Skocz do zawartości

TMT / Lato2008


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy zwróciliście uwagę: TMT odbiera BARDZO DOBRZE, ale po korekcie w ustawieniu konwertera ; wtedy TE inne kanały odbierane są ze słabszą jakością sygnału, a TMT ok.90%

Jest też problem z ustawieniem pośrednim LNB tak aby odbierał łacznie kanały z Intelsata/Thora i Amosa.

Większość kanałów łapie , a TMT nie.

Uważam,że jest to związane z ustawieniem wiązki tego transpondera.

Ja stawiam priorytetowo z Amosa feedy Polsatu i Sp***by a także PrvaTv i stacje ukraińskie zatem muszę zrezygnować z dużej siły sygnału TMT i mam ok 60%

poprzez wybór ustawienia kompromisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ja oglądam TMT ze wględu dobrą mużykę którą puszczają.Jest o niebo lepiej niż na MTV czy VH-1.Gorzej z własnymi produkcjami dokumentalnymi czy publicystycznymi oraz z serialami.Nie one są zbyt wysokich lotów.No i ten bardzo słaby sygnał z Amosa,często skutecznie uniemożliwia poprawy odbiór TMT nawet przy perfekcyjnie ustawionej antenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz właściwie w ogóle nie odbieram tego kanału :( Zaznaczam że Amosa odbieram z zeza, posiadam antenę 85cm, ustawioną na 13.0E. Odległość między tymi satelitami wynosi aż 17 stopni ( :shock: ) ale sygnał z innych tp łapię. TMT wcale nieprzerwanie od kilku tygodni nie mogę już namierzyć :x

Co jest? Oni jeszcze nadają? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję na pojawienie sie tego kanału na HB. Uważam że jest on dosyć ciekawy. Kiedyś odbierałem go z Amosa- było to wtedy jak zakodowali TVN i TVN7 z HB, a na Amosie można było sobie je za darmo oglądać przez pewien czas. Ale po zakodowaniu tych kanałów z Amosa powróciłem do HB i tak nastąpił koniec mojej przygody z TMT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sygnał TMT waha się w największych proporcjach, czasami odbiór jest porównywany z mocą sygnału dla transponderów Amosa z wysokim SR, czasami nawet nie da się odebrać tego kanału. Tak już niestety jest.

 

Jaką posiadasz antenę? Oczywiście, można ratować się większą czaszą.

 

Jeżeli będziesz już odbierał TMT, to spróbuj delikatnie poruszać satelitą, może uda się jeszcze wyciągnąć lepszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek główny tej anteny to Hot Bird? Jak tak, to z zeza jest za słaby sygnał, można próbować ustawić jako kierunek główny np. Siriusa. Jednak w tym wypadku można stracić dostęp do satelitów na wschodzie.

Jeszcze pytanko: czy konwerter zezujący na Amosa ma odpowiednio ustawiony "skew" (skręcenie konwertera)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kierunek główny to Hot Bird. Gdy skręcam konwerter to tracę sygnał.

 

Właśnie wróciłem z dachu, zrobiłem tak jak radził pitter, ale jakoś nie mogłem znaleźć Amosa, postanowiłem wrócić do poprzednich ustawień. I teraz odbieram.

 

Astra 2D - 50%-70%

Eurobird - 50%-70%

Astra 1 - 99%

Hot Bird - 99%

Eutelsat W3A - 70%

Sirius - 60%

Amos - 70% (TMT - 50%)

Atlantic Bird 3 - 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od HotBirda musisz ustawić bardziej na zachód. Satelita ten ma silny sygnał, toteż ze złapaniem jego nie powinno być żadnych problemów. Wybierz tp jakiś najmocniejszy, np: 11.747 V SR=27500 FEC=3/4 i do dzieła.

 

Tylko musisz bardzo delikatnie satkę przesuwać, a nie szarpać. Za którymś przesunięciem w poziomie na pewno złapiesz sygnał.

 

 

Nawiązując do tematu...

Znowu mi nie śmiga TMT z zeza patrzącego na satelitę oddalonego o 17 stopni od kierunku głównego HotBird :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

MAm pytaniea jestem trochę niezaznajomiony w tematyce satelitarnej . Udało mi się złapać Amosa na antenie 90 cm. Jakość dochodzi do 80% i tak jest na większości kanałów z tego satelity jednak na częstotliwości TMT brak sygnału czy trzeba coś jesze skorygować by go złapać . Na dodatek mój tuner bez problemu wyłapuje na innych satelitach kanały z niskim SR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMT niestety jest bardzo wymagający. Poczytaj posty w tym temacie co napisałeś, również tutaj: viewtopic.php?f=13&t=82&start=0

 

Jeżeli jesteś pewien, że antena jest dobrze ustawiona, to zostaw tak i poczekaj kilka dni, obserwując sygnał dla TMT w różnych porach dnia. Może złapiesz ten kanał :wink:

 

Aha, a w której dokładnie części Polski mieszkasz? Jeżeli okolice Szczecina, to problem niestety się nasila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...