Skocz do zawartości

TMT / Lato2008


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ten nowy kanał też ma nadawać na Telstarze? Druga sprawa, że jakoś nie widziałem na liście KRRiT, żeby Lato 2008 miało koncesję. Znowu nadają piracko, tylko przenieśli się na bardziej tolerancyjnego satelitę? Szczerze, to ramówka niewiele się różni od TMT, tylko nazwa inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten nowy kanał też ma nadawać na Telstarze? Druga sprawa, że jakoś nie widziałem na liście KRRiT, żeby Lato 2008 miało koncesję. Znowu nadają piracko, tylko przenieśli się na bardziej tolerancyjnego satelitę? Szczerze, to ramówka niewiele się różni od TMT, tylko nazwa inna.

KRRiT im za przeproszeniem g... zrobi. CKTV złożyła już wniosek o przyznanie koncesji (polskiej!) na nowy kanał, który pojawi się oficjalnie na jesieni w miejscu Lato 2008 (więc można to potraktować jako "emisję testową" - teoretycznie). Ba, spółka nie potrzebuje polskiej koncesji aby nadawać z Polski, więc tak naprawdę nie rozumiem problemu. Najpierw KRRiT musiałaby odnaleźć źródło emisji sygnału, sposób w jaki jest on przesyłany i miejsce, z którego przekazuje się go na satelitę. To jest bardzo trudne do udowodnienia. Polonia 1 także nadaje z Polski mimo koncesji we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Wikipedia to nie najlepsze źródło z jakiego korzystam, ale według nich Polonia 1 nadaje z Węgier :)

Sam wprowadziłem tą informację do obiegu i wcześniej była aktualna. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy sprawa wyglądała tak, że program Polonii 1 na Węgry przesyłany był drogą światłowodową, później z powrotem odsyłany do uplinku Cyfry+. To było jakieś 2-3 lata temu, więc niedawno.

 

Jeśli chodzi o kanał Lato 2008 to ma on zezwolenie na nadawanie przez okres wakacyjny do momentu uruchomienia kanału Polska Muzyka. Nie do końca wiadomo czy pojawi się on w miejscu kanału Lato 2008 czy może jako oddzielna telewizja. Być może któryś z planów CK!TV się ziści i uruchomią choć jeden z zakładanych projektów - być może w miejscu Lata pojawi się ten kanał z programami rozrywkowymi i serialami. Z racji tego, że agencja reklamowa CKTV nie jest wiarygodna, też nie napalałbym się w ogóle na start zapowiadanych kanałów. Tutaj jeden z dowodów: news sprzed 2,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało nam się uzyskać szerszych informacji na temat nadawcy, ponieważ jego istnienie i zasady działania są dla nas zagadką. W dodatku na temat CKTV brakuje wszelkich wzmianek w sieci.

Ktoś coś zasłyszał i od razu się rzucili na to jak sępy. Projekt mógł sobie być, jak widać nikt z CKTV nie potwierdził tej informacji, nawet serwis nie chciał z nimi porozmawiać, więc nie można mówić że są niewiarygodni. Jak już to media2 jest niewiarygodnym serwisem, zachowującym się czasem jak najgorszy brukowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVS było stać na nadawanie na HB, reklam nie widać poza blokami TV Market. TMT mogłoby nadawać chociaż na Astrze, wynajęli by miejsce na jakimś tp.
Najwyraźniej p. Arkadiusz Hołda jest bogatszy niż taka zwykła agencja reklamowa CKTV (a może niezwykła? :lol:).

 

Dopóki za TMT nie wezmą się poważni inwestorzy, to nie należy się spodziewać jakichś większych zmian w tej stacji. Choć myślę, że kanał na pewno wielu i tak pozytywnie zaskoczył w ostatnim czasie, skoro naczytałem się komentarzy, kiedy w Cyfrze, kiedy w CP.... Normalnie ręce opadają :lol: A przecież na TMT vel Lato2008 nic nie ma! Wszystkie kreskówki, wieczorne pasmo są powtórkami z anteny TMT! Za to duży "+" za przede wszystkim polskie produkcje, takiego kanału (FTA) nam trzeba. TMT ma potencjał stać się poważną i liczącą się telewizją (nie ogólnopolską, ale taką, która promowałaby przede wszystkim programy robione przez amatorskie koła zainteresowań siedzące gdzieś tam w cieniu, tylko żeby tego było więcej, a jak najmniej powtórek. Stację tą finansują nadal wpływy z jakiś tam lokalnych reklam od lokalnych firm i to wszystko dzięki kablówkom (przeważnie mniejsze, bo te większe wycofały kanał z oferty), a także same firmy. Ciekawe jak teraz jest z dystrybucją Lato2008 w sieciach, pewnie nie każda kablówka, która miała TMT, teraz jest w stanie przełączyć się na Telstar'a. Może gdy wreszcie coś poważniejszego po wakacjach ruszy w tej telewizji, to może nasze platformy zainteresują się tym kanałem i pojawi się na HB (bardzo optymistyczne stwierdzenie ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś zasłyszał i od razu się rzucili na to jak sępy. Projekt mógł sobie być, jak widać nikt z CKTV nie potwierdził tej informacji, nawet serwis nie chciał z nimi porozmawiać, więc nie można mówić że są niewiarygodni. Jak już to media2 jest niewiarygodnym serwisem, zachowującym się czasem jak najgorszy brukowiec.

Chłystku, zacznijmy od tego, że nie potrafisz przeczytać tekstu ze zrozumieniem. Doskonale wiem z kim kontaktować się w TMT/CKTV. Tam rządzi tak naprawdę jedna osoba, która łączy w sobie kilka funkcji, m.in. prezesów, wydawców programów, producentów. Nie będę się teraz posługiwać nazwiskami, ponieważ przed młodzikami takimi jak Ty tłumaczyć się nie będę. Jeśli zauważyłeś, informacja dotycząca nowych kanałów została potwierdzona przez rzecznika KRRiT, dodatkowo zainteresował się nią "SAT Kurier" oraz "Press". Jeśli coś nazywasz brukowcem, to tyczy się to wszystkich podmiotów, które wymieniam w tym poście. Jeśli chodzi o TMT, to coś Ci powiem - jeśli ktoś zbyt drąży, to nic Ci nie powiedzą. Dodajmy do tego pytania o źródła finansowe i nie masz co liczyć na jakąkolwiek odpowiedź, bowiem tak naprawdę prawie nikt nie wie, skąd TMT brało pieniądze na ciągłe nadawanie przez 10 lat, mimo oglądalności ok. 0,001% - musiałbym zobaczyć w którymś z archiwalnych numerów "Pressa" jaka dokładnie jest oglądalność tej stacji. Pieniądze na finansowanie TMT to najbardziej strzeżona tajemnica jej prezesa.

 

Przytoczę także archiwalny tekst z "Presserwisu". Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jeśli go opublikuję, bo akurat mam go zachowanego na komputerze:

 

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły trzy wnioski koncesyjne na nowe telewizyjne kanały tematyczne: Doc! TV, 8! TV i Up! TV.

Wnioski złożyła mało znana w branży medialnej i reklamowej Agencja Reklamowa C.K. TV. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, firma jest powiązana z kanałem telewizyjnym TMT – mieszczą się w tym samym budynku w Warszawie, a szef projektu nowych telewizji Rafał Walczak jest jednocześnie dyrektorem ds. zarządzania w TMT. Doc! TV planowana jest jako stacja skierowana do osób powyżej 16 roku życia, o charakterze specjalistyczno-edukacyjnym, emitująca programy publicystyczne i dokumenty. Kanał 8! TV ma być uniwersalny (programy rozrywkowe, edukacyjne, poradnikowe, filmy, sport i nauka), a Kanał Up! TV będzie kierowany do młodzieży (ramówkę ma wypełniać głównie rozrywka, muzyka oraz programy edukacyjne).

Rafał Walczak nie chciał rozmawiać o szczegółach planów C.K. TV i o samej firmie. Nie chciał także potwierdzić, czy firma jest powiązana z TMT. - C.K. TV to niezależny podmiot. Do czasu otrzymania koncesji nie chcemy informować o naszych planach – powiedział tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Walczak nie chciał rozmawiać o szczegółach planów C.K. TV i o samej firmie. Nie chciał także potwierdzić, czy firma jest powiązana z TMT. - C.K. TV to niezależny podmiot. Do czasu otrzymania koncesji nie chcemy informować o naszych planach – powiedział tylko.

 

Przecież wiadomo, że jest powiązana i nad czym tu się zastanawiać, wystarczy zadzwonić do TMT (pan poinformuje nas, że dodzwoniliśmy się do C.K. TV) i spytać się o cokolwiek to odrazu usłyszymy, że nie ma pana Walczaka, proszę zadzwonić później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chybiona, zamiast knuć teorie spiskowe zalecam zająć się konstruktywnymi rzeczami.

 

TMT miał szanse się wypowiedzieć, dzwoniliśmy do nich jeszcze przed pojawieniem się tego Zmiany w Trochę Młodszej Telewizji? tekstu. Skończyło się na zebraniu pytań i wysłaniu drogą mailową, co nastąpiło tego samego dnia, tj. 17 czerwca i odpowiedzi się nie doczekało. Tekst jak najbardziej pozytywny dla TMT (argument uwalania stacji na złość, bo z kimś tam współpracują leży i kwiczy) trafił więc do sieci w postaci takiej, jaką widać. Pojęcia bladego nie mieliśmy o ich kłopotach, a sprawdzać koncesji, czy pytać operatora o cokolwiek nikomu się nie chciało, bo co to ma do rzeczy - kanał planuje zmiany i już - rozwój.

Niestety na nieszczęście TMT mamy stały kontakt z Amosem i to od wielu lat. 19 czerwca przysłali informację do redakcji opisującą ich wersję i to jak podkreślał Jacek w komentarzach pod tekstem - w dość mocnych słowach. Dla pewności sprawdzenie tematu koncesji, szybki telefon do operatora, czy to publikować - tak publikować. No to jest. TMT szansę na przedstawienie swojej wersji mieli, ale jak nie to nie, a z kim oni współpracują - mi powiewa (zresztą co to za współpraca - zwykłe zatajanie faktów, byleby przeczekać - w takim tonie utrzymana była rozmowa telefoniczna). Zapewne tekst przyśpieszył temat przenosin - i bardzo dobrze się stało.

 

Co do TVN Gra - przykro mi, ale to nie jest prawda - nadawca posiadał pozwolenie na przekaz do końca maja i zostało ono wykorzystane. Argument grzania miejsca - śmieszny, bo i tak wyłączenie musiało nastąpić i nastąpiło, a do sieci kablowych trafiły różne kanały, nie koniecznie od ITI, więc nic na tym nie zyskali, tylko pompowali fundusze w nierentowny biznes do końca. (pomijam "swoim" - jaki my mamy związek z TVN? Nawet nie reklamują się u nas - już bliżej mamy do TVP).

 

I na zakończenie - rozwijanie OT w tym kierunku zakończy się koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie "swoim" się nie robi pod górkę, ale już małemu, niezależnemu nadawcy, zaprzyjaźnionemu w dodatku z konkurencyjnym TV Sat Magazynem - to i owszem.

 

Wpisałem w google : TMT piracko . We wszystkich wynikach wyszukiwania jako źródło informacji było Satkurier.Wynikami wyszukiwania były podstrony Stakuriera i portale internetowe ,które po prostu cytowały z Satkuriera.

Cóż to za dziwny zbieg okoliczności ,że jedyna gazeta ,która nagłośniła tą sprawę jest konkurencją zaprzyjaźnionego z TMT TV Sat magazynu . :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...