Jump to content
Frontowiec

Rodzina zastępcza

Recommended Posts

''Rodzina zastępcza'' jest to jeden z kultowych polskich seriali, który był emitowany na Polsacie w latach 1999-2010 i opowiadał o rodzinie Kwiatkowskich oraz Kossoniów. Pierwsza wersja serialu (1999-2004) trwała 30 minut, druga wersja z dopiskiem ''plus'' (2004-2010) trwała 60 minut. Kultowymi postaciami byli m.in. Alutka, Jędrula, ciocia Ula (grana przez Marylę Rodowicz) i Posterunkowy, dzięki któremu Jarosław Boberek stał się zaraz po dubbingu najbardziej rozpoznawalną osobą w Polsce.

To właśnie w tym serialu zadebiutowali m.in. Aleksandra Szwed czy Adam Zdrójkowski. Obecnie powtórki ''Rodziny Zastępczej'' w ramach tzw. nocnej zapchajdziury są emitowane w kółko na Nickelodeonie od 0:00 do 6:00, oraz na kanałach Polsat 2 i TV6.

Adam Zdrójkowski debiutował wcześniej, niż miał miejsce jego występ w Rodzinie Zastępczej.

Przyznam się, że wolę te odcinki 30-minutowe, wtedy ten serial był fajniejszy. Nie to żeby te odcinki "z plusem" były beznadziejne, ale po pewnym czasie zaczynało się odczuwać, że to już jest trochę na siłę ciągnięte. Szczególnie to odczułem wtedy, gdy Kwiatkowscy wzięli kolejną dwójkę dzieci, a te co były od początku, się wyprowadziły (przynajmniej niektóre). Widać było, że zrobiono to po to, żeby móc jak najdłużej to ciągnąć, choć stawało się to nudniejsze.

Ale te odcinki 30-minutowe z chęcią do dziś oglądam :)

Najbardziej pamiętam poza bohaterami tego słynnego psa, który stał się największym i zarazem jedynym zwierzęcym autorytetem w rodzinie zastępczej.

Ciekaw jestem jakim cudem trafił do reklam Getin Banku?

Śliniaków było kilku w Rodzinie Zastępczej. Przez wszystkie odcinki nie grał jeden pies. Kiedyś czytałem artykuł na ten temat. Na końcowych napisach zawsze była informacja, że tresura psa i tu imię i nazwisko. Także to raczej nie jest pies Piotra Fronczewskiego.

Edited by Kiler

Powiem tak - Rodzina Zastępcza to najnudniejszy serial jaki dane mi było oglądać w polskiej TV. Już wolę fabułę "Żwirka i Muchomorka".