swoim tp. Ustaliła pewnie pułap opłat,które dla TMT były nie do zaakceptowania.I TMT musiało się przenieść na Amosa . Z dzisiejszej perspektywy wiemy że była to błędna decyzja. Bo banicja TMT na Amosie była gwoździem do trumny dla tego kanału. I tu się także zgodzę,że na tej pozycji sat TMT był nadawany tylko dla maniaków i hobbystów. Poprawny odbiór TMT utrudniał przede wszystkim bardzo niski SR. Sam miałem problem z całodobowym dostępem do tego kanału,a co dopiero "zwykły" Kowalski. Nawet sieci kablowe( szczególnie te mniejsze) nie zawsze sobie radziły z prawidłową reemisją sygnału TMT z Amosa. Czasami wystarczało "byle [beep]nięcie" i TMT znikał w połowie audycji :D

Był nadawany dla hobbystów i maniaków satelitarnych, ale czy oni byli zainteresowani odbiorem kanału tak niskich lotów? :D

Ja w sumie na TMT oglądałem głównie...teledyski :D TMT był na u mnie na liście kanałów obok muzycznych min. OTV,Music Box Ukraina,M1,Mega.

Program Muzyczny Salon nadawany na antenie TMT był jedyny w swoim rodzaju.

Oprócz znanych i lubianych klipów prezentowano także klipy jednego z wykonawców którego nie pokazywały znane stacje muzyczne w tym kraju.

TMT pamiętam głównie z wizyt u mojej cioci w Dziwnowie, która odbierała ten kanał w kablówce. Najbardziej pamiętam z TMT pasmo z bajkami w którym emitowali na okrągło ''Koziołka [beep]ka'', ''Tajemnice Wiklinowej Zatoki'', ''Tajemnice szyfru Marabuta'', ''2 koty i 1 pies'' oraz ''Wędrówki Pyzy'', filmy klasy Z, program ''Noc z TMT'' oraz mniej reklam.