Skocz do zawartości

TMT / Lato2008


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak nie takie głupoty były kiedyś na "pewnym forum"...

 

Specjalnie dla niedowiarków, załączam jeszcze część listu, jaki kiedyś otrzymał Pan Grzegorz:

Panie Grzegorzu!

Dziękuje za rozmowę.

Załączam informacje techniczne.

Będę zobowiązany za szybką informacje o kosztach bezpośrednio do nas i równolegle do spółdzielni, najlepiej na ręce Pani Katarzyny.

Pozdrawiam i czekam.

Sławek Wójcik

Dyrektor ds. Rozwoju ck!tv

tel. (22) xxx xx xx

fax. (22) xxx xx xx

kom. xxx xxx xxx

Pod tymi numerami uzyskasz informacje . Mowa o kosztach zmiany satelity (kolejna antena) które ma pokryć TMT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście na Telstara i zmiana profilu kanału wiele im nie da, jeżeli będą utrudniać do niego dostęp, zamiast ułatwić. Najlepszym sposobem byłoby ponowne nadawanie na HB, ewentualnie na Astrze, chociaż z drugiej strony TV Centrum już wpadł na taki pomysł i wiadomo jak się to skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co traktujcie całą informację jako mocno nieoficjalną. Kontaktowaliśmy się z TMT i wiem tyle, że w ciągu najbliższych dni pojawi się komunikat prasowy, który wyjaśni co się zadzieje w kwestii emisji TMT. Póki co są to informacje zebrane z innych źródeł.

 

Za to zupełnie przypadkiem (bo nie ukrywam, że to nam umknęło) podczas grzebania w archiwaliach okazało się, że TMT ma 10 lat - jak ten czas leci ;) Szkoda, że nie było żadnej imprezy dla mediów :wink: Ale co jak co - przetrwać 10 lat na dość trudnym polskim rynku medialnym to całkiem niezły wyczyn, a do tego nie nadają tak jak Polonia 1 70% programu Teleshopping, tylko są kreskówki, magazyny. Choć dużo powtórek, to kanał ma pewną wartość. TV Centrum, a później Moja TV próbowały iść tą samą ścieżką, ale się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMT pamiętam jeszcze za czasów jego obecności na HB i w Cyfrze - 99/2000 rok. Lubiłem go oglądać, plusem kanału były i są polskie kreskówki - Koziołki [beep]ki czy też Bolki i Lolki ;) Teraz niestety nie jest mi dane odbierać TMT i nie wiem, czy kiedykolwiek mi będzie dane - Amosa przysłania mi piękny orzech włoski, przez co ni chu chu TMT odbiorę. A szkoda :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas grzebania w archiwaliach okazało się, że TMT ma 10 lat - jak ten czas leci ;) Szkoda, że nie było żadnej imprezy dla mediów :wink: Ale co jak co - przetrwać 10 lat na dość trudnym polskim rynku medialnym to całkiem niezły wyczyn, a do tego nie nadają tak jak Polonia 1 70% programu Teleshopping, tylko są kreskówki, magazyny.

No ale Polonia 1 na 10-lecie zorganizowała jumpreze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniają, bo koszty coraz wyższe, a kasy to oni za bardzo nie mają.

Chcą zmienić, bo niby będą mogli "lepiej nadawać", co może zwiększyć oglądalność, ale powinni wypracować markę lekko, tak aby bez problemów, każdy operator chciał mieć kanał w swojej ofercie.

Antenę będziesz musiał regulować, jeśli przeniosą się na inną pozycję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poprzedniej informacji odezwał się do nas Spacecom - operator satelity Amos i rzucił nieco światła na temat przenosin TMT z Amosa. Brak terminu przenosin związany jest właśnie z tym, że nie wiadomo kiedy operator zdecyduje się na rozwiązanie drastyczne.

 

Izraelska spółka Spacecom Satellite Communications oficjalnie poinformowała redakcję SAT Kuriera, że stacja TMT (Trochę Młodsza Telewizja) nadaje piracko na satelicie Amos 1 (4°W), działając bez ważnej licencji, zezwolenia i autoryzacji. Co więcej, TMT odmawia zaprzestania transmisji z izraeslkiego satelity!

 

Więcej: https://satkurier.pl/news/41595/tmt-nadaje-piracko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi powie, czym technicznie różni się kanał telewizyjny od przekazu? Jeśli TMT miało koncesję na 10 lat, to wygasła ona już w maju i od tego czasu nadają "piracko". Jednak czy żeby to ominąć, wystarczyłoby dodać do znaczka napis "test" lub (tak jak to zrobiono obecnie) całkiem go usunąć? Na chwilę obecną nie ma ani ograniczeń wiekowych, ani znaczka stacji, ani jingli pomiędzy programami. Z tego co wiem, telewizje nadając tylko w kablu (np. Toya TV) nie potrzebują koncesji. Czy więc TMT usuwając logo stacji, stało się niekodowanym przekazem przeznaczonym dla kablówek, gdzie docelowo ma być odbierany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie "kanał telewizyjny" to forma, która charakteryzuje się np. stałą ramówką czy stałym nadawaniem, a "przekaz" to forma, którą charakterystyczną cechą jest możliwość zaprzestania emisji w każdym momencie; emisja jest chwilowa, realizowana specjalnie dla jakiegoś wydarzenia. Ja to tak rozumiem.

 

Co do legalności nadawania to nie wiem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Z tego co wiem, telewizje nadając tylko w kablu (np. Toya TV) nie potrzebują koncesji.

Zdaje się, że na to też potrzeba koncesji ( :o ) - na stronie Krajowej Rady Telefonii i Radiowizji jest wykaz nadawców posiadających koncesję na nadawanie drogą kablową: http://www.krrit.gov.pl/nadawcy/programy/kk.htm (jest tam też toya). Na liście jest też Trochę Młodsza Telewizja (na swojej stronie piszą, że maja 2 koncesje - kablową i satelitarną). Jeżeli ta koncesja też była na 10 lat, to by znaczyło, że wygasła już w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragniemy poinformować, że od 9 czerwca 2008 będziemy nadawać nowy program adresowany do dzieci i młodzieży młodszej.

 

W okresie wakacyjnym program będzie funkcjonował pn. LATO 2008 w specjalnej letniej ramówce, uwzględniającej letnie studio na żywo.

 

Od jesieni program dla dzieci będzie prezentował polską twórczość filmową, głownie animowaną oraz własną produkcję - magazyny tworzone z udziałem polskich twórców filmów animowanych dla dzieci. Będzie to jedna z głównych cech wyróżniających nasz program pośród innych, głównie zagranicznych ofert. Ten typ audycji będzie występował od godziny 6:00 do 20:00. Po godzinie 20:00 nadawane będą - już w obrębie programu filmowego dla dorosłych – nieagresywne, klasyczne seriale telewizyjne i filmy fabularne.

 

Serwis będzie dostępny od 9 czerwca br. z satelity Telstar 12 na pozycji 15ºW.

 

http://www.cktv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już jest dostępny a nikt o tym nie wie. :lol2:

Ale naprawdę jeśli jest dostępny od 9 czerwca to dlaczego LyngSat o tym nic nie wie.

Transporder K20 częstotliwość 11 022,370 MHz
Ale tam nic takiego nawet nie ma. może trzeba sprawdzić tą satelitę może jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragniemy poinformować, że od 9 czerwca 2008 będziemy nadawać nowy program adresowany do dzieci i młodzieży młodszej.

 

W okresie wakacyjnym program będzie funkcjonował pn. LATO 2008 w specjalnej letniej ramówce, uwzględniającej letnie studio na żywo.

 

Od jesieni program dla dzieci będzie prezentował polską twórczość filmową, głownie animowaną oraz własną produkcję - magazyny tworzone z udziałem polskich twórców filmów animowanych dla dzieci. Będzie to jedna z głównych cech wyróżniających nasz program pośród innych, głównie zagranicznych ofert. Ten typ audycji będzie występował od godziny 6:00 do 20:00. Po godzinie 20:00 nadawane będą - już w obrębie programu filmowego dla dorosłych – nieagresywne, klasyczne seriale telewizyjne i filmy fabularne.

 

Serwis będzie dostępny od 9 czerwca br. z satelity Telstar 12 na pozycji 15ºW.

 

http://www.cktv.pl/

 

 

Nie wiem czy pamiętacie ale to jest nawiązanie do znanych nam stacji Cartoon Network & TCM którzy też dzielili czas między sobą. Z tą różnicą że na TCM są same filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...