Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opticum Crystal DVB-T/T2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pulpet112

pulpet112

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 21 gru 2016

Napisano 21 grudzień 2016 - 00:59

Witam wszystkich!

Dzisiaj zakupiłem dekoder Opticum Crystal DVB-T/T2. Kanałów na razie nie odbiera, jednak nie będę zwalał od razu winy na dekoder gdyż być może coś się dzieje z anteną, to sprawdzę jutro. Natomiast chciałem od razu skonfigurować WiFi. Mam domową sieć wi-fi która działa bez zarzutu. Jakość sygnału docierająca do dekodera to ok 95%. Sieć jest odnajdywana, adres IP itd....teoretycznie wszystko powinno działać jednak internetu brak. Gdy stworzyłem WiFi HotSpot w moim telefonie i połączyłem się do tej sieci za pomocą dekodera - internet działa bez zarzutu, YouTube, itd...

Dlaczego nie mogę się podłączyć do mojej sieci z routera? Wszystkie nowe urządzenia które podłączam do sieci łapią internet bez problemu, w takim razie wina musi leżeć po stronie dekodera.

Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam.

Użytkownik Barti edytował ten post 21 grudzień 2016 - 01:29
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Dla uogólnienia poprawiono też tytuł wątku.

#2 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6392 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 24 grudzień 2016 - 09:23

1. Filtrowanie dostępu do sieci po numerze MAC jest wyłączone?
2. Typ szyfrowania sieci - PSK/PSK2, TKIP/AES. Może z którymś parametrem tuner sobie nie radzi. Zmień testowo konfigurację routera.
3. IP dynamiczne czy statyczne? Tu sprawdź konfigurację w obu urządzeniach.
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem.

#3 plecho1

plecho1

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 06 lut 2018

Napisano 06 luty 2018 - 17:09

Witam Wszystkich :)

Czy jest dostępne jakieś nowsze oprogramowanie do tego tunera bo ostatnio przestał mi działać Youtube oraz działanie jego jest jakieś zamulone.