Skocz do zawartości

TMT / Lato2008


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to rzeczywiście wychodzi na to, że poszli z torbami... Ale myślę, że nic w tym dziwnego. Pisałeś w 2008 roku w tym wątku dlaczego żadne duże sieci kablowe nie chcą dołączyć TMT, ponadto podałeś przyczyny i zdarzenia, które rzeczywiście miały miejsce.

Chodzi właśnie o to że kanał może zniknąć z dnia na dzień bez zapowiedzi (koniec Lato 2008) albo zmiana profilu, która była mała ale de facto też miała miejsce, no i niepewna sytuacja spółki co nawet niewiedza na ich temat.

Uważam jeszcze, że TMT nie miało stałych widzów. No bo na satelicie kto ich odbierał? Tylko "maniacy" satelitarni bo po co szary Kowalski miał przestawiać antenę na Amosa czy Telstara dla jednego, nie emitującego nic nadzwyczajnego i nadającego w słabej jakości TMT?

A w kablówkach, zwłaszcza w analogu (były wtedy w ogóle oferty cyfrowe kablówek ? ) ogląda się głównie "swoje" programy, a resztę tylko sporadycznie. Ciekawi mnie też sprawa - czemu zniknęli z Hot Birda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w archiwalnych wykazach, TMT było dostępne tylko w ofercie Cyfry+. Gdyby jednak postarali się o niekodowane nadawanie na Hotbird-zie, zdobyli by większą widownię jak to zrobił chociażby Edusat. Edusat co prawda nie jest już nadawany satelitarnie, ale jest dostępny w sieciach kablowych i w internecie, również w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przyczyną zniknięcia TMT z Hot Birda był fakt że Cyfra+ nie zamierzała sponsorować kanału FTA na swoim tp. Ustaliła pewnie pułap opłat,które dla TMT były nie do zaakceptowania.I TMT musiało się przenieść na Amosa . Z dzisiejszej perspektywy wiemy że była to błędna decyzja. Bo banicja TMT na Amosie była gwoździem do trumny dla tego kanału. I tu się także zgodzę,że na tej pozycji sat TMT był nadawany tylko dla maniaków i hobbystów. Poprawny odbiór TMT utrudniał przede wszystkim bardzo niski SR. Sam miałem problem z całodobowym dostępem do tego kanału,a co dopiero "zwykły" Kowalski. Nawet sieci kablowe( szczególnie te mniejsze) nie zawsze sobie radziły z prawidłową reemisją sygnału TMT z Amosa. Czasami wystarczało "byle [beep]nięcie" i TMT znikał w połowie audycji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

TMT pamiętam głównie z wizyt u mojej cioci w Dziwnowie, która odbierała ten kanał w kablówce. Najbardziej pamiętam z TMT pasmo z bajkami w którym emitowali na okrągło ''Koziołka [beep]ka'', ''Tajemnice Wiklinowej Zatoki'', ''Tajemnice szyfru Marabuta'', ''2 koty i 1 pies'' oraz ''Wędrówki Pyzy'', filmy klasy Z, program ''Noc z TMT'' oraz mniej reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...