Skocz do zawartości

TMT / Lato2008


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TMT ma być dostępny z satelity Telstar 12 na pozycji 15ºW.

 

 

Widać tej stacji nie zależy na dotarciu do odbiorców indywidualnych i liczy tylko na sieci kablowe.

 

A czemu by tak nie pomyślała aby nadawać z 21,6 st. E.

 

Od razu oglądalność była by większa, a tak pozostanie wręcz śladowa oby tylko śladowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oglądalność mieliby całkiem sporą, gdyby paczka DMC dalej działała. :]

Swoją drogą chyba dlatego wybrali tego satelitę - korzystają z niej polskie sieci kablowe, a z Amosa jedynie te, które odbierają SportKluby, Cinemaxy i HBO (większość pewnie woli odbierać je z Hot Birda). 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie wiadomo jakie filmy nadawali od kilku lat nie prezentuja nic ciekawego, oczywiście jak dla mnie i przedewszystkim maja bardzo mały zasięg lepszy byłby z HotBirfa albo z Astry a w tej chwili maja same magazyny robione chyba przez nich więć nie muszą dbać o wykup licencji na Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kanały, jak TMT utrzymują się głównie z reklam, a wynajęcie pojemności na HB, czy Astrze jest dużo droższe niż na Amosie, czy Telstarze. Dlatego jeżeli podstawowe źródła dochodów są zbyt słabe, to przejście na droższego satelitę może przynieść straty i w efekcie zawieszenie, a w ostateczności zakończenie nadawania kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVS było stać na nadawanie na HB, reklam nie widać poza blokami TV Market. TMT mogłoby nadawać chociaż na Astrze, wynajęli by miejsce na jakimś tp.

 

 

 

Masz racje, lecz zapewnili sobie już obecność w większości śląskich sieci kablowych, i jednak ma płynność finansowa co jest bardzo ważne.

I jak na kanał początkujący oferta regionalna jest całkiem przyzwoita.

 

TMT była w analogowej UPC, lecz nie zrobiła nic aby się w niej otrzymać i nawet nie znalazła sie w ofercie cyfrowej, jak w taki sposób chce ona starać sie o widza to życzę jej powodzenia w jak najszybszym zakończeniu nadawania gdyż szkoda niepotrzebnie nakręcać mało licznych widzów, heh tylko jakich .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy wypisują ludzie, którzy nigdy nie oglądali tej stacji. Przyznaj się, masz do niej dostęp? Chyba nie. Porównywanie jej do Polonii 1 jest mocnym nieporozumieniem, chyba że mówimy o dawnych czasach. Ramówka na pewno nie jest zbyt atrakcyjna, ale na pewno lepsza od telezakupów od 8 do 19. Czas ten zapełniają stare polskie bajki. Gdzie indziej ich nie obejrzymy (ewentualnie na Kino Polska i rzadko TVP Polonia). Natomiast magazyny własnej produkcji są jak najbardziej dobrym pomysłem, tutaj przebijają Tele 5, które ma w swojej ofercie chyba tylko dwa takie programy (Lub czasopisma i jakieś gotowanie na ekranie). Największym atutem TMT jest chyba muzyka - nie tylko, ale również polska! Dlatego lubię TMT. Jest w 100% polskie, w przeciwieństwie do innych stacji, typu Tele 5 (włoski kapitał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda stacja ma w sobie coś ciekawego, lecz dziwi fakt ze stacja nie idzie w kierunku aby dotrzeć do jak największej liczy odbiorców.

 

Chodzi mi tylko o to że stacja powinna wybierać tańsze satelity lecz nie aż tak zbyt oddalone od najpopularniejszej pozycji 13 st. East (aby był możliwy jak najszerszy odbiór nawet przy antenach 60-70cm oferowanych przez nasze platformy cyfrowe).

 

satelita Intelsat z którego nadaje EduSat chyba należy do tanich stąd może by tak pomyśleć o nim, dwa kanały niekodowane w polskiej wersji językowej to już dobry początek byłby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na antebie 120cm za bardzo nie da sie oglądać sygnał skacze z 40 o; 0% i tak w koło inne kanały na 99% smigają z tego satelity

U mnie to samo na 110 cm. Myślę, że to ich wina. Niedawno z TMT był taki sam problem, pomimo tego inne kanały z Amosa chodziły bez zarzutu. Pewnie wiatr trzęsie im anteną. U mnie odbierają wszystkie kanały z Telstara poza tym. I nie mówcie, żebym poruszał anteną...

 

A tak przy okazji: Czy Lato 2008 też nadawane jest piracko? Jakoś nie widziałem koncesji u KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...