Skocz do zawartości

TMT / Lato2008


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem, na pewno znaleźliby się tacy, co chętnie by widzieli ten kanał na swojej platformie. TMT jest w pierwszej kolejności nadawany z myślą o kablówkach, posiadacze indywidualnych zestawów są na drugim miejscu. Skoro działają na polskim rynku coś koło 10-ciu lat, to znaczy, że jakiś tam zysk mają, głównie czerpią profity od operatorów sieci kablowych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do warunków technicznych odbioru - byle do kwietnia ;)

W marcu zostanie wyniesiony Amos 3, który zastąpi Amos 1. Najprawdopodobniej w kwietniu zajdą zmiany na tej pozycji, być może poprawi się odbiór TMT (czy to transponder będzie miał lepsze parametry, czy też zostanie ów kanał przeniesiony w inne miejsce). Trzeba czekać na rozwój wydarzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, na pewno znaleźliby się tacy, co chętnie by widzieli ten kanał na swojej platformie. TMT jest w pierwszej kolejności nadawany z myślą o kablówkach, posiadacze indywidualnych zestawów są na drugim miejscu. Skoro działają na polskim rynku coś koło 10-ciu lat, to znaczy, że jakiś tam zysk mają, głównie czerpią profity od operatorów sieci kablowych :roll:

 

Taa. Tyle, że w dwóch największych sieciach kablowych Aster i UPC tego kanału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież antena od Cyfry jest mała to jak można na niej to odbierać? Może i można, ale nie zawsze. Poza tym jak oglądasz ten kanał na tym dekoderze? Przecież nie da się go odbierać za pomocą tego sprzęty, bo nie można tam tworzyć własnej listy a na oryginalnej nie ma tego kanału.

 

Co do tych plansz to już kiedyś ludzie pisali, że to może na Viasaty, ale nic nie wyszło z tego jak narazie tylko "siedzą" na tym transponderze i marnują miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa. Tyle, że w dwóch największych sieciach kablowych Aster i UPC tego kanału nie ma.

Ale takie były zamierzenia. Nie owijając w bawełnę, to program był nadawany z myślą o wypełnianiu programu dziennego sieci kablowych, ale się nie udało. Zresztą, mieliśmy już podobne projekty, które zostały siłą zamknięte lub padły - mowa tu kolejno o ATV (nie przedłużono koncesji) oraz Twojej Telewizji Miejskiej (bankructwo). TMT natomiast miała nadawać na podobnyc zasadach, jednak efekt był odwrotny. Zamiast nadawać w sieciach kablowych, to właśnie TMT nadawało (i nadaje) programy produkowano przez małe sieci kablowe. Ogólnie sygnał stacji został wyłączony w większości polskich sieci kablowych. Jednak dobrze wspominam ten kanał (usunęła go Vectra po przejęciu mojej sieci kablowej), bowiem za małe pieniądze produkowali dość dobre programy na wysokim poziomie merytorycznym. Jednak pojawiało się też sporo powtórek, m.in. "Nocy z TMT" i "W garnku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było. Kablówkom na jego miejsce opłacało się włączyć kanały, za które abonent musi już płacić (tzw. opłata od gniazdka). TMT nie dość, że zawadzało niezbyt dobrą jakością obrazu to w dodatku jest bezpłatnie rozpowszechniane. W oczach operatorów szkoda na niego miejsca. Poza tym sytuacja finansowa spółki jest nie tyle niepewna, co niejasna i nie wiadomo czy nagle kanał nie zniknie lub też czy nie zmieni swojego profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Rafix :

mieszkam na Podkarpaciu i dodam że mam antenę 120 cm ustawioną na hotbird'a i łapie go z jakością 95% i do tego trzy zezy astra 19,2 st z mocą 90% , astra 28 st wiązka odbieralna w POlsce 85% i czasem na wiązkę z kanałami BBC tak z 10 - 15%, no i Amosa 4st zach. z mocą na większości kanałów oprócz TMT ok. 70 - 80 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale dowiedziałem się że do mojej kablówki przyszło pismo, w którym komornik żąda opłatę. Moja kablówka już od 3 lat nie puszcza tego...dziadostwa. Jedynie to kiedyś lubiłem oglądać pasmo bajkowe.

Kiedyś było to nadawane na HB, w paczce C+, o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Rafix :

mieszkam na Podkarpaciu i dodam że mam antenę 120 cm ustawioną na hotbird'a i łapie go z jakością 95% i do tego trzy zezy astra 19,2 st z mocą 90% , astra 28 st wiązka odbieralna w POlsce 85% i czasem na wiązkę z kanałami BBC tak z 10 - 15%, no i Amosa 4st zach. z mocą na większości kanałów oprócz TMT ok. 70 - 80 %.

To ciekawa sytuacja, ja też "zezuję" na Amosa z HotBirda. Mam mniejszą antenę, popularną 80-tkę, mimo to, ten kanał jakoś "chodzi". Nie zawsze, ale czasami uzyskuję sygnał. Minął kolejny dzień... no i udało się złapać ten kanał? Pamiętaj, aby polować na sygnał w różnych porach dnia. Jak na Twoje ustawienia, to wydaje mi się, że zeza masz ustawionego na perfekt.

 

TMT ma FEC 7/8, może też być tak, że tuner nie "trawi" takiej korekcji błędów i aby uzyskać minimalny odbiór, potrzebny jest naprawdę silny sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby za co TMT miałby produkować kanały tematyczne? To jest bardzo odległa przyszłość... :roll:
Warszawska agencja reklamowa C.K. TV powiązana jest z Trochę Młodszą Telewizją (TMT), dostępną satelitarnie i kablowo.

A więc to nie TMT będzie produkować kanały tematyczne, tylko WAR C.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Albo aby ułatwić dosył. Przekaz sygnału do obcego uplinku byłby zbyt drogi, dlatego stosują własny i inne stacje nadające z tego transpondera. Każda stacja ma własny uplink, dlatego każda stacja nadaje z inną mocą i czasem są problemy z TMT, mimo tego inne stacje działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście największy problem leży po stronie korekcji błędów (FEC=7/8). Zastosowano możliwie najwyższe dla cyfrowego sygnału, dlatego odbiór TMT jest bardzo wymagający. Jak ktoś nie wie, co to jest FEC, to lektura SAT Kurier FAQ wskazana koniecznie :arrow:viewtopic.php?f=34&t=2888 (ehh, jak ja lubię ten dział reklamować :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście największy problem leży po stronie korekcji błędów (FEC=7/8). Zastosowano możliwie najwyższe dla cyfrowego sygnału, dlatego odbiór TMT jest bardzo wymagający.

Chciałbym się dowiedzieć, od czego zależy FEC, jaki stosuje nadawca/właściciel transpondera. Czy to duże oszczędności, na przykład przy wysyłaniu sygnału na satelitę? Potrzebny jest mniejszy talerz, mniejsza moc przy 7/8 niż przy 1/2? Czyżby proporcje były odwrotnie proporcjonalne, tzn. mały talerz nadawcy, ale wielki odbiorcy i na odwrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...