Skocz do zawartości

TMT / Lato2008


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź jest bardzo prosta. Zastosowanie FEC=7/8 pozwoli nam na możliwie największe zaoszczędzenie pasma częstotliwości. TMT wykorzystuje bardzo niewielki kawałek transpondera, w porównaniu z innymi nadawcami, którzy też razem z TMT dzielą daną pojemność. To z kolei przerzuca się na to, że polski nadawca płaci najmniej za nadawanie z satelity. Dla TMT pozostaje to nie bez znaczenia. Emisja przez satelitę jest bardzo droga, a kanał może czerpać profity jedynie dzięki operatorom kablowym, stąd nadają przez satelitę jak najtaniej wykorzystując takie, a nie inne FEC. A nadawać muszą, skoro chcą być dostępni w wielu kablówkach całej Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak SR, który też jest niski a wpływa na jakość sygnału, a wynosi tylko 2800. Emisja jest droga, ale Amos nie jest aż tak kosztowny w porównaniu do znanych pozycji typu: HotBird, Astra 19,2E. Kanał podobno jest bezpłatnie rozpowszechniany w sieciach kablowych, co nie opłaca się operatorom kablowym, bo lepiej na jego miejsce dać kanał za który trzeba zapłacić i dlatego nie ma za bardzo kasy zapewne. To jakie ja mam informację zaprzeczają "lekko" tym, które Ty podałeś, bo ja mam że jest darmo, a Ty, że tylko kablówki im płacą. Które jest prawdą? Ja już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał podobno jest bezpłatnie rozpowszechniany w sieciach kablowych, co nie opłaca się operatorom kablowym, bo lepiej na jego miejsce dać kanał za który trzeba zapłacić i dlatego nie ma za bardzo kasy zapewne.

To nie jest do końca tak. Program jest owszem - rozpowszechniany bezpłatnie, ale tu nie chodzi o to, że sieci kablowe zyskują na kanałach płatnych. To nieprawda, zyskują na abonamencie, a kanały dodatkowo płatne są jedynie pretekstem to jego zwiększania. Gdybyś sobie policzył realną warność kanałów w jednym "gniazdku" takiej Vectry, to doszedłbyś do wniosku, że jakby to zsumować to otrzymałbyś cenę mniejszą nawet niż 10 zł miesięcznie. Jednak dochodzą tu koszty retransmisji sygnału, co przeliczając np. na 1 mln abonentów danej sieci kablowej i tak naprawdę tylko kilkadziesiąt potrzebnych do tego dekoderów (zużywają się, pobierają prąd, trzeba opłacać za niektóre abonament, np. C+, CP) i tak jest czystym wyzyskiem. Wystarczy, że sieci kablowe posiadają w ofertach kanały typu Polonia 1 i Mango24. Dorzucenie do tego TMT zachwiałoby wiarygodnością sieci kablowej odnośnie miesięcznego abonamentu, który najczęściej wynosi pomiędzy 40-50 zł. No i kto by zapłacił za taką liczbę kanałów FTA? Poza tym te kanały mają zazwyczaj jedynie garstkę stałych widzów, duża część z nich rejestrowana jest poprzez błędy statystyczne oraz po prostu klikanie pilotem po kanałach i chwilowe zatrzymywanie się gdy widzą np. erotyki lub teledyski albo przykuwające uwagę spoty telesprzedażowe.

 

Reasumując: sieciom kablowym nie opłaca się włączać nowych kanałów FTA jeśli naprawdę nie cieszą się one popularnością a ich reemisja będzie okazywać się bezcelowa. Poza tym sieci kablowe stawiają na zwiększanie cen abonamentu dzięki wprowadzaniu kanałów tematycznych, które najczęściej są płatne - i najważniejsza sprawa: za kanał, który od "gniazdka" kosztuje 30-60 groszy, sieć kablowa zwiększa abonament o 2-3 złote. Takie są fakty. WYYYZYSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Kanał podobno jest bezpłatnie rozpowszechniany w sieciach kablowych (...) To jakie ja mam informację zaprzeczają "lekko" tym, które Ty podałeś, bo ja mam że jest darmo, a Ty, że tylko kablówki im płacą. Które jest prawdą? Ja już nie wiem.

A ja pisałem, że pobierają opłaty od operatorów kablowych? :shock: Czytaj ze zrozumieniem... Pisałem, że dzięki kablówkom mogą czerpać jakieś zyski, bo gdyby nie sieci kablowe, to z dystrybucją byłoby jeszcze gorzej. A jakie profity mogą czerpać dzięki kablówkom? Na antenie TMT są nadawane reklamy, głównie firm lokalnych i dotyczą one hoteli, pensjonatów, restauracji... Nie wierzę, że Ci reklamodawcy nie płacą za emitowanie swoich spotów telewizji TMT. Może to nie są jakieś duże profity, ale zawsze w jakiś sposób budżet tej stacji podreperują. Im więcej operatorów ma ten kanał w swojej ofercie, tym większy mają zysk z reklam, Do tego dochodzą jeszcze mniejsze, zaprzyjaźnione firmy prywatne, które na zlecenie TMT produkują programy, często też wykładają na to własne fundusze.

 

A dlaczego kanał nie jest obecny na platformach cyfrowych? Najpierw ktoś musiałby zainwestować w ten produkt, ewentualnie jakiś bogaty sponsor prywatny, czy też sama platforma cyfrowa.

 

TMT jest kanałem kablowym i produkowanym wyłącznie przez amatorów. Same kablówki natomiast czerpią duże zyski z opłat uiszczanych przez abonentów (tutaj @Karol bardzo dobrze powyżej opisał). Szkoda, że najwięksi giganci nie są zainteresowani rozwijaniem tej telewizji, myślę tutaj o Vectrze, UPC, Multimedia... Wydaje mi się, że gdyby włożyć choć trochę nakładów finansowych w rozwój tej stacji, zachować obecną specjalizację kanału, to można naprawdę wyprodukować dobry, polski kanał.

 

Sam doskonale pamiętam czasy, kiedy miałem ten kanał w kablu. Byłem wiernym widzem programów motoryzacyjnych TMT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdyby TMT zawitał do Pakietu Familijnego, to dopiero byłby hit! :D:wink::wink: Mam nadzieję, że któraś z naszych platform dołączy ten kanał do swojej oferty. Najlepiej jakby zawitał na Astrę 19 na transponder np. 10773 H. :D:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ten kanal jak byl kiedys w Cyfra+.Ogladalem zawsze w wakacje "Lata z TMT" byl fajny jak na tamte czasy.Milobyloby aby ten kanal pojawil sie na Hot-Birdzie.Jesli takie kanaly jak Promocja TV,Podroze TV czy nawet EDUSAT stac na oplaty za satelite to i TMT powino sobie poradzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale rozwój tej stacji nie ma większego sensu. Stacja zarabia prawdopodobnie tylko na swoje utrzymanie, ewentualnie czerpiąc minimalne zyski z działalności. Zwiększanie jej zasięgu będzie nieopłacalne, bo do tego potrzebne będą dość duże nakłady finansowe, na które po prostu TMT nie stać - a operatorów kablowych i satelitarnych trzeba jakoś do siebie przekonać. Tak naprawdę to ja już nie chcę TMT na Hot Birdzie, ewentualnie mógłby pojawić się w mojej kablówce na kilka dni, bo chciałbym dokładnie zobaczyć jak teraz wygląda. Ale wiem jedno: to już nie jest to samo TMT co kiedyś. Kiedyś naprawdę ten kanał świecił ambicjami, chociaż śmierdział amatorszczyzną i to ta ostatnia cecha akurat nie opuściła stacji od lat. TMT jednak trzyma już sztywną ramówkę, produkuje tanie programy, niektóre kupi od małych studiów filmowych i sprzeda kilka lokalnych reklam - i tak będzie to trwać dopóki nie podpadną Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji albo sami nie zrezygnują z nadawania programu. Co do "Lata z TMT" to przyznam, że była to najlepsza w historii stacji produkcja telewizyjna, emitowana była codziennie po kilka razy. Bardzo przyjemnie się to oglądało, przez pewien czas ta telewizja była naprawdę bliska widzom. Teraz to się zmieniło - nadają, żeby nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na pewnym forum pojawiła się informacja:

Dziś stacja TMT kończy nadawanie. Amosa opuszcza zupełnie.

"LATO 2008" to następca tej telewizji. Dostępny będzie:

Telstar 12 (15W)

11 022,370 Mhz

pol V

FEC 3/4

SR 2222

Zmiana satelity w wersji przedstawiciela TMT wynika z słabej jakości przekazu z Amosa. Na temat zmiany nazwy się nie wypowiadał. Bardzo za to wychwalał treść nowego programu. I ciekawostka - operatorom kablowym chcą pokryć koszty sprzętowe zmiany pozycji satelitarnej.

Pozdrawiam

Czy ktoś może to potwierdzić? SatKurier i inne serwisy na ten temat milczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał nie zakończył emisji - nadal TMT jest nadawany z Amosa - w tej chwili mam antenę ukierunkowaną na 4W i jest wszystko po staremu (w To&Owo się pośpieszyli), ale wygląda na to, że faktycznie zamiana nastąpi - w Łodzi coś wiedzą: To&Owo i Toya są z Łodzi ;) Termin nieznany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...